مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا، روز سه شنبه، ایران را متهم کرد که از سفارت خانه هایش برای طرح ریزی حمله های تروریستی در اروپا استفاده می کند. مایک پمپئو، به تهران هشدار داد که این عملکردهایش هزینه بالایی برایش خواهد داشت.
وزیر خارجه ایالات متحده این سخنان را در دیدار کوتاه خود از امارات متحده عربی در گفت و گویی با اسکای نیوز عربی، بیان کرد.
هفته گذشته حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، به طور تلویحی تهدید کرد که اگر آمریکا اجازه صادرات نفت را به تهران ندهد، هیچ کشوری نخواهد توانست از خلیج فارس نفت صادر کند.
در پی این تهدیدِ حسن روحانی، فرماندهان سپاه پاسداران نیز، با حمایت از سخنان رئیس جمهوری ایران، از توانایی سپاه برای بستن تنگه هرمز سخن گفتند.
مایک پمپئو به جزئیات بیشتری از اقدام مشترک آمریکا و متحدان خود در منطقه درباره ایران اشاره نکرد. اما افزود، آنچه که بیش از هر چیز بر آن متمرکز هستند، محدود کردن ظرفیت مالی ایران است که صَرف به گفته وی، ادامه رفتار بدش می‌شود.
وزیر امورخارجه آمریکا، در این گفت و گو، از امکانِ دادنِ معافیت، به خریداران نفت ایران سخن گفت اما همچنین تاکید کرد، آمریکا تا تغییر رفتار ایران کوتاه نخواهد آمد.
این در حالی است که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، عصر سه شنبه گفت، امسال کاری می کنند که آمریکائی ها متوجه شوند، نمی توانند صادرات نفت ایران را متوقف کنند.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.