فرمان اجرایی ترامپ برای ممانعت از ورود «تروریست‌های تندرو» به آمريکا با محدوديت صدور ويزا براي ايرانيان
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فرمان اجرایی با عنوان «جلوگیری از ورود تروریست های تندروی اسلامی» را با حضور در وزارت دفاع آمریکا امضا کرد.
روز جمعه 2017.01.27 آقای ترامپ برای مراسم سوگند ژنرال جیمز متیس در محل پنتاگون حضور یافت و بعد از این مراسم، دو فرمان اجرایی را امضا کرد که در یکی از آنها ورود پناهجویان به ایالات متحده آمریکا محدودتر می شود و آقای ترامپ آن را «بررسی خیلی سختگیرانه تر» نامید.
به نوشته سی ان ان، طرح دوم «محافظت از ملت در مقابل ورود تروریست ها به آمریکا» نام دارد که بخشی از وعده آقای ترامپ مبنی بر سخت‌گیری در مرزها و توقف ورود میزان مشخصی از پناهجویان به آمریکا است.
هنگام امضای دو فرمان اجرایی درباره امنیت و مبارزه با تروریستها، در کنار ترامپ، ژنرال متیس وزیر دفاع جدید و پنس معاون اول همراهی کردند.
در این مراسم دونالد ترامپ در سخنان کوتاهی گفت من تمهیدات جدیدی برای بررسی بیشتر ایجاد کردم که تروریست های اسلامی تندرو را بیرون آمریکا نگه می دارد. ما نمی خواهیم آنها اینجا باشند.
رئیس جمهوری جدید آمریکا افزود: قصد داریم اطمینان کسب کنیم کسانی را که تهدیدی برای سربازان مان که در خارج می جنگند، به کشور راه ندهیم.
دونالد ترامپ همچنین دستور داد برای تمام مسافرانی که به آمریکا وارد یا از آن خارج می شوند آزمایش بیومتریک انجام شود.
بر اساس گزارش خبرگزاری ها، به این ترتیب صدور ویزا برای اتباع ایران، سوریه، سومالی، یمن، عراق، سودان و لیبی به مدت حداقل ۹۰ روز متوقف می شود.
این قانون حتی کسانی که پیشتر ویزای ورود به آمریکا را کسب کرده باشند را نیز شامل می شود.
دونالد ترامپ همچنین گفت که می خواهد تنها افرادی در آمریکا باشند که از این کشور حمایت می کنند و به شدت مردم آمریکا را دوست دارند.

بگزارش رادیو دویچه وله آلمان ,دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، "صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر را به مدت ۳۰ روز متوقف می کند,این وضعیت شاید تداوم یابد ".
در بخش هایی دیگر از دستور، پذیرش پناهجو از طریق سازمان ملل و دیگر کانال‌ها به مدت ١٢٠ روز، و پذیرش پناهجو از سوریه تا زمانی نامعلوم متوقف شده است.
خبرگزاری‌های بین المللی و رسانه‌های

بعد از چند روز گمانه زنی درباره محدودیت های جدید برای ورود مهاجران برخی از کشورهای مسلمان، جمعه عصر دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا فرمان اجرایی با عنوان «جلوگیری از ورود تروریست های تندروی اسلامی» را با حضور در وزارت دفاع آمریکا امضا کرد.
عصر شنبه آقای ترامپ برای مراسم سوگند ژنرال جیمز متیس در محل پنتاگون حضور یافت و بعد از این مراسم، دو فرمان اجرایی را ا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر را به مدت ۳۰ روز متوقف کرده است.
بر اساس سندی که به دست بی بی سی فارسی رسیده این تصمیم شامل ویزاهای مهاجرت و غیرمهاجرت می شود اما بر وضعیت کسانی که دارای کارت سبز آمریکا یا شهروندی این کشور هستند اثری نخواهد داشت.
این تصمیم بر ویزاهای دیپلماتیک و سیاسی و مقامات سازمان ملل هم اثری ندارد.
سازوکار جدید همچنین

اتریش از ورود ۳۰۰ ایرانی غیر مسلمان به این کشور که امیدوار بودند از طریق این کشور وارد آمریکا شوند جلوگیری کرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اقدام از تاثیرات اولیه تلاش دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در سختگیری برای ورود مهاجران است.
بر اساس یک برنامه کنگره برای کمک به یهودیان اتحادیه جماهیر شوروی سابق، اتریش تا چندی پیش به عنوان گذرگاهی برای یهودیان، مسیحیان و بهائیان ایرانی، عمل می

دستور اجرایی جدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها به این کشور، ساعت 4:30 بعدازظهر جمعه 27 ژانویه به وقت واشینگتن به امضا رسید.
برپایه این دستور، قانون اتباع هفت کشور از جمله ایران امکان دریافت ویزا برای سفر به آمریکا را از دست می دهند و البته دارندگان ویزا هم از ورود به این کشور منع می شوند.
خبرگزاری‌های ایران گزارش که اجرای

