دادگاهی در آلمان حکم جلب اسدالله اسدی ، دیپلمات ایرانی مقیم وین را به حکم بازداشت تبدیل کرد. در اطلاعیه صادر شده از طرف دادستانی فدرال آلمان گفته شده که حکم جلب اسدالله الف در ۱۵ تیر صادر شده بود و قاضی دادگاه در نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده در روز ۱۸ تیر حکم بازداشت او را صادرکرد.
اسدالله اسدی یکی از دیپلماتهای جمهوری اسلامی در سفارت ایران در وین است که همزمان با دستگیری یک زوج ایرانی در بلژیک در کشور آلمان دستگیر شد. وی به دادن مواد منفجره به این زوج ایرانی و طراحی حمله به گردهم‌آیی شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق در پاریس متهم شده است.
به گفته دادستانی فدرال آلمان آقای اسدی از ماموران وزارت اطلاعات ایران است که چند روز پیش از طرح حمله به گردهم آیی سازمان مجاهدین خلق مواد منفجره را در شهر لوکزامبورگ به زوج ایرانی تحویل داده بود.
بنا براعلام دادستانی آلمان حکم جلب برای این دیپلمات ایرانی مانع از استرداد او به بلژیک نخواهد شد. ایران هنوز به صدور حکم بازداشت اسدالله اسدی واکنش نشان نداده ولی پس از دستگیری او سفرای بلژیک ، آلمان و فرانسه را به وزارت خارجه احضار کرد.
وزرات خارجه ایران طرح حمله به گردهم آیی پاریس را سناریویی برای تخریب روابط ایران و اروپا توصیف کرده است.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.