نتایج یک پژوهش حکایت از آن دارد که زبان های مدرن هند و اروپایی از جمله زبان انگلیسی، حدود 9000 سال قبل از ترکیه کنونی ریشه گرفته اند. قبلا این نظریه مطرح بود که این زبان ها حدود 5000 سال قبل در منطقه جنوب غرب روسیه کنونی ریشه داشته اند.
پژوهشگرانی که در نیوزیلند این مطالعه را انجام داده اند، از روشهایی بهره گرفته اند که برای مطالعه بیماری های ویروسی همه گیر تعریف شده اند.
آنها با استفاده از ای
شاید تعجب برانگیز باشد که بدانید بیش از 400 زبان که امروزه در سراسر جهان رایج است، تنها از یک زبان که عمدتا در آناتولی باستان یا ترکیه امروزی صحبت می‌شده منشأ گرفته‌اند.
محققان دانشگاه اوکلند در نیوزیلند نشان داده‌اند که زبان‌ها به تدریج همراه با رشد و گسترش کشاورزی شکل گرفته و تکامل پیدا کرده‌اند.
شاید تعجب برانگیز باشد که بدانید بیش از 400 زبان که امروزه در سراسر جهان رایج است، تنها از یک زبا
بیش از 400 زبان دنیا

"ترکیه منشاء بیش از ۴۰۰ زبان دنیاست"
نتایج یک پژوهش حکایت از آن دارد که زبان‌های مدرن 'هندواروپایی' از جمله زبان انگلیسی، حدود ۹ هزار سال پیش از ترکیه کنونی ریشه گرفته‌اند.
قبلا این نظریه مطرح بود که این زبان‌ها حدود ۵ هزار سال پیش در منطقه جنوب غرب روسیه کنونی ریشه داشته‌اند.
پژوهشگرانی که در نیوزیلند این مطالعه را انجام داده‌اند، از روش‌هایی بهره گرفته‌اند ک
انتقاد عفو بین‌الملل از سرکوب فعالان حقوق بشر و «مجازات‌های بی‌رحمانه» در ایران

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالانه خود از تداوم نقض حقوق بشر در ایران خبر داده و از سرکوب فعالان حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد.
رها بحرینی، پژوهشگر حقوق بشر ایران در سازمان عفو بین‌الملل در گفت‌وگو با صدای آمریکا به مواردی از گزارش این سازمان اشاره کرد و در زندان بودن افرادی مانند عبدالفتاح سلطانی، نرگس محمدی، آتنا دائمی، آرش صادقی و گلر
خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه از آماده سازی و تدارکات برای ملاقات رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا قبل از نشست ماه مه ناتو خبر داد.
«ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه روز چهارشنبه در کنفرانسی خبری در آنکارا گفت که دیدار دو رهبر در حاشیه اجلاس ناتو تقریبا قطعی است اما تلاش ها برای آن است که دیدار آنان تا قبل از همایش ناتو صورت گیرد
ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺟﻌﻠﯽ ﻭ ﻓﺮﻣﺎﯾﺸﯽ ﻗﺮﻩﺑﺎﻍ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪ
ﮐﻤﯿﺘﮥ ﺑﻪ ﺍﺻﻄﻼﺡ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ : ۸۷٫۶ ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺯ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﭘﺮﺳﯽ، ﺑﻪ ﻃﺮﺡ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺍﺳﺎﺳﯽ ﺟﺪﯾﺪ ﺭﺃﯼ ﻣﺜﺒﺖ ﺩﺍﺩﻧﺪ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ۹٫۷ ﺩﺭﺻﺪ، ﺁﻥ ﺭﺍ ﺭﺩ ﮐﺮﺩﻧﺪ .
ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﭘﺮﺳﯽ ﻓﺮﻣﺎﯾﺸﯽ – ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻫﯿﭻ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺑﻪ ﺭﺳﻤﯿﺖ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻧﺸﺪﻩ – ﺭﻭﺯ ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﻭ ﺭﻭﺯ ﺳﻪ ﺷﻨﺒﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺁﻥ ﺍﻋﻼﻡ ﺷﺪ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺍﺳﺎﺳﯽ ﺟﺪﯾﺪ ﺑﻪ ﺭﺃﯼ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ . ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺍﺳﺎﺳﯽ، ﻧﻈﺎﻡ ﺣﮑﻮﻣﺘﯽ ﺧﻮﺩﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺍﺷﻐﺎﻟﯽ ﻗﺮﻩﺑﺎﻍ ﺍﺯ “ ﭘﺎﺭﻟﻤﺎﻧﯽ – ﺷﺒﻪ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟ

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.