رهبر حکومت جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه ۲۹ اسفند ماه در سخنانی به مناسبت ولادت دختر پیامبر اسلام که در ایران با عنوان روز مادر گرامی داشته می‌شود، به انتقاد از نگاه غربی به زنان پرداخت و گفت: مرد و زن از جهاتی تفاوتی با هم ندارند، اما از جنبه‌هایی همچون وظایف در اداره زندگی با هم متفاوتند.
منظور علی خامنه ای محدود کردن زنان به حوزه خصوصی توسط اقتدار حاکم و جامعه مردسالار است که در نتیجه آن حقوق زنان پایمال می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر حکومت ایران، آقای خامنه‌ای در دیدار با مداحان، از برخی افراد که به گفته او «با به رخ کشیدن حرف‌های ناقص و پوچ غرب در خصوص نگاه اسلام به زن خدشه وارد می‌کنند» انتقاد کرد و گفت: این فریفتگان غافل، خانه‌داری زن را تحقیر می‌کنند، در حالی‌که خانه‌داری یعنی تربیت انسان.
رهبر ایران بیان برخی مطالب به‌ عنوان دفاع از حقوق زن را تضعیف زن دانست و گفت: "قرار دادن زن به صورت متاع و ابزار التذاذ در دنیای غرب، به احتمال زیاد جزو توطئه‌های صهیونیست‌ها با هدف نابود کردن جامعه بشری است، اما متاسفانه گاهی در داخل کشور و برخی محیط‌های اسلامی نیز وظایف و انتظاراتی در خصوص زن مطرح می‌شود که در حقیقت، کوچک‌کردن و تحقیر زن است."
وی با اشاره به مفاهیمی همچون «عدالت جنسیتی» و «برابری جنسیتی» در غرب گفت: عدالت یعنی شناخت ظرفیت‌های خدادادی و پرورش آنها… امروز اندیشمندان غربی و افرادی که مسائلی همچون برابری جنسیتی را دنبال می‌کردند، از کار خود به‌دلیل مفاسد ناشی از آن پشیمان هستند و امیدواریم منظور کسانی که در داخل کشور، چنین مباحثی را مطرح می‌کنند، همان مفهوم نادرست غربی نباشد.
آقای خامنه‌ای در سال‌های اخیر همواره از ترویج دیدگاه‌های برابری‌خواهانه زنان، به عنوان مفاهیمی غربی، انتقاد کرده و خواستار تکیه بر متون اسلامی برای دستیابی به راهبرد صحیح در مساله زن شده است. وی فروردین ماه سال گذشته با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید از افکار غربی در مساله برابری جنسیتی کاملا فاصله بگیرد گفته بود که موضوع زنان را جدا از خانواده نمی‌توان بررسی کرد.
رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان روز یکشنبه خود از شاعران و مداحان مذهبی خواست که متناسب با نیاز روز گفتمان سازی کنند. او تاکید کرد: شاعران خوش‌ذوق و مداحان خوش‌بیان اهل‌بیت باید متناسب با نیاز و وظایف امروز، افکار و جهت‌گیریهای آن بزرگواران را به گفتمانی رایج در جامعه تبدیل کنند.
بسیاری از کارشناسان گفته های خامنه ای را توهین به شعور زنان می دانند. وی همواره بر خانه داری و تبعیت و فرمانبرداری زنان از مردان تاکید کرده است.
فشار بر فعالان حقوق زنان همیشه وجود داشته و به دستور علی خامنه ای که یکی از چهره های ضد زن در جهان به شمار می رود، بسیاری از آنان تا کنون مجازات شده اند.

نظرات

 1. S

  Shaham ۳۰۷ روز قبل

  اگر شما فهم درک سخنان حضرت آقا رو داشتید که دیگر پان نبودید
  -1
  • H

   harika ۳۰۷ روز قبل

   شما هم اگر فهمیدن و درک کردن سخنی بجز سخن خامنه‌ای را داشتی، که ابله نبودی..
   3
  • А

   анонимный ۳۰۷ روز قبل

   اگر شما فهم درک سخنان حضرت آقا رو داشتید که دیگر پان نبودید
   شما هم اگر میدانستی که ‹فهم› چیست، آن موقع که دیگر ‹نفهم› نمیبودی..
   3
 2. A

  atabeig ۳۰۷ روز قبل

  ایشان تا حدی درست میگوید. معمولا بهتر است بین نقد گفته و گوینده فرق قایل شویم.


