اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، در سن ۸۲ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.
حسین مرعشی، از نزدیکان آقای هاشمی به تسنیم گفته است که “متاسفانه تلاش پزشکان برای احیای مجدد او بی‌نتیجه ماند.”
عصر امروز اعلام شد که آقای هاشمی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده است.
او که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران یکی از مقام‌های قدرتمند جمهوری اسلامی، و بیش از دو دوره رئیس مجلس، و دو دوره رئیس‌جمهور بود، در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران، یکی از منتقدان آقای احمدی‌نژاد و برخی از نهادهای زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی شد.
آقای رفسنجانی که برای سه دهه یکی از افراد نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی بود، در خردادماه سال ۸۸، تنها چند روز پیش از برگزارى انتخابات ریاست جمهورى، در نامه‌‌ای سرگشاده‌اى به رهبر جمهوری اسلامی، ضمن اعتراض به اتهام‌هاى وارده از سوى محمود احمدى‌نژاد به وى و اعضاى خانواده‌اش از آیت‌الله خامنه‌ای خواست تا سلامت انتخابات را تضمین کند.
رهبر جمهوری اسلامی به صورت رسمی هرگز به این نامه پاسخ نداد اما برخی از نزدیکان او این نامه را که «بدون سلام شروع می‌شد»، یکی از زمینه‌های شکل‌گیری اعتراض‌ها به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ دانسته و آقای هاشمی رفسنجانی را «رأس فتنه» خطاب کرده‌اند.
مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، از روز یک‌شنبه ۱۸ مرداد، برای سپری کردن حکم ۱۰ سال زندان خود، در زندان اوین به سر می‌برد. فائزه هاشمی، فرزند دیگر او نیز پس از انتخابات سال ۸۸ شش ماه زندانی شد.

نظرات

 1. H

  harika ۵۰۰ روز قبل

  رهبر جمهوری اسلامی به صورت رسمی هرگز به این نامه پاسخ نداد اما برخی از نزدیکان او این نامه را که «بدون سلام شروع می‌شد»، یکی از زمینه‌های شکل‌گیری اعتراض‌ها به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ دانسته و آقای هاشمی رفسنجانی را «رأس فتنه» خطاب کرده‌اند.
  البته اتفاقات سال 88 به احتمال قریب به یقین نقشه خود جمهوری اسلامی برای تمدید عمر نظام و آزاد کردن قدرت پتانسیلی مخالفان جمهوری اسلامی بود تا جمهوری تروریستی ایران خیالش از بابت داخل راحت باشد تا انرژی‌اش را برای نفوذ منفی در منطقه صرف کند.
  ≈≈≈≈≈
  سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۰
  آیا می توان حرکت سبز را یک طرح از طرف حاکمیت دانست؟
  http://azoh.info/index.php?option=com_content&view=article&id=968:1390-01-16-23-59-14&catid=2:10&Itemid=18
  3
 2. H

  habib ۴۹۹ روز قبل

  در بالا شاهد یک نمونه اصیل از تحلیل آبکی هستیم!
  0
  • H

   harika ۴۹۹ روز قبل

   ما ظاهر و باطن حمین هصتیم.. ببخشید که همه نمیتوانند همانند شما و یاران دیگرتان در جمهوری اسلامی برای آبکی نبودن تحلیلهایشان، درون آن ب.ر.ی.ن.ن.د تا غلیظ شود.
   ضمنا تحلیلهای ما آبکی نیصت، احتمالا یکی از دوستان و حتی دشمنانتان، روی دیدگانتان ا.س.ه.ا.ل کرده که همه چیز را آبکی میبینید...
   درهرصورت اینها به بنده ارتباطی ندارد و مشکل شخصی خودتان اصت و من هم قصد دخالت ندارم.
   3
  • H

   habib ۴۹۹ روز قبل

   و در ادامه میزان ادب دوستان قوم گرا!
   0

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.