رئیس‌جمهور تورکیه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری الجزیره مدعی شد که ایران سیاست توسعه طلبی مبتنی بر فارس گرایی را در منطقه اجرا می کند».
به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری الجزیره مدعی شد که ایران سیاست توسعه طلبی مبتنی بر فارس گرایی را در دستور کار قرار داده است. وی گفت: «ایران سیاست توسعه‌طلبانه بر مبنای فارسی‌گرایی را در پیش گرفته و این برای ما مایه آزار و مزاحمت است».
وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت آنچه در سوریه رخ می‌دهد تجزیۀ این کشور است و هیچ کس به وحدت سوریه توجهی ندارد.
اردوغان دربارۀ اوضاع عراق نیز گفت آنچه در این کشور می گذرد، مایه تأسف ماست و تعامل ما با شرایط این کشور بر اساس مذهب گرایی یا قوم گرایی نیست. او با اشاره به نتایج همه پرسی اصلاح قانون اساسی تورکیه و اتهام هایی که دربارۀ دیکتاتوری علیه او مطرح می شود، گفت: «دیکتاتور از صندوق رای بیرون نمی آید. ما تابع نتایج صندوق رای هستیم»

نظرات

 1. K

  Kölgə ۲۷۷ روز قبل

  دوازده سیزده سال اصت در ترکیه شخص اول اصت و الان متوجه شده اصت که ایران موزیانه سیاست پان فارسیسم را در منطقه جلو میبرده اصت. البته باز خوب که الان متوجه شده اصت. این طوری که اینها خود را به خواب مسلمانی زده بودند تا اینجا حم شانس آوردیم
  1
  • A

   atabeig ۲۷۷ روز قبل

   از دوره رضا پهلوی و حتی قبل تر میداند!؟ اما میدانست وقتش نیست با ایران در بیافتد.
   رفتار اردوغان را با ابرقدرتی مثل آمریکا مقایسه کنید، آمریکا هیچگاه به تنهایی رودرروی یک کشور نمیایستد.قبل از رودررویی یه چندسالی در مطبوعات رسواگری میکند یا ابتدا صحنه را باز میگزارد تا طرف حسابی تر بزند (مثلا قضیه صدام و حمله به کویت و بیتفاوتی و چراغ سبز آمریکا در حمله به کویت و باقی قضایا).
   قبلا اعراب نسبت به ایران یا بی تفاوت بودند یا موافق، اما الان از سیاستمدار گرفته تا مردم عامی اش ضد ایران شدهاند.پس همه چیز توجیه میکند که اردوغان به ایران چشم غره رود.
   تورکیه دم ایران را در سوریه و عراق خواهد چید، این خط _این هم نشان/
   1

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.