یادداشتی در وبسایت شبکه فاکس نیوز از رابرت چارلز، مدیرکل وزارت خارجه دولت جرج بوش و افسر اطلاعاتی پیشین نیروی دریایی آمریکا
اعلام خبر ملاقات رهبران آمریکا و کره شمالی اثبات چشمگیر استراتژی رییس جمهور و تیرفهمی هنرمندانه اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در پشت صحنه است.
این گامی تاریخی است. اگر حسن روابط صادقانه ای زیر نظر پرزیدنت ترامپ شکل گرفته و به روند عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح هسته ای منتهی شود، پیامدی شگرف برای امنیت جهانی و میراث پرزیدنت ترامپ خواهد بود.
اما در این نقطه، مهم است که رییس جمهور و تیم سیاست خارجی و دفاعی او با حداکثر احتیاط جلو بروند. هر چند آن ها برای شکستن سکوت کره شمالی سزاوار تقدیر هستند، اما سابقه تاریخی نشان می دهد که این پیشنهاد می تواند اگر نه یک انحراف عمدی که یک تله باشد.
رویکرد خلاق و صریح پرزیدنت ترامپ به همراه دیپلماسی هنرمندانه در پشت صحنه زنگ را به صدا در آورد.
با این وجود احتمال موفقیت چندان بالا نیست.
وقتی مقام های کره شمالی نیاز به زمان دارند، وعده گفتگو می دهند. آیا گفتگو ارزش انجام دارد؟ حتما، تا زمانی که همه درک کنند که گفتگو جانشین عمل نیست.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.