حمله به اینستاگرام کاپیتان تیم ملی!
مسعود شجاعی کاپیتان تیم‌ملی که با تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز جهت بازی در فصل جدید فوتبال قرار بسته است با انتشار متنی به زبان ترکی در صفحه اینستاگرامی خود، ازحمایت مردم آذربایجان، تشکر کرد. در پی این اقدام جالب، عده ای با حمله به صفحه اینستاگرام ایشان، اقدام به فحاشی و توهین نموده‌اند. قبول کنیم که نژادپرستی و عدم قبول تکثر در رگ و ریشه ما جریان دارد و چشم روشنفکرانمان برای دیدن این مرض نابیناس
در حالی که تیم ملی اسنوکر زیر ۱۸ سال ایران برای حضور در قهرمانی جهان در چین حضور دارد اما با جا ماندن چوب های بیلیارد، اسنوکر بازان ایران با چوب های آماتور بازی کردند و حذف شدند.
به گزارش ایسنا، تیم ملی اسنوکر زیر ۱۸ سال ایران که به منظور شرکت در رقابت ها اسنوکر قهرمانی جوانان جهان، دهم تیر با پرواز هواپیمایی ماهان راهی کشور چین شده بود اما متاسفانه با سهل انگاری صورت گرفته، چوب های بازی ملی پوش
بخاطر ملتچی بودنم در این شرایط سرمربی تراختور شدم
ERTUĞRUL SAĞLAM: Sırf Bir Türk Milliyətçisi Olduğum üçün və 30 milyon Güney Azərbaycanlı türkün yığması olan TRAXTURUN çətin vəziyətdə olduğu üçün Başməşqçi ...
بخاطر ملتچی بودنم در این شرایط سرمربی تراختور شدم -صحبت‌های ساغلام درباره آذربایجان جنوبی و تراختور + ویدئو
اوغوزتی‌وی:ارتوغرول ساغلام؛ سرمربی سابق تیم فوتبال تراختور آذربایجان جنوبی به تشریح حضور ۷ ماهه خود در آذربایجان جنوبی پرداخت.


ساغلام چهارشنبه (۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) با حضور در شبکه تلویزیونی «بین اسپور»(bein Spor) ترکیه گفت: «هواداران تراختور همگی تورک هستند و عشق و علاقه وصف ناپذیری به تورکیه دارند.»
ساغلام می‌گوید: «به دلیل احساسات ملی گرایانه‌ام هدایت تراختور را قبول کردم.»
اعلام آمادگی سپاه برای واگذاری تیراختور
اعلام آمادگی سپاه برای واگذاری تیراختور
فرمانده سپاه عاشورا گفت: به دنبال واگذاری تیراختور هستم و بعد از اتمام فصل، این پروسه طی خواهد شد.
به گزارش یول‌پرس؛ سردار عابدین خرم در یک نشست خبری اظهار کرد: باید همواره منصفانه قضاوت کنیم، تیراختور تیم مردمی و مورد علاقه‌ی مردم آذربایجان است. این تیم یک کارنامه‌ای دارد که با نگاهی به عملکرد این تیم طی شکل گیری آن، درمیابیم که تیراختور از سال ۸۹ که به
ملی پوش ناپدید شده‌ی ایرانی پیدا شد! دولت هلند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به درخواست پناهندگی محمد رشنونژاد پاسخ مثبت داد | یونیکا
دولت هلند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به درخواست پناهندگی محمد رشنونژاد پاسخ مثبت داد.
پدیده ٢١ ساله جودوی ایران پس از ٦ مدال آسیایی، از این به بعد در قهرمانی اروپا مبارزه خواهد کرد.
تیم کریکت استرالیا در یک مسابقه بین المللی تقلب کرده است.

کاپیتان و یکی از اعضای اصلی تیم از سمت خود برکنار شدند و بعضی ها خواهان برکناری کامل آنها از ورزش هستند چرا که برای مردم استرالیا بدنامی آوردند. حتی نخست وزیر کلی شاکیست.
همه دارند با شرم در مورد این موضوع صحبت می کنند.

