آمادگی انگلستان برای مداخله نظامی در سوریه

وزیر امور خارجه انگلستان اظهار داشت درصورت مداخله نظامی ایالات متحده در سوریه، لندن نیز برای این امر آمادگی دارد.
بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلستان، در گفتگو با رادیو بی.بی.سی اظهار داشت: رژیم سوریه برای کشتن مردم خودش از سلاح‌هایی استفاده کرده است که حدود صد سال پیش ممنوع شده اند.
وی در این مصاحبه همچنین تصریح کرد:
"اگر ایالات متحده در واکنش به استفاده
شیمشک: طرح اقدام مشترک با روسیه تنظیم خواهیم کرد

معاون نخست وزیر ترکیه در رابطه با محدودیت های تجاری در برخی بخش‌ها با روسیه گفت طی یک یا دو هفته برای تنظیم طرح اقدام مشترک با مسکو مذاکره خواهیم کرد.
محمد شیمشک، معاون نخست وزیر ترکیه طی سخنانی در مجمع عمومی اتحادیه پیمانکاران کشور، با اشاره به وضع برخی از محدودیت های تجاری برای شرکت های ترک توسط روسیه گفت: "پس از بحران جنگنده روسیه برخی بخش های و شرکت ها دچار
حمایت آذربایجانی های فرانسه از ترکیه در قبال تصمیم شورای اروپا

نمایندگان دیاسپورای جمهوری آذربایجان با تجمع در مقابل ساختمان مجمع پارلمانی شورای اروپا نسبت به تصمیم این مجمع برای نظارت بر ترکیه اعتراض کردند.
نمایندگان دیاسپورای جمهوری آذربایجان که در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی در حال فعالیت هستند با تجمع در مقابل ساختمان مجمع پارلمانی شورای اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه نسبت به تصمیم این مجمع برای نظارت بر ترکیه اعترا
رویترز: حمله هوایی اسرائیل به «انبار تجهیزات نظامی ایران» در سوریه

ارتش اسرائیل به یک انبار تجهیزات نظامی در نزدیکی فرودگاه دمشق حمله هوایی کرد. گفته می‌شود که این انبار متعلق به ایران بوده و برای انتقال تجهیزات به حزب‌الله لبنان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
به گزارش خبرگزاری رویترز صبح پنجشنبه ۷ اردیبهشت جنگنده‌های اسرائیلی به انبار مهماتی در پایتخت سوریه حمله کرده‌اند که به گفته گروه‌های مخالف حکومت سوریه و «یک مقام اطلاع
چرا تحلیلگران در واشنگتن نگران خرید هواپیماهای مسافربری توسط ایران هستند

فروش و تحویل هواپیماهای مسافربری بوئینگ آمریکا به ایران در واکنش به گزارشهای حاکی از سو استفاده جمهوری اسلامی ایران از چنین هواپیماهایی در امور نظامی و گسترش نفوذ در منطقه به یک موضوع بحث انگیز در محافل سیاسی واشنگتن بدل شده است.
همزمان قانونگذاران آمریکا در تمهیدی برای ممانعت از فروش این هواپیماها به ایران، طرحهایی را برای بررسی و تصویب به کنگره پیشنهاد کرده ا

شورای اروپا اعلام کرد ایران و روسیه درمیان کشورهایی هستند که از فهرست قرمز پلیس بین الملل برای بازداشت مخالفان سیاسی، سوء استفاده می‌کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، شورای اروپا روز چهارشنبه در قطعنامه ای با محکوم کردن این اقدام اعلام کرد: شمار افرادی که توسط برخی کشورها، از‌جمله روسیه و ایران، در فهرست اعلان قرمز پلیس بین الملل جای گرفته‌اند ظرف یک دهه گذشته ۵ برابر شده و به بیش از ۱۲هزار و ۷۰۰
معامله «پنهان» اوباما با ایران

