شهاب‌الدین بیمقدار نماینده تبریز در مجلس گفت به خاطر حساسیتی که عده‌ای به واژه تورک داشتند فراکسیون مناطق تورک را متوقف کردند.
نماینده تبریز در مورد کمیسیون استان‌های شمال غرب گفت شکیل فراکسیون استان‌های شمال غربی کشور در راستای احیای فراکسیون تورک زبانان است متأسفانه از آنجایی که واژه تورک حساسیت‌هایی را ایجاد می‌کرد از این رو به دنبال این هستیم تا فراکسیونی را تشکیل دهیم که از حساسیت کمتری برخوردار باشد و درعین‌حال بتوانیم پیگیر مطالبات مردم استان‌های تورک زبان باشیم. وی در این باره تصریح کرد : استفاده از واژه “تورک زبانان” در مجلس نمی دانم چه حساسیتی ایجاد می کند که با تشکیل فراکسیون تورک زبان مخالفت می کنند.
در واکنش به اظهارات شهاب الدین بیمقدار ، روح ا… حضرت پور نماینده اورمیه در مجلس در مصاحبه با یول پرس گفت:((برخلاف ادعای آقای بی‌مقدار، فراکسیون نمایندگان مناطق تورک‌نشین همچنان پابرجاست و اعلام انحلال آن غیرقانونی است. واژه “تورک” به هیچ وجه حساسیت‌زا نبوده و فراکسیون مناطق تورک‌نشین با اخذ مجوز از هیئت رئیسه مجلس و نهادهای مربوطه تشکیل و فعالیت خود را آغاز نموده است و هیچ‌گونه منع قانونی ندارد.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.