آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل سوریه را تهدید کرد که اگر موشک های این کشور بار دیگر به سوی هواپیماهای جنگنده اسرائیل پرتاب شوند، اسرائیل سیستم دفاع هوایی این کشور را نابود خواهد کرد.
آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل روز یکشنبه (۲۹ اسفند / ۱۹ مارس) در گفت‌وگو با رادیوی سراسری اسرائیل اعلام کرد در صورتی که سوریه بار دیگر از سیستم دفاع موشکی خود علیه اسرائیل استفاده کند و به سوی هواپیماهای جنگنده این کشور شلیک کند، اسرائیل بدون معطلی سیستم دفاعی سوریه را ویران خواهد کرد.
شدیدترین درگیری نظامی میان اسرائیل و سوریه از آغاز جنگ داخلی در سوریه شب جمعه ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) روی داد. ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور به مواضع چندی در خاک سوریه حمله کرد.
ارتش سوریه نیز در مقابله با این حملات هوایی، موشک‌های چندی را به سوی این هواپیماها شلیک کرد. ارتش سوریه روز جمعه اعلام کرد که در جریان حمله چهار جنگنده اسرائيلی به خاک این کشور یک هواپیمای اسرائيلی را سرنگون کرده و یکی دیگر را هدف قرار داده است.
ارتش اسرائیل اما تاکید کرده است که به هیچ یک از هواپیماهای جنگنده این کشور در جریان حمله به هدف های خود در خاک سوریه آسیبی وارد نیامده است.
به گزارش رسانه‌ها اسرائيل پیش از این نیز بارها برای جلوگیری از ارسال سلاح به شبه‌‌نظامیان حزب‌الله لبنان، به سوریه حمله هوایی کرده است. حزب‌الله لبنان که از سال ۲۰۰۶ در جنگ با اسرائيل به سر می‌برد در جنگ داخلی سوریه از بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در برابر شورشیان مخالف دولت این کشور حمایت می‌کند.
سوریه و اسرائيل از زمان جنگ شش‌روزه میان اسرائيل و کشورهای عربی در سال ۱۹۶۷ به طور رسمی در وضعیت جنگی به سر می‌برند. به نوشته روزنامه اسرائيلی "هاآرتص"، این شدیدترین درگیری دو کشور از شش سال پیش که جنگ داخلی سوریه شروع شد تا کنون بوده است.

نظرات

 1. H

  harika ۳۰۹ روز قبل

  وزیر دفاع اسرائیل: سیستم دفاع هوایی سوریه را نابود می‌کنیم
  آورده اند که ﺟﺎﻧﺒﺎﺯﻩ ﺯﻧﮓ ﻣﻴﺰﻧﻪ ﺑﻨﻴﺎﺩ ﺟﺎﻧﺒﺎﺯﺍﻥ...
  ﻣﻴﮕﻪ: ﺯﻥ ﻣﻴﺨﻮﺍﻡ ﻭﻟﻲ ﺩﺳﺖ ﻭ ﭘﺎ ﻧﺪﺍﺭﻡ :|
  ﻳﺎﺭﻭ ﻣﻴﭙﺮﺳﻪ : ﺍﺻﻞ ﻛﺎﺭﻳﻪ ﺳﺎﻟﻤﻪ؟
  ﻣﻴﮕﻪ ﺍﺧﺘﻴﺎﺭ ﺩﺍﺭﻳﻦ ﻓﻜﺮ ﻛﺮﺩﻳﻦ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺷﻤﺎ ﺭﻭ ﺑﺎ ﭼﻲ ﮔﺮﻓﺘﻢ!!؟
  ___
  الان بشار اسد گردن دراز هم هیچچی نداره و فقط با اصل کاریه خودش میخاهد به جنگ اسرائیل برود..
  امیدوارم فقط یک بار دیگر بشار اسد جنگنده‌های اسرائیل را هدف قرار دحد :)
  2

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.