مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه از قدرت های اروپایی خواست از اقدامات آمریکا برای قطع دسترسی بخش انرژی ایران به بازارهای جهانی حمایت کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای پمپئو این درخواست را در جریان مذاکرات خود در بروکسل مطرح کرد.
وزیر خارجه آمریکا به همراه وزیر انرژی آمریکا در بروکسل با فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در «شورای انرژی آمریکا-اروپا» دیدار و گفتگو کرد.
او پیشتر در توییتر نوشته بود که ایران همچنان در سراسر خاورمیانه سلاح می فرستند و «رژیم ایران می خواهد هر جایی که می تواند مشکل ایجاد کند.»
او سپس درست پیش از آغاز مذاکرات در بروکسل نوشت «ما از متحدان و شرکایمان می خواهیم که همه منابع مالی ایران برای تروریسم و جنگ های نیابتی را قطع کنند.»
در پی تصمیم آمریکا برای بازگرداندن تحریم های پیشین علیه ایران و افزایش آنها، شرکت های اروپایی برای ادامه همکاری با ایران تمایل ندارند، اما قدرت های اصلی اروپایی همچنان خواهان حفظ برجام هستند و در برابر تهدید واشنگتن برای اعمال تحریم ها از جمله بانک مرکزی ایران پس از چهارم نوامبر مقاومت می کنند.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.