یادداشتی از فرد فلیتز در نشنال ریویو
بر مبنای قانون بازبینی توافق هسته ای مصوب سال ۲۰۱۵، دولت ترامپ موظف است هر نود روز عمل ایران به برجام و این که این توافق در راستای منافع ملی ایالات متحده است را تصدیق کند. نوبت بعدی دوشنبه بیست و ششم تیر ماه است.
گواهی سه ماه پیش وزارت خارجه بر خلاف موضع درست پرزیدنت ترامپ بود و لازم است این بار تصحیح شود.
ایران بیش از میزان مجاز سنتریفیوژ فعال دارد؛ از محدوده تولید آب سنگین فراتر رفته است؛ پنهانی و خارج از کانال های مورد تایید برجام در پی فناوری هسته ای و موشکی است؛ و به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه دسترسی به تاسیسات تحقیقات هسته ای و نظامی را نمی دهد.
وزارت خارجه آمریکا می داند که ایران از توافق هسته ای تخلف کرده است، اما در پی تخفیف انعکاس این تخلفات است.
وزارت خارجه باید این ماه صادقانه کنگره را از تخلف ایران از برجام مطلع کند؛ بازبینی سیاست ایران را با این جمع بندی منتشر کند که نمی تواند بخشی از برجام باشد که به ایران اجازه غنی سازی اورانیوم و استفاده از رآکتور آب سنگین را می دهد؛ و تکلیف پست های امنیت ملی در سراسر دولت که با برجام سر و کار دارند را روشن کند.

نظرات اخیر

B

Bugda01

... 1

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.