خبرگزاری فارس و ایلنا گزارش داده‌اند، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه یکشنبه در تهران درگذشت.
خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، اکبر هاشمی رفسنجانی غروب یکشنبه به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش بستری شده بود.
خبرگزاری‌ تسنیم به نقل از حسین مرعشی از نزدیکان آقای هاشمی گزارش داد، تلاش پزشکان برای احیای او بی‌نتیجه ماند.
اکبر هاشمی رفسنجانی، متولد ۱۳۱۳ خورشیدی بود. او نخستین رئیس مجلس شورای اسلامی و چهارمین رئیس جمهور ایران در دو دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ بود.
آقای هاشمی در همه دوره‌های مجلس خبرگان رهبری نماینده بود.
و از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰، دومین رئیس این مجلس بوده است. بعد از انتخابات سال ۸۸، آقای هاشمی به دلیل موضع‌گیری‌هایش، از سوی برخی مقام‌های نزدیک به حکومت، همسو با سران فتنه خوانده شد.
صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ رد شد، اما او در سال ۹۴ یک‌بار دیگر وارد مجلس خبرگان رهبری شد.

نظرات

 1. H

  harika ۵۳۰ روز قبل

  با گذشت تقریبا 1 یا 2 ساعت از زمان مردن رفسنجانی، بزرگترین سوالی که ذهن مردم را درگیر کرده و جمله‌ای که مکررا در سایتها جستجو میشود، مربوط به این اصت که آیا فردا تعطیل اصت یا نه؟؟ هجمه گسترده ایرانیان برای اطلاع ازین موضوع به اینترنت، باعث فشار به سرورهای برخی خبرگزاریها و اختلال در آنحا شده اصت..
  http://fs5.directupload.net/images/170108/gobvec4a.jpg
  2
 2. A

  aydinliq ۵۲۹ روز قبل

  بعد از رحلت امام رفسنجانی انشا الله نوبت ارتحال و نورانی شدن حضرت امام خامنه ای خواهد رسید.مردم مومن و معتقد باید با هم فکری یا خواب دیدن های مقدس امام 15 ام را تعیین کنند تا کسی بدون دانستن نام امام عصر خود از این دنیا نرفته و گیر نکیر و مکیر نیوفتد.
  0

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.