خبرگزاری هرانا | چرا به پرونده امثال سلمان خدادادى رسیدگى نمى شود؟/ قهرمان قنبری - خبرگزاری هرانا
اگر بخواهیم به ایران رجوع کنیم، سواستفاده از مقام و منصب و تحمیل رابطه جنسى -که خود تجاوز جنسى است-، بین مقامات جمهورى اسلامى ایران رایج است. مثلاً، در حال حاضر حاضر رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس، دکتر سلمان خدادادی، که اصولاً باید فردى باشد که نسبت به مسائل اجتماعى، راه حل نشان دهد تا به حال چندین بار دختران و زنان جویاى کار و یا کسانى را که مشکلى ادارى دارند، با وعده استخدام و حل مشکل ادارى شان به
در علوم انسانی جدید، واژه‌ "اقلیت‌" تنها مختص گروه‌هایی که از نظر آماری تعدادشان کمتر باشد نیست. "اقلیت" به گروه‌هایی نیز اشاره دارد که به خاطر ویژگی‌های زبانی، فرهنگی، نژادی، قومیتی، جنسیتی، جنسی و غیره، از نظر جایگاه اجتماعی، دسترسی به تحصیل و اشتغال و به طور کلی بهره‌مندی از حقوق انسانی در جایگاهی فرودست نسبت به یک گروه مسلط در جامعه قرار می‌گیرند.
سازمان ملل متحد در گزارشی می گوید رهبران القاعده در ایران مهمتر از گذشته شده اند و با رهبران ارشد القاعده، نظیر ایمن الظواهری، همکاری دارند و قدرت او را موثرتر از گذشته، در رویدادهای جاری در کشورهایی نظیر سوریه اعمال می کنند.
در این گزارش که کارشناسان سازمان ملل تهیه کرده اند، آمده است گروه «دولت اسلامی» یا داعش، حدود ۳۰ هزار پیکارجو دارد که تقریبا به طور مساوی در عراق و سوریه حضور دارند.
این گ
دادن سهمي در شمال خط فرضي آستارا-حسينقلي يعني تعلق سواحل تركمنستان و آذربايجان به ايران!
مشكل اصلي و لاينحل ايران عمق زياد در سواحل جنوبي خزر در جنوب خط آستارا-حسينقلي است. عمق زياد آب در اين منطقه هرگونه اكتشاف، حفاري و بهره برداري از منابغ هيدروكربني را، غير اقتصادي و (در وضعيت فعلي و آينده قابل پيش بيني) غيرممكن ميكند. طبق برآوردهاي منتشر شده از سوي متخصصين مختلف، هزينه استخراج نفت در حوزه اي
یک سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکا، به دو رژیم اسلامی ایران و کمونیستی کره شمالی، در خصوص تداوم فعالیت های اتمی هشدار داد.
به گزارش صدای آمریکا، لیندزی گراهام سناتور جمهوریخواه آمریکا در گفتگو با تلویزیون فاکس نیوز به سران ایران و کره شمالی نسبت به جدی گرفتن عزم رییس جمهوی آمریکا برای توقف فعالیتهای اتمی آنها هشدار داد.
سناتور گراهام در این گفتگو از تصمیم پرزیدنت ترامپ برای خروج آمریکا از برجام
سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در نشست خبری خود، در پاسخ به پرسشی در مورد موضع رهبر جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با گفت‌وگو با آمریکا گفت، که واشینگتن درباره اظهارات همه مقام‌های دنیا اعلام نظر نمی‌کند.
هدر نائرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه ۲۳ مرداد ماه گفت: «این اظهارات را شنیدیم، [متن] این اظهارات را دیدیم...ما قرار نیست به هر چه که هر مقام حکومتی در جهان بگوید واکنش نشان دهیم.»
دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای بخشی از سخنان جنجالی وی را پس از اینکه از روی سایت‌ها و خبرگزاری‌های ایران حذف شد، بار دیگر بازنشر کرد ولی گفته که اظهارات قبلی او تحریف شده بود.
در اطلاعیه روز چهارشنبه ۲۴ مرداد این دفتر آمده که رهبر ایران در دیدار روز دوشنبه خود گفته بود: «در قضیه برجام، بنده اشتباه کردم اجازه دادم که وزیر خارجه‌‌ ما با آنها صحبت کند، ضرر کردیم».
دفتر رهبر ایران می‌گوید که اشاره آیت
روزنامه فایننشال تایمز در مقاله ای با عنوان «ایران زیر فشارهای فزاینده اقتصادی کمر خم می‌کند» با اشاره به مشکلات گسترده و رو به افزایش ایران می‌گوید پول ملی طی سال جاری نیمی از ارزش خود را از دست داده و تورم بیداد می‌کند وحتی طبقه متوسط تلاش می کند با افزایش قیمت مواد غذائی و کمبود و نیز گرانی بیش از حد سوخت در برخی شهرها دست و پنجه نرم کند.