این را با دوپینگ سیستماتیک تیم المپیک روسیه که تا خود پوتین درگیر بود و احتمالا همه به ورزشکارانشان هم کلی افتخار
آی‌سن ادیب دختر هشت ساله که قرار بود در مراسم افتتاحیه جام فجر وزنه بزند، خبرسازترین چهره این دوره از مسابقات بود.
آی‌سن با دعوت رسمی فدراسیون وزنه برداری، همراه با مربی‌اش عزیز حسینی از اردبیل به اهواز رفته بود. اما ممانعت حراست نفت در سالن امام رضای شهرک نفت، محل برگزاری رقابت‌ها، باعث شد آی‌سن نتواند در مراسم افتتاحیه به روی تخته برود.
بلافاصله تصاویر اشک‌های او در شبکه‌های اجتماعی بازتاب ی
بی بی بار دیگر شرافتش را در معرض نمایش قرار داد: دختر وزنه بردار مقیم اردبیل!
آیسن ادیب، دختر وزنه بردار ۸ ساله مقیم اردبیل که گفته شد روز گذشته به دلیل ممانعت حراست نتوانسته بود وزنه بزند، بالاخره وزنه زد.
به گزارش کانال تلگرام ورزشی اردبیل نیوز، آیسن با مساعدت استاندار خوزستان توانست در مسابقات بین المللی جام فجر اهواز وزنه را بالای سر ببرد.
عکس‌ها و فیلم‌های او که دیروز به دلیل ممانعت حراست نتوانسته بود وزنه بزند در شبکه‌های اجتماعی بین کاربران دست به دست شد. در ت
رسول خادم بعد از استعفای معترضانه از ریاست فدراسیون کشتی، با انتشار بیانیه‌ای از مسئولان سیاسی و ورزشی کشور انتقاد کرد و هشدار داد که طی هفت ماه آینده هشت مسابقه جهانی پیش روی کشتی‌گیران ایرانی خواهد بود و در تمامی این مسابقات ورزشکاران اسرائیلی هم حضور خواهند داشت. او با اشاره به اجبارِ ورزشکاران ایرانی به عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیل، از شورای امنیت ملی و دستگاه دیپلماسی کشور خواست که هر چ
در ادامه جنجال بر سر جلوگیری از مسابقه ورزشکاران ایرانی با اسرائیلی که با استعفای رئیس فدراسیون کشتی آغاز شد، رسول خادم در بیانیه دوم که روز شنبه ۱۲ اسفند منتشر شد سیاستمداران را متهم کرد که قهرمانان ملی را «سپر بلای خود» قرار می‌دهند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای خادم در این بیانیه مقامات سیاسی جمهوری اسلامی را به «بی‌تفاوتی نسبت به جایگاه قهرمانان ملی» و دروغگویی متهم کرده و
در حالی که تعلیق ایران از حضور در رقابت‌های جهانی کشتی، به دلیل سیاست جمهوری اسلامی در خودداری از رویارو شدن ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسرائیلی به یک تهدید جدی مبدل شده‌است، در مسابقات بین‌المللی جودوی آلمان، یک جودوکار ایرانی برای جلوگیری از مسابقه دادن با حریف اسرائیلی، از رقابت کنار رفت.
به گزارش منابع خبری آلمانی، ایرانی و اسرائیلی، محمد محمدی بریمانلو، ورزشکار ۷۳ کیلوی رشته جودو جمعه چه
رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی ایران، روز شنبه به ایسنا گفت در صورت تکرار شدن عدم رویارویی ورزشکاران مقابل رقیبان اسرائیلی، این بار به جای ورزشکار یا مربی، رشته ورزشی مربوطه تعلیق خواهد شد.
یک روز پیش‌تر اعلام شد که اتحادیه جهانی کشتی علیرضا کریمی، کشتی‌گیر تیم ملی ایران را به مدت شش ماه، و مربی او حمید جمشیدی را برای دو سال از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم کرده است. این رأی دو ماه پس از مسابقا
ورزشکاران ایران و کره شمالی از دریافت تلفنهای همراه هوشمند در بازیهای المپیک زمستانی منع شدند. سخنگوی کمیته المپیک زمستانی کره جنوبی به خبرگزاری فرانسه گفته دلیل این تصمیم تحریمهای سازمان ملل علیه این دو کشور است.
شرکت سامسونگ چهار هزار دستگاه تلفن هوشمند را به کمیته المپیک زمستانی کره جنوبی اهدا کرده تا در میان وزرشکاران و مقامات رسمی المپیک توزیع شود.
اما به گزارش خبرگزاری فرانسه تلفنهای اهدا
مسابقه‌های فوتبال همیشه فقط به خاطر اتفاقات یا گل‌هایشان نیست که در خاطره‌ها می‌مانند، گاهی اوقات تصاویرعجیبی که از آن‌ها باقی می‌ماند، باعث پیوستن‌شان به تاریخ می‌شود. در این مطلب بعضی از آنها آورده شده است.
گوناز تی وی: پس از افشای فساد در باشگاه پایتخت نشنیان توسط مهدی طارمی، باشگاه تراکتورسازی(تیراختورآذربایجان) اعلام کرد در این باره اقدامات قانونی را آغاز کرده است و نخواهد گذاشت حقوق این باشگاه پایمال شود.
پرونده باخت عمدی کشتی گیر ایران، برای اجتناب از رویارویی با کشتی گیر اسرائیلی، به کمیته اخلاق اتحادیه جهانی کشتی ارجاع شد.
در حالیکه فدراسیون کشتی ایران، در بیانیه ای از مردم و سازمان های اجرایی به دلیل حمایت های صورت گرفته از علی رضا کریمی قدردانی کرد و باخت عمدی و تمارض برای روبرو نشدن با کشتی گیر اسرائیلی را رفتار جوانمردانه قلمداد کرد، اتحادیه جهانی کشتی تحقیقاتی را در رابطه با اتفاقات دور ن
امروزه دیگر جفا در حق آزربایجانی ها امری عادی شده امری که همیشه سبب اعتراض آزربایجانی ها و عدم توجه فاشیست‌ها را در پی دارد.
بازی هفته دهم والیبال در ورزشگاه دورنالار یوواسی اورمیه که با حضور شش هزار نفر آزربایجانی بسیار منظم و پرحرارت آغاز شده بود، ست‌های اول و سوم به نفع اورمیه و ست‌های دوم و چهارم به نفع پیکان به پایان رسید ولی در ست چهارم اشتباهات عجیب داوری موجب اعتراض کادر فنی و تماشاگران
در حالیکه در هفته های اخیر عدم حضور زنان در ورزشگاه ها و باخت مصلحتی کشتی گیر ایرانی برای روبرو نشدن با رقیب اسرائیلی خبر ساز است، یک دسته گل دیگر در ورزش ایران رقم خورده است: عکس هایی از مربی مرد یک تیم در ورزش زنان با روسری منتشر شده است.
در فضای مجازی عکسی از یک مرد آسیای شرقی منتظر شده که با تکه ای پارچه و حوله برای خود روسری درست کرده و مشغول تماشای رقابت ورزش کبدی در ورزشگاهی در گرگان است.
موفقیت‌های تیم آزربایجانی جنوبی در عرصه ورزش، موجب شده نژادپرستی در ورزش ایران به‌ویژه در فوتبال علیه این تیم‌ها افزایش‌ بیابد. تبعیض نژادی علیه تیم‌های آزربایجانی بیشتر بر ملیت آن‌ها تمرکز کرده است. در کمتر بازی خارج از خانه‌ای است که تیم‌های آزربایجانی اعم از والیبال یا فوتبال با شعارهای نژادپرستانه هواداران و بازیکنان تیم میزبان روبرو نشوند.
به گزارش اؤیرنجی سسی، در سال‌های اخیر نژادپرستی و ت
دُرسا درخشانی، شطرنج‌باز ایرانی که به دلیل حضور بدون حجاب در رقابت‌های بین‌المللی از تیم ایران اخراج شده بود، فدراسیون خود را از ایران به آمریکا تغییر داد.
مهرداد پهلوان‌زاده، رئیس فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه (۱۱ مهر) در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: «طبق قوانین، شطرنج‌بازی که کشور خود را تغییر می‌دهد، بعد از دو سال می‌تواند برای فدراسیون شطرنج آن کشور بازی کند، درسا
Champions League : Qarabag make history by qualifying for group stages

