خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از افسران ارشد ارتش اسرائیل گزارش داده است که حکومت سوریه چند تُن سلاح شیمیایی در اختیار دارد.برخی از رسانه‌های اسرائیلی به نقل از این افسر ارتش میزان سلاح‌های شیمیایی را که هنوز در اختیار نیروهای بشار اسد است، سه تُن گزارش کرده اند.
اسرائیل و بسیاری از کشورهای غربی حکومت بشار اسد را مسئول مستقیم حمله شیمایی به روستای خان شیخون در استان اِدلب سوریه می‌دانند. بشار اسد در جدیدترین مصاحبه خود در۲۴ فروردین این حمله شیمایی را ساختگی وگزارش‌ها و ویدئوهای منتشر شده در باره آن را جعلی خواند.
وی گفته است که دولت سوریه تمام ذخیره سلاح های شیمیایی خود را واگذار کرده است. در سال ۲۰۱۳ با دخالت آمریکا و ‌روسیه بشار اسد پذیرفت که سلاحهای شیمیایی خود را نابود کند.حمله شمیایی دو هفته پیش به روستای خان شیخون که بر اساس گزارشها با گاز "‌سارین " انجام شد دستکم ۹۰ کشته برجای گذاشت.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.