ناآرامی ها و اعتراض های پراکنده ضدحکومتی همچنان ادامه
سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در نشست خبری روز سه‌شنبه خود در پاسخ به پرسش صدای آمریکا درباره اظهارات اخیر رهبر جمهوری اسلامی در مخالفت با مذاکره با واشنگتن گفت، دولت آمریکا سیاست‌های خود را در برابر ایران به روشنی بیان کرده و بر سر آنها محکم ایستاده است.
هدر ناوئرت در پاسخ به خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا که پرسید آیا واشنگتن اظهارات اخیر رهبر ایران را در رد گفت‌وگو با آمریکا پاسخ قطعی تهران
کنوانسیون حقوقی خزر، متنی مشترک است که رهبران پنج کشور حاشیه دریای خزر، روز یکشنبه آن را امضا کردند. اما گویی این رهبران با پنج پیام مختلف به کشورهای خود بازگشتند و این کنوانسیون برای هر کدام از این کشورها معنایی متفاوت داشته است.
در ایران، کنوانسیون حقوقی خزر متنی تصویر شد که در آن از تصمیمات سرنوشت‌ساز خبری نیست، مرزها تعیین نشده، دریایی تقسیم نشده، و اختلافی حل نشده؛ گزاره‌هایی که هر کدام می‌
دیلی اکسپرس چاپ لندن در مقاله ای با عنوان «مردم ایران خامنه ای را به خاطر تحریمهای فلج کننده مقصر می‌دانند» ضمن پرداختن به ناآرامی های هفته گذشته می نویسد مردم در جریان این تظاهرات، خشم خود را به عملکرد حکومت، فساد گسترده، تورم فلج کننده و بی عدالتی نشان دادند.
این روزنامه از زبان یک برقکار در تهران نقل می کند که به خبرنگار دیلی تلگراف گفته است حکومت تلاش دارد ترامپ را عامل فلاکت مردم قلمداد کند
وزیر امور خارجه ایران در واکنش به انتقادها از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر توسط رئیس جمهور این کشور در اجلاس آکتائو، گفت که سهم ایران از دریای خزر ۵۰ درصد نبوده است.
به گزارش تی‌آرتی به نقل از وب‌سایت «الف»؛ محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به انتقادها از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر توسط حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور در اجلاس آکتائو با حضور پنج کشور ساحلی خزر، گف
یک سناتور ارشد جمهوریخواه به دو کشور ایران و کره شمالی هشدار داد.
لیندزی گراهام سناتور جمهوریخواه آمریکا روز یکشنبه در گفتگو با تلویزیون فاکس نیوز به ایران و کره شمالی نسبت به جدی گرفتن عزم رییس جمهوی آمریکا برای توقف فعالیتهای اتمی آنها هشدار داد.
سناتور گراهام در این گفتگو از تصمیم پرزیدنت ترامپ برای خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریمها برای شکستن مقاومت اقتصادی آیت الله های ایران حمایت
جولین لی در مقاله‌ای با عنوان «‌آسیب‌های تحریم نفتی ایران بیش از حد تصور است»، که در بخش نظرات وبسایت بلومبرگ منتشر شده است، با استناد به گفته‌های صاحبنظران پیش بینی می‌کند که با بازگشت کامل تحریم‌های نفتی ایران در ماه نوامبر، تاثیرها سریعتر و به مراتب گسترده تر از دفعه پیش خواهد بود.
به عقیده او، با در نظر گرفتن شدت عمل دولت ترامپ در مقابل ایران در مقایسه با دولت باراک اوباما، انتظار نمی‌رود خر
تراكتورسازى و ناسيوناليسم تُركى
تیم تراکتورسازی نه فقط محبوب ترین تیم جغرافیای آذربایجان است بلکه به نوعی در بین تُرکهای قشقایی و تُرکهای خارج از جغرافیای آذربایجان هم پرطرفدار است. تمایزی که طرفداران تیم تراکتورسازی با دیگر تیمهای موجود دارند این است که این تیم به نوعی هویت تبدیل شده است که پرطرفدار بودنش چندان به بُرد و باخت اش وابسته نیست و به نوعی روح آذربایجان تبدیل شده است. البته منتقدان این تیم هم آن را به ایجاد موج نژا
گزارشی از لادن ناصری، گلنار متولی و ارسلان شهلا در بلومبرگ
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در آستانه از سر گرفته شدن تحریم های آمریکا، از هر سو دستوراتی جدی دریافت می کرد. علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، از او می خواست با فساد مقابله کند. فرمانده مقتدر سپاه پاسداران توجه روحانی را به افت ریال جلب می کرد و بخش قابل توجهی از قانونگذاران او را برای پاسخگویی درباره اقتصاد در حال سقوط کشور به مجلس ف
خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که ایران در مانور دریایی هفته گذشته خود در تنگۀ هرمز یک موشک ضد ناو با برد کوتاه را آزمایش کرده است.
این مقام گفت که آزمایش این موشک در محدوده قلمرو آبی ایران انجام شد. به گفته او، انجام چنین آزمایش‌هایی در رزمایش‌های دریایی غیرمعمول نیست و آزمایش به صورت غیرایمن انجام نشده است.