FK Qarabag became the first team from Azerbaijan to make the Champions League group stages after beating Copenhagen on Wednesday.
A year on from the inaugural race in Baku, re-live all the on-track drama from the Land of Fire
افتتاح باشکوه بازیهای کشورهای اسلامی در باکو
مراسم افتتاح بازیها به میزبانی جمهوری آذربایجان شمالی با احتشام خاصی برگزارشد به طوریکه توجه ویژه شرکت کنندگان و رسانه های حاضر در مراسم را جلب کرد.
استادیوم المپیکو باکو به نوعی مهمترین و بزرگترین استادیوم شهر محسوب می‌شود که طراحی آن از استادیوم آلیانرآرنا شهر مونیخ الهام گرفته شده است.
به گونه‌ای که استادیوم توسط یک دیواره بادی احاطه شده که شب‌هنگام به رنگ مختلف درمی‌آید.

این استادیوم 70
بانوی ورزشکار آذربایجان شمالی قهرمان کشتی اروپا شد
به گزارش روابط عمومی مسابقات قهرمانی کشتی اروپا، ماریا استادنیک ورزشکار آذربایجان شمالی در وزن 48 کیلوگرم زنان، در سومین روز رقابت های کشتی قهرمانی اروپا 2017 که در شهر نووی‌ساد مرکز استان خودمختار وویوودینا در شمال صربستان برگزار شد، به مدال طلا دست یافت.

ماریا استادنیک در فینال این رقابت‌ها توانست با برتری بر «سمکیو آیلونا» حریف اوکراینی خود٬ برای نهمین بار قهرمان اروپا شود.

در این دوره

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.