نیروهای رژیم اسد در سال گذشته حدود 13 هزار بمب بشکه‌ای به مناطق تحت کنترل مخالفین پرتاب کردند که بر اثر آن 635 غیرنظامی از جمله بسیاری از زنان و کودکان جان باختند.
دیده بان حقوق بشر سوریه طی گزارشی امروز اعلام کرد: بالگردهای رژیم اسد سال گذشته حداقل 12 هزار 958 بمب بشکه ای بر سر مردم این کشور فروریختند که بر اثر آن 636 غیر نظامی از جمله 86 زن و 166 کودک جان خود را از دست داند.
بمب های بشکه ای بیشتر در استان های حومه دمشق، حلب،حماه، ادلب، درعا و حمص پرتاب شده و 1946 عدد آن در ماه نوامبر پرتاب شده است.
در این حملات هوایی حداقل 97 ساختمان های مراکز حیاتی غیرنظامی، 23 مرکز دینی و مسجد، 12 مرکز آموزشی، 28 بیمارستان و مرکز پزشکی، 30 زیرساخت و یک ساختمان مرکز فرهنگی به طور کامل یا جزئی منهدم شدند.
گفتنی است ترکیه و روسیه در اواخر ماه دسامبر سال 2016 از دستیابی به توافق آتش بس سراسری میان طرف های درگیر در سوریه خبر دادند. گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره شامل این آتش بس نیستند. درصورت ادامه این آتش‌بس، رژیم اسد و مخالفان به رهبری ترکیه و روسیه در آستانه، پایتخت قزاقستان مذاکرات سیاسی را آغاز خواهند کرد.

نظرات

 1. H

  habib ۴۹۷ روز قبل

  قطعا و یقینا نه شخص بشار اسد و نه ابوبکر بغدادی و نه پوتین و اوباما و ترامپ و نه حتی جناب نتانیاهو، هیچ کدام آماری با این دقت را ندارند!!!!!
  -1
 2. O

  owmanl ۴۹۷ روز قبل

  بشار اسد به عنوان رییس جمهوری که کشورش را در مقابل وحشی های جهادی، آمریکا، اسرائیل، اعراب، و تورکیه حفظ کرد، در تاریخ شناخته خواهد شد.
  -1
 3. A

  aydinliq ۴۹۷ روز قبل

  دلایل این قبیل جنگ افروزی ها بیشتر حمایت و پشتیبان کشور های متخاصم خارجی از جمله رژیم کهریزکی عیران هست و دلیل این جری شدن رژیم کهریزکی هم پرداختن ساکنان و عوام و روشن فکرانش به مسایل مملکت های دیگر هست.اگر مردم بجای اعتراض به حقوق های نجومی و وضعیت گور خابها و دروغ های مسعولین خودشان را با نژاد علی اف و بمباران سوریه مشغول کنند رژیم کهریزکی هم بشکن زنان با تمام قدرت به فکر توسعه قلمرو شیعوی عاریاوی خودش خاهد بود.
  1

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.