ژنرال جوزف وتل، فرمانده نیروهای سنتکام آمریکا به خبرنگاران در پن
یکی از نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل متحد روز پنجشنبه خسارت‌های اقتصادی وارده به سوریه پس از گذشت هفت سال جنگ داخلی را حدود ۳۸۸ میلیارد دلار برآورد کرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، طبق برآورد کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای غرب آسیا خسارات مادی جنگ – آسیب‌های وارده به خانه‌ها، جاده‌ها، زیرساخت‌ها و غیره – ۱۲۰ میلیارد دلار است.
به گفته این نهاد بین المللی، هزینه هایی که به دلیل جنگ به
آمریکا از طریق سفیر خود در بریتانیا، نزدیک ترین متحد ایالات متحده از لندن خواست موضع خود را در باره توافق اتمی مناقشه برانگیز با ایران تغییر دهد و به جای ایستادن در کنار اتحادیه اروپا برای حمایت از توافق برجام با ایران، از موضع پرزیدنت ترامپ حمایت کند.
وودی جانسون سفیر آمریکا در بریتانیا در مقاله اش در روزنامه تلگراف، بریتانیا را به چالش کشید و خواست از همسایگان اروپایی خود که هنوز از ادامه تجار
آیا غیر فارس‌ها می‌توانند حرف بزنند؟ | رادیو زمانه

در هفته‌ای که گذشت «کوچر بیرکار»، پروفسور کُرد زبان دانشگاه کمبریج، موفق به دریافت جایزه نوبل ریاضی شد. به هنگام دریافت جایزه، بیرکار اظهار داشت که امیدوار است «دریافت جایزه مایه تبسمی ولو کوچک، بر لبان ۴۰ میلیون کُرد گردد».

بیان چنین جمله‏‌ای که هم اشاره‏‌ای ا‏ست به تبعیض و ستم ملی ۱۰۰ ساله علیه کُردها و هم تأکیدی بر هویت ملی برنده جایزه نوبل، جمعی از فارس‏‌زبانان را به خشم آورد. هستند کسان
لطيف حسنلي: چه باید کرد!؟(شماره اول)
در روزهایی که صدای اعتراضات مردمی در هر گوشه از ایران نسبت به مسائل مختلف
به خصوص از طرف کشورهای عربی به رهبری عربستان، باید گفت که به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران در یکی از حساس ترین و بحرانی ترین مقاطع حیات سیاسی خود قرار دارد و از این منظر بسیاری از تحلیلگران سیاسی، منتظر تحولاتی عمیق و بنیادی در جامعه ایران برای خروج از این بن بست و انسداد سیاسی هستند.سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی زیست محی
خبرهایی که در چند ماه اخیر به مطبوعات درز کرده حاکی از آن است که دولت ترامپ تا کنون چند بار و از طریق کانال‌های مختلف به ایران پیغام‌هایی برای مذاکره فرستاده است. شمار تماس‌ها در گزارش‌های مختلف متفاوت است، از حداقل سه پیام تا حتی هشت بار تلاش برای برقراری ارتباط. اما، آنچه قطعی‌تر به نظر می‌رسد این است که دولت ترامپ نخستین بار، پس از سخنرانی تند ترامپ در نشست سالانه سازمان ملل و از طریق فرانسه ب
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، پیش از ظهر سه‌شنبه، در پیامی در صفحه توئیتر خود با اشاره به بازگشت رسمی تحریم‌های ایران تصریح کرد که «هر کس با ایران دادوستد کند، با ایالات متحده معامله‌ای نخواهد داشت.»
وی افزود: «درخواستی که من دارم تنها صلح جهانی است و بس».
آقای ترامپ در این پیام، ساعتی پس از بازگشت رسمی تحریم‌های ایران تأکید کرد که این تحریم‌ها «گزنده‌ترین» تحریم‌هایی است که تا کنون اعمال شد
وزیران ارشد اطلاعاتی و امنیتی دولت اسرائیل، دوشنبه ۱۵ مرداد از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران استقبال کردند.
بر اساس تصمیم دولت آمریکا تحریم‌های ایران که در سایه توافق هسته‌ای معلق شده بود، از صبح سه‌شنبه ۱۶ مرداد به وقت تهران، اجرایی می‌شود؛ تحریم‌های بعدی علیه ایران نیز که بسیار سخت‌تر از دور اول خواهد بود و صنعت نفت ایران را هدف قرار می‌دهد، قرار است از ۱۳ آبان به مرحله اجرا گذاشته شود.
ییسرائل
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بار دیگر با انتقاد از جمهوری اسلامی ایران آن را مخالف «صلح جهانی» و مروج تروریسم توصیف کرد و از متحدان آمریکا نیز خواست از تلاش های واشنگتن برای مقابله با دسترسی رهبری ایران به منابع مالی حمایت کنند.
آقای پمپئو در توییتی که روز چهارشنبه، یک روز بعد از اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران، منتشر کرد، نوشت: «امروز رژیم (حکومت جمهوری اسلامی) در ایران، با صلح و ثبات جهانی

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.