در آمریکا رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، طی نامه هایی خطاب به وزیر خارجه و دادستان کل این کشور خواستار بازگشایی پرونده مربوط به مبادله زندانیان در آخرین سال ریاست جمهوری باراک اوباما شد.
این نامه بدنبال انتشار گزارش تحقیقی مشروحی در روزنامه پولیتیکو نوشته شده که در آن جزییات توافق دولت اوباما با جمهوری اسلامی ایران در مورد مبادله زندانیان دو کشور با عنوا
«حمله هکرهای وابسته به چین» به سامانه ضدموشکی آمریکا در کره جنوبی

یک شرکت امنیت سایبری در آمریکا می‌گوید که هکرهای «وابسته به دولت چین» تلاش کرده‌اند تا در سازمانی که با سیستم موشکی ساخت آمریکا در کره جنوبی مرتبط است، نفوذ کنند.
جان هالتکویست، از مدیران شرکت فایرآی، به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت که این شرکت «مدارکی» دارد که نشان می‌دهد هکرهای چینی «دست‌کم یک بخش مرتبط با سیستم موشکی» را هدف گرفته‌اند.
در همین زمینه یک سخنگو
انهدام یک کشتی نظامی روسی در دریای سیاه
یک کشتی نظامی روسی پنجشنبه 27 آوریل با یک کشتی باربری در دریای سیاه روبروی سواحل استانبول برخورد کرد. بنا بر اعلام هیئت گشت ساحلی ترکیه، 78 سرنشین کشتی روسی توسط نیروهای امدادی، نجات یافتند.
در همین زمینه خبرگزاری رویترز گزارش داده است که بن علی یلدریم نخست‌وزیر ترکیه در تماس تلفنی با همتای روس خود، نسبت به این حادثه ابراز تاسف کرد.
شایان ذکر است که کشتی باربری که با کشتی نظامی روسی برخورد کرد،
عملیات سنجار و استراتژی ترکیه برای مبارزه با تروریسم

عملیات برون مرزی ترکیه بخصوص حمله اخیر به مواضع تروریست‌های پ.ک.ک در عراق و سوریه از لحاظ توازن سیاسی و راهبردی در منطقه حائز اهمیت است.
دکتر سرحد ارکمن، عضوی هیات علمی و استاد دانشگاه رشته روابط بین الملل دانشگاه آهی اورن کرشهیر و مدیر میز خاورمیانه و آفریقای انیستیتوی قرن بیستم ترکیه در تحلیل عملیات 25 آوریل 2017 نیروهای مسلح کشور برای انهدام مواضع گروه ترور
اسرائیل تلویحا مسئولیت حمله به فرودگاه دمشق را پذیرفت

وزیر اطلاعات اسرائیل بطور غیرمستقیم حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق را تایید و آنرا مطابق با سیاست کشورش در قبال حزب الله دانست.
يسرائيل كاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل در گفتگو با رادیوی ارتش این کشور در خصوص حمله به فرودگاه دمشق اظهار داشت: می‌توانم بگویم این حادثه با سیاست اسرائیل در مورد جلوگیری از انتقال سلاح به حزب الله منطبق است.
وی افزود: "به محض دریافت اخبار
درخواست نمایندگان کنگره از دولت ترامپ برای تحریم ایران بابت نقض حقوق بشر و اقلیت بهایی

شش نماینده کنگره ایالات متحده از هر دو حزب سیاسی عمده جمهوریخواه و دموکرات، با ارائه قطعنامه هایی مشابه به سنا و مجلس نمایندگان، ضمن محکوم کردن نقض حقوق بشر در ایران، به ویژه حقوق اقلیت بهایی، از دولت پرزیدنت ترامپ خواستند تحریم های بیشتری علیه ایران وضع کند.
مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه از فلوریدا، ران وایدن سناتور دموکرات از اورگان، دیک دوربن سناتور دموکرات