  در اروپا بعد از جنگ جهانی به دلیل کمبود نیروی کار و مردان، زنان فرست یافتند از خانه به بستر جامعه وارد شوند، کشورهای اروپایی برای استفاده از زنان به سرعت قوانیین حمایت از زنان در سمتهای اجتماعی را تصویب کردند این تغییرات برای دسترسی به نیروی کار ارزان و حفظ برتری اقتصادی بود. زنان با قدرت گرفتن در اجتماع خودشان بعدها برای حفظ و افزایش این قدرت جنبش های فمینیستی راه انداختند وطرح حظور موقت زنان تا باز تولید جمعیت مذکر فراموش شد و حضور زنان دایمی شد.
  این تغییرات نرخ فرزند آوری زنان را کاهش داد اما هنوز کشورهای غربی دچار بحران ساختاری در جمعیت نشده بودند. این بحران با اختراع داروهای ضد بارداری آغاز شد و هم اکنون غرب دچار آن است. از نتایج این تغییرات انقلاب جنسی در زنان و گسترش نگاه تنوع طلب جنسی در بین مردان و اکنون زنان غربی است که برایند آن سستی مفهوم خانواده و کاهش شدید فرزند آوری به زیر سطح جایگزینی است که سبب شده است دول غربی مشوق های فرزند آوری بدهند و در نهایت با جذب مهاجر این مشکل را حل کنند. اا عملا جذب مهاجر در نیم قرن قبل به شدت افزایش یافته و در نتیجه آنها را نگران کرده است که جمعیت اصلی در حال جایگزینی است.
  مثلا در کانادا تا سال 2050 نود درصد جمعیت را مهاجران تشکیل خواهند داد و کالچر بومی آنگلوساکسون وایت از بین خواهد رفت.
  عامل اصلی این تغییرات : زنان و اعطای آزادی به آنها.
  1
 3. A

  atabeig ۳۰۷ روز قبل

  حال در مورد ایران: در دوره پهلوی، تقلید کورکورانه از غرب اجرایی نمیشد.و مشارکت زنان در امور خارج از منزل بیشتر حالت شو بود و تقزیبا صفر بود.
  اتقلاب و مخصوصا جنگ به شدت حضور زنان را افزایش داد، در حین جنگ استراتژیستهای اسلامی برای جبران نیروی کار و دسترسی به نیروی کار مفت به شدت با کارت زنان بازی کردند و در دورههای بعد این بازی افزایش یافت: از ایجاد ظرفیت ویژه برای زنان در دانشگاه، ایجاد فراکسیون زنان و..
  ایران به دست این اسلامیستهای تقلبی به راهی میرود و رفته است که غرب رفت، جمعیت زنان کشور با چهل سال قبل فرق دارد، زنان با این معیار سرکش، تنوع طلب و علاقه به فرزند آوری را به تبع از دست داده اند.ایران زیر پوستی وارد انقلاب جنسی شده است و تبعات آن در تغییر بافت سنی جمعیت قابل مشاهده است. یک دهه است در ایران نرخ زاد و ولد در ایران زیر خط جایگزینی است و این روند با تلفیق فاکتور اقتصاد در حال گذر از خط غیر قابل بازگشت است.
  در ایران این فرایند فقط در جمعیت شیعه شدید است بر عکس در بین سنی ها به علت اجرای فرامین اسلامی، چند همسری و کنترل زنان ما با افزایش شدید جمعیت مواجهیم. اگر این روند ادامه یابد در عرض کمتر از چهل سال ایران یک کشور اکثریت شیعه نخواهد بود!
  راهبرد سپاه: علاقه شدید سپاه به شیعه های افغانستان، عراق و مخصوصا جمهوری آزربایجان!
  1
 4. A

