محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی ولیعهد، نائب رئیس دوم شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی سعودی، پنجشنبه 20 آوریل، در دفتر کار خود در شهر ریاض پایتخت سعودی، با جیمس ماتیس وزیر دفاع آمریکا ملاقات کرد.
در این دیدار روابط دوجانبه و راه‌های گسترش آن مورد بحث قرار گرفت و دو طرف با اجرای چندین طرح و برنامه مشترک بین دو کشور موافقت کردند.
در دیدار روز پنجشنبه، چالش‌هایی که منطقه با آن روبرو است، به ویژه رفتارهای خصمانه رژیم ایران و نقش این کشور در برهم زدن امنیت و ثبات منطقه و همچنین مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در قالب سازمان‌هایی همچون داعش و القاعده مورد گفتگوی دوجانبه قرار گرفت.
دو کشور بر همکاری‌های مشترک برای حفظ و حراست از امنیت و ثبات منطقه و از جمله خطوط کشتیرانی و گذرگاه‌های دریایی تاکید کردند.
در این دیدار نقطه‌نظرات دو کشور سعودی و آمریکا به یکدیگر نزدیک‌تر شد و دو طرف بر تلاش‌های مشترک برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه تاکید ورزیدند.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.