مشاور امنیت ملی دولت وحدت ملی افغانستان تاکید کرد گروه های طالبان و داعش دارای ریشه‌ مشترکند و مخالفتی با هم ندارند و نباید از هیچکدام حمایت کرد.
محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان در گفتگو با خبرگزاری اینترفاکس روسیه گفت: پروژه استفاده از گروه شورشی طالبان برای مبارزه با گروه افراطی داعش در افغانستان سیاست اشتباه و قابل تداوم نیست، زیرا هر دو این گروه دارای یک هدف و ایدئولوژی مشترک هستند.
وی در این مصاحبه همچنین اظهار داشته است:
"این دو گروه یکی هستند و مخالف همدیگر نیستند. طالبان و داعش در افغانستان عملا زیر یک پرچم می جنگند. این اتفاق در ولایت کندز در شمال شرق کشور صورت گرفت. این دو گروه در این ولایت با هم علیه دولت کشورمان می جنگند.
کابل بر این باور است که داعش و متحدانش محض با کمک طالبان به مرز افغانستان با کشورهای آسیایی مرکزی مانند ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان آورده شدند. داعش و متحدانش تهدیدی برای امنیت کشورهای آسیایی مرکزی هستند، زیرا آنها پیوند نزدیک با طالبان دارند".
گفتنی است مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان روز گذشته وارد مسکو شد و با سرگی لاوروف وزیر خارجه و نیکلای باتروشیف دبیر کل شورای امنیت روسیه دیدار و گفتگو کرد.

نظرات

 1. H

  harika ۴۳۰ روز قبل

  اتمر: حمایت از طالبان برای مقابله با داعش اشتباه است
  اگر در مقابله طالبان با داعش، بنا را بر حمایت از طالبان بگذاریم، بله حق با شماست.. این کار اشتباه اصت..
  ولی حامی اصلی طالبان یعنی ایران، دنبال فلسفه اشتباه یا درست بودن این موضوع نیصت..
  ایران هم از داعش حمایت میکند که با طالبان و دولت افغانستان بجنگد، هم از دولت افغانستان حمایت میکند که با طالبان و داعش بجنگد، و هم به طالبان سلاح میدحد که با داعش و دولت افغانستان بجنگد.. این خاصیت پارسیان اصت.. پارسیان و ایرانیان بزرگترین گروه حامی تروریسم در جهان هصتند که با فرقه گرایی قصد تضعیف کشورهای دیگر را دارند تا نفوذ منفی خود را افزایش دحند..
  ~~~~~~
  ″حمایت ایران از طالبان؛ عامل بی‌ثباتی بیشتر افغانستان″
  https://www.qirmiz.com/story/71032/
  ~~~~~~
  هدف روسیه و ایران از نزدیکی به طالبان در افغانستان چیست؟
  https://www.qirmiz.com/story/71699/
  ~~~~~~
  رابطه ایران و سازمان‌های تروریستی.. روانشناسی خشونت در ایران پس از انقلاب تا کنون / مرکز تحقیقات ایرانی خلیج عربی
  https://www.qirmiz.com/story/67101/
  ~~~~~~
  'اجساد طالبان به ایران انتقال یافته و برایشان مراسم عزاداری برپا شده است'
  https://www.qirmiz.com/story/71679/
  ~~~~~~
  روابط روسیه و ایران با طالبان در افغانستان
  https://www.qirmiz.com/story/71736/
  0

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.