وزیر اطلاعات اسرائیل روز چهارشنبه گفت، کشورش برای جلوگیری از نفوذ نظامی همیشگی ایران در سوریه، به دنبال ایجاد تفاهم با آمریکاست. یسرائیل کاتزYisrael Katzدر گفت و گو با رویترز افزود که در دیدار با مقام‌های کاخ سفید و چهره‌های شاخص کنگره آمریکا، خواستار تشدید تحریم‌ها علیه ایران و حزب‌الله لبنان خواهد شد که از بشار اسد حمایت می کنند. وزیر اطلاعات اسرائیل می گوید به دنبال توافقی است که بر اساس آن

وزارت دفاع کره جنوبی، روز پنجشنبه اعلام کرد که در میانه افزایش تنش‌ها در شبه جزیره ی کره، آمریکا و کره جنوبی توافق کرده‌اند هر چه زودتر توان عملیاتی سامانه دفاع موشکی "تاد" را برقرار کنند. کره جنوبی روز چهارشنبه، بخش های سامانه دفاع موشکی تاد را به منطقه استقرار آن که پیشتر زمین گلف بوده است، منتقل کرد. این محل در ۲۵۰ کیلومتری جنوب سئول، پایتخت کره جنوبی است، که خود نشانگر استقرار سریعتر این سا
حمله هوایی اسرائیل به «انبار اسلحه و مهمات ایران» در نزدیکی دمشق

ارتش اسرائیل در نخستین ساعات روز پنج‌شنبه، هفتم اردیبهشت، یک انبار اسلحه و مهمات در نزدیکی فرودگاه دمشق، پایتخت سوریه، را هدف قرار داد. خبرگزاری رویترز این انبار را متعلق به ایران معرفی می‌کند.
خبرگزاری رویترز به نقل از یک «مقام اطلاعاتی منطقه» که به نامش اشاره نکرد می‌گوید که این انبار اسلحه و مهمات واقع در نزدیکی فرودگاه دمشق تحت نظر نیروهای حزب‌الله لبنان بود
شورای اروپا: سوء‌استفاده ایران از اینترپل برای بازداشت مخالفان سیاسی خود

شورای اروپا روز چهارشنبه دولت‌های ایران و روسیه را متهم کرد که استفاده از قوانین پلیس بین‌الملل، اینترپل، برای «سرکوب و بازداشت مخالفان سیاسی» خود در خارج را افزایش داده‌اند.
شورای اروپا روز چهارشنبه، شش اردیبهشت، اعلام کرد که تعداد «اخطارهای قرمز» دولت‌های ایران و روسیه به ۱۹۰ کشور عضو در اینترپل، طی یک دهه گذشته «پنج برابر» شده است.
در همین زمینه خبرگزاری فر

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه «سانا»، انفجار بامداد پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق، ناشی از حمله موشکی اسرائیل بوده است. به گزارش سانا، اسرائیل با شلیک چند موشک از ارتفاعات جولان، تأسیساتی نظامی را در نزدیکی فرودگاه دمشق هدف قرار داد و خساراتی به بار آورد. در این گزارش از صدمات جانی سخنی به میان نیامده است. منابع اپوزیسیون سوریه می‌گویند این انفجار در انبارهای مهمات حزب الله لبنان ر
سناتورهای آمریکایی در کاخ سفید؛ خطر کره شمالی جدی است؛ احتمال تحریم بیشتر

بعد از جلسه ویژه کاخ سفید با همه سناتورهای آمریکا، برخی از آنها می گویند مقامات دولت ترامپ به آنها گفته اند که خطر کره شمالی جدی است. همزمان کاخ سفید اعلام کرد آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه کره شمالی وضع می‌کند.
روزنامه واشنگتن پست روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت نوشت رئیس جمهوری ایالات متحده و مشاوران امنیت ملی در جلسه توجیهی به سناتورهای دو حزب جمهوریخواه و دموکرات ت

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.