نماینده پارلمان آذربایجان شمالی اعلام کرد دامنه اینترنتی وبسایت‌های ضد آذربایجانی و مخالف دولت جمهوری آذربایجان به ایران و روسیه منتهی می‌شوند.
فاضل مصطفی؛ نماینده پارلمان آذربایجان شمالی، پنجشنبه (۲۰ تیر ۱۳۹۷) در گفتگو با خبرگزاری «آخار» آذربایجان شمالی گفت: «وبسایت‌های اینترنتی که آذربایجان شمالی را هدف قرار داده‌اند اکثر از ایران و روسیه هدایت می‌شوند.»
به گفته این نماینده پارلمان، دامنه اینترنتی وبسایت‌های خبری از جمله «نوراز» (Nuraz.com)، «آبنا» (Abna.com)، «آران نیوز»(Aran.news)، «قفقاز» (Qafqaz.ir)، «راست هابر» (Rasthaber.com)، «رو-کلیب» (Ru-clip.ru)، «ایسلام سسی» (İslamınsəsi) و بسیاری دیگر در ایران و روسیه قرار دارند.
فاضیل مصطفی تاکید دارد که وبسایت‌های مذکور آشکارا علیه دولت آذربایجان شمالی، امنیت ملی آذربایجان شمالی و تخریب سیاسیون این کشور فعالیت می‌کنند.
وی گفته است: «محتوای اخبار و مقالات این وبسایت‌های اینترنتی در جهت ایجاد شکاف دینی در آذربایجان شمالی است که این موضوع به نوبه خود منافع یک جریان خاص به ویژه در کشورهای همسایه را نشان می‌دهد.»
پیش از این، گوندوز اسماعیل اوف؛ معاون کمیته دولتی امور تشکل‌های دینی جمهوری آذربایجان شمالی نیز گفته بود: «سایت‌هایی در آذربایجان شمالی با مدیریت کشورهای خارجی مشغول تبلیغ تبعیض و رویارویی ادیان هستند».
به گفته گوندوز اسماعیل اوف؛ این سایت‌ها اکثراً ماهیت دینی دارند، اما خودشان را به‌عنوان پرتال‌های خبری معرفی می‌کنند. همچنین توسط گروه‌های دینی مستقر در خارج از آذربایجان شمالی اداره می‌شوند.
اخیر نیز مشخص شد عامل ترور نافرجام المار ولی اوف؛ استاندار گنجه‌ی جمهوری آذربایجان حدود ۸ ماه در شهر قم و در سوریه آموزش دیده است.
دولت جمهوری اسلامی ایران همواره درصدد صدور «تشیع افراطی فارس» و «حکومت اسلامی» به آذربایجان شمالی است. عوامل حکومت ایران، به طرق مختلف، برای ایجاد تنش و اختلاف در میان شهروندان آذربایجان شمالی، تلاش می‌کنند.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.