یادداشتی از کنت تیمرمن در وبسایت شبکه فاکس نیوز
اسرائیل چند ساعت پس از شلیک ۲۰ موشک ایران از سوریه به سوی نیروهای آن کشور با قدرت واکنش داد و به ایران درس بازدارندگی استراتژیک دردناکی داد.
هواپیماهای جنگی اسرائیل و موشک های آن کشور به حدود ۷۰ هدف نظامی ایران در سوریه ضربه زده و باعث کشته شدن شمار نامعلومی از جنگجویان سپاه پاسداران و سربازان سوری شدند.
مباهات ایران به شکست ناپذیری و قدرت نیروهایش به مثابه دروغی در لیست بلند دروغ های جمهوری اسلامی برملا شد.
اهداف ضد حملات اسرائیل علیه تخاصم بی دلیل ایران، پایگاه اصلی سپاه پاسداران در نزدیکی دمشق، موقعیت نظامی جنگجویان گروه تروریستی حزب الله و پایگاه های هوایی مورد استفاده ایران در سوریه بود که برای پرتاب پهباد و موشک علیه اسرائیل استفاده می شد.
تا جایی که می دانیم، هیچ هواپیمای اسرائیلی هدف قرار نگرفته و سوریه هم از موشک های دفاعی «اس ۳۰۰» روسی اش علیه جت های اسرائیل استفاده نکرده است. این امر احتمالا نتیجه سفر چهارشنبه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به مسکو بوده است. نتانیاهو در آن سفر ۱۰ ساعت را با ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مراسم گرامیداشت پیروزی متفقین بر نازی ها در جنگ جهانی دوم گذراند.
وقتی گرد و خاک ها بخوابد، حمله هماهنگ اسرائیل با حمله پیشگیرانه ژوئن ۱۹۸۲ علیه نیروی هوایی سوریه و سیستم دفاع هوایی در دره بقاع لبنان مقایسه خواهد شد.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.