آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل اظهار داشت «چیزی از عمر رژیم آیت‌الله‌ها در تهران نمانده است»، و ابراز امیدواری کرد که نسخه‌ی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در هسته‌ای‌زدایی کامل کره، در خصوص ایران نیز پیاده شود.
آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل اظهار داشت «چیزی از عمر رژیم آیت‌الله‌ها در تهران نمانده است»، و ابراز امیدواری کرد که نسخه‌ی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در هسته‌ای‌زدایی کامل کره، در خصوص ایران نیز پیاده شود.
در مصاحبه‌ای با رادیو ارتش، لیبرمن موضع اسرائیل مبنی بر «مصمم به ممانعت از حضور ایران در سوریه» را تکرار کرد و گفت «برای جلوگیری از این اتفاق هر کار لازم باشد می‌کنیم. خطری که در مرز شمالی موجود است جدی و واقعی است».
لیبرمن، مطالبه‌ی ترامپ مبنی بر تعطیل کامل برنامه‌ی هسته‌ای کره را تقدیر کرد و گفت «امیدوارم نمونه‌ی کره در چشم‌پوشی کامل از برنامه‌ی هسته‌ای خود را بتوان در ایران نیز پیاده کرد».
وی در ادامه گفت که با این حال «ما عکس این را شاهد بوده‌ایم – اعلانی از سوی آیت‌الله [علی] خامنه‌ای مبنی بر دستور ارتقای برنامه‌ی هسته‌ی در کشور وی».
وی در خصوص وضعیت داخلی ایران گفت «من آشوب‌های ایران را دنبال می‌کنم و از زمان خمینی تا کنون چنین آشوب‌هایی سابقه نداشته است»، و اشاره‌ی وی به انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ با هماهنگی آیت‌الله روح‌الله خمینی است.
وی در پایان گفت «اگر تحریم‌های اقتصادی ادامه یابد، رژیم آیت‌الله‌ها رفتنی خواهد بود».
اسرائیل بارها سوگند یاد کرده که حضور نظامی ایران در سوریه را تحمل نخواهد کرد و حمله‌هایی هوایی علیه هدف‌هایی در این کشور صورت داده، از جمله ماه گذشته، در پاسخ به پرتاب راکت‌هایی از سوی ایران از سوریه به سوی بلندی‌های جولان.
اسرائیل نگران آن است که با افول جنگ داخلی سوریه، ایران، که با نیروهای خود و شبه‌نظامیان دست‌نشانده‌اش پرزیدنت بشار اسد را حمایت کرده است، در کشور همسایه استقرار یافته و بر اسرائیل تمرکز کند.
بهبود اقتصادی غزه به ترور پایان نخواهد داد
در رابطه با نوار غزه، لیبرمن مدعی شد که تظاهرات و تنش‌ها در منطقه‌ی محصوره از فروپاشی اقتصادی ناشی نشده است – چنانکه بسیاری و از جمله اسرائیل گفته است. وی خواهان پایان دادن به «توهم و تخیلی که شد که گمان دارد بهبود اقتصادی به ترور پایان خواهد داد».
متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید
https://www.timesofisrael.com/liberman-says-iranian-regime-living-on-borrowed-time/

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.