  atabeig ۳۰۷ روز قبل

  در نهایت پس از تایید سخن ولی فقیه، نقد ایشان:
  اگر ولایت دارید در این سی سال کجا بودید،؟! به کدام دستور داشتید عمل میکردید؟! قران را فراموش کرده بودید گویا؟!
  نه فقط در این موضوع، در خصوص موضوع اقوام هم همین، مرجعتان حکم خدا بود یا حکم شیطات؟؟ مگر جنابعالی نمیگفتید "بو مملکتده تورک ده فارس کیمین ،فارسدا تورک کیمین حامیمیز قارداش!"( رجوع کنید به سخنرانیهای ایشان در دیدارهایش در آزربایجان")کجا رفت چه شد؟!


  نه تنها این، در مورد سیستم بانکی و مالی صد در صد ربوی: کجای دنیا پول ایقدر از هیچ پول زاییده است که در ایران اسلامی شما؟! بانکهای تماما ور شکسته که برای اینکه بتواند بهره سپردهگذاران را بدهند دست به دامان بانک مرکزی میشوند و بانک مرکزی میرود چاپخانه برایشان پول چاپ میکند.! تا کی خواهید توانست این بازی را ادامه دهید و سر مردم کلاه بگذارید؟! این سیستم فرو خواهد پاشید این وعده الهی است.مگر قران نخوندید: الله یمحق الربا: خدا ثروت ناشی از ربا را محو میکند.
  مگر قران نخواندید؟! مگر نخواندید که تنها کسانی که به حرب الله میروند:نه کافرانند، نه مشرکان نه یهودیان، بلکه ربا بازانند، ربا بازانند ، بهره بانکی بازانند!
  ان الله سریع العقاب!
  وعده حق نزدیک است.
  2
  • S

   Shaham ۳۰۷ روز قبل

   مسائل را قاطی نکنید
   تحلیل شما را زیر سوال می برد
   سود بانکی ایران اسلامی به علت تورم است و داستانی مفصل و خارج بحث دارد
   -2
  • H

   harika ۳۰۶ روز قبل

   سود بانکی ایران اسلامی به علت تورم است و داستانی مفصل و خارج بحث دارد
   این هم حرفهای یکی از به اصطلاح مراجع تقلیدی که تو از آنها تقلید میکنی..
   ≈≈≈≈≈
   آیت‌الله نوری همدانی: مردم پول‌شان را در بانک نگذارند
   https://www.qirmiz.com/story/72481/
   1
 5. A

  atabeig ۳۰۷ روز قبل

  در نهایت اینکه معتقدم، ایشان نه ولایت دارد، نه فقاهت دارد نه رهبری بلد است. اما ایمان دارم و از ته دل معتقدم بهتر از ایشان موجود نبود چه هر یک از مراجع دیگر از صغیر و کبیرش ، راستی و لیبرالش سر کرسی بود وضع این خاک از این هم فضاحت بار تر بود.


  در پایان مثل همیشه:
  نه موتلو تورکوم دیانا.


  توضیح: قرنهاست تورکیت معادل اسلامیت، انسانیت، شهامت و شهادت و شجاعت، همتراز :تغییر ،نو گرایی وفای به عهد و حفظ تعادل است.تورکیت معادل حاکمیت ، امنیت و اقتدار و اعاده حق مظلوم از ظالم است.


  افسوس که آزربایجان گرفتار پلشتی شده است و سرنوشتش به دست بی بصیرت مردمانی ناپاک و بی نظژاد رقم یخورد، در این موصم تغییر آرزو میکنم آزربایجان تورکیت ، و سرافرازی اش راباز یابد.


  نه موتلو تورکم دیانا.
  2
  • S

   Shaham ۳۰۷ روز قبل

   مردم تورک همچنان حامی دین و ولایتند
   متاسفانه گمراهان و فریب خوردگان تورک در سالهای اخیر زیاد شده اند!
   تدبیر و بصیرت آقا را کسی ندارد
   برای حل مشکلات نیز نباید انتظار داشت رهبری کاری کند
   من و شما باید تلاش کنیم
   -3

نظرات اخیر

B

Bugda01

... 1

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.