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه 27 ژانویه 2017 با امضای دستوری برای «منع ورود تروریست‌های افراطی» به این کشور، ورود پناهجویان بخصوص پناهندگان سوریه به آمریکا را برای مدت 3 ماه معلق کرد.
ترامپ طی این فرمان همچنین ورود شهروندان ایران،عراق، لیبی، سومالی، یمن و سودان به آمریکا را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرده است.
این قانون حتی کسانی که پیشتر ویز
تعدادی از خطوط هوایی به دنبال دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر منع ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان به آمریکا مانع از سفر مسافران ایرانی به این کشور شدند.
دو آژانس مسافرتی به خبرگزاری فرانسه گفتند که از سوی شرکت هواپیمایی امارات و ترکیه دستور گرفته‌اند که به ایرانیان بلیت سفر به آمریکا را نفروشند و از حضور ایرانیانی که ویزای آمریکا دارند در هواپیماها به مقصد آمریکا جلوگیری کنند.
در پی صدور دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای ایجاد محدودیت صدور ویزا و پذیرفتن پناهنده در این کشور، وزارت امنیت داخلی آمریکا می گوید ممنوعیت موقت ورود به این کشور شامل دارندگان گرین کارت نیزمی‌شود.
دونالد ترامپ شامگاه جمعه فرمانی را صادر کرد که براساس آنصدور ویزا برایشهروندان ایران، سوریه، سومالی، یمن، عراق، سودان و لیبی به مدت۹۰ روز متوقف می‌شود.
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از سخ

به دنبال امضای فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده مبنی برای اعمال محدودیت‌های جدید صدور ویزا و ورود به آمریکا و سر در گمی‌های نشای از آن در میان مردم برخی از کشورها، یک مقام دولتی گفت دارندگان کارت اقامت دائم آمریکا هم مشمول این قانون می‌شوند.
خبرگزاری رویترز روز شنبه به نقل از یک مقام وزارت امنیت داخلی ایالات متحده نوشت، کسانی که کارت اقامت دائ
شرکت گوگل از برخی از کارکنانش که به خارج از آمریکا سفر کرده‌اند، خواسته است تا هر چه سریعتر به کشور بازگردند.
این درخواست پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمانی را در مورد ایجاد محدودیت‌هایی برای شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان برای ورود به آمریکا امضا کرد.
این کشو‌رها شامل ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن است.
در همین حال وزارت امور خارجه آمریکا به بی‌بی‌سی گف

در حالی که خبرگزاری فرانسه از اعمال محدودیت از سوی چندین شرکت خارجی برای شهروندان ایران خبر داده، شرکت هواپیمایی قطر "قطر ایروِیز" روز شنبه ٢٨ ژانویه اعلام کرد که از این به بعد شهروندان ٧ کشور مسلمان از جمله ایران که قصد سفر با این شرکت به آمریکا را دارند، باید دارای کارت سبز آمریکا یا ویزای دیپلماتیک باشند.
در سایت اینترنتی شرکت هواپیمایی قطر آمده که اتباع کشور

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز جمعه، یک فرمان اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن با انجام بررسی های سختگیرانه تر، از ورود به گفته ی او "تروریست های اسلامگرا" جلوگیری می شود.
بر اساس گزارش خبرگزاری ها، به این ترتیب صدور ویزا برای اتباع ایران، سوریه، سومالی، یمن، عراق، سودان و لیبی به مدت حداقل ۹۰ روز متوقف می شود.
دونالد ترامپ همچنین گفت که می خواهد تنها افرادی در آمریکا باشند که از این ک
TEHRAN — Families, businesspeople, athletes and tourists from seven countries in the Middle East and Africa found their travel plans — and even their futures — in a state of suspension on Friday after President Trump signed an executive order temporarily barring thousands from obtaining visas to travel to the United States.
The order is expected to freeze almost all travel to the United States b
US president Donald Trump is expected to issue an executive order to prevent the citizens of some countries from entering the United States - such as Iran that has improved its relationship with Washington during the nuclear deal negotiations in 2014. There was no official Iranian response to this decision. So, what is the visa history between the two rivals?
No affection between the two countri

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در جریان امضای سه فرمان تازه، با دفاع از دستور اخیرش گفت که معنی فرمانش "منع ورود مسلمانان به آمریکا" نیست و کاملا برای اجرای آن آمادگی وجود دارد.
آقای ترامپ اعمال محدودیت ورود برای مسلمانان را رد کرد و گفت این فرمان "عملکرد خوبی" داشته است و هم اکنون در فرودگاه‌ها و سایر نقاط، به خوبی شاهد اعمال آن بوده‌ایم.
دونالد ترا

بدنبال دستور دونالد ترامپ، تعدادی از شرکت های هواپیمایی مانع از فروش بلیت به مسافران یا سوار شدن آنها به هواپیما از هفت کشور، از جمله اتباع ایران شده اند.
به گزارش خبرگزاری ها ، خطوط هوایی قطر، امارات، ترکیه ،لوفت هانزا و کی ال ام از شامگاه جمعه از فروش بلیط به اتباع این کشورها یا سوار کردن آنها به مقصد آمریکا خودداری می کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به انتقادها از فرمان اجرایی خود در محدودیت ورود اتباع ۷ کشور مسلمان و پناهجویان، گفت این فرمان عملکرد خوبی داشته است.
آقای ترامپ در دفاع از فرمان اجرایی خود گفته است این فرمان به معنی جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا نیست و عملکرد خوبی داشته‌ است.
رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین در پاسخ به برخی انتقادها درباره این فرمان گفته است این دستور «خیلی خوب جواب د

در حالیکه اعتراض ها به تعلیق ورود پناهندگان و لغو ویزای شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا ادامه دارد،‌ مقام های دولت دونالد ترامپ با دفاع از این طرح گفته اند که شهروندان دارنده گرین کارت از این کشورها ممنوع الورود نیستند اما ممکن است بخاطر سفرهای شان مورد مصاحبه و حتی غربالگری قرار بگیرند.
وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا یکشنبه عصر در بیانیه ای اعلام کرد ک

نخست وزیر استرالیا گفته است که افرادی که تابعیت دوگانه استرالیا و یکی از هفت کشور عمدتا مسلمان نشین مشمول در طرح مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را دارند از این طرح مستثنی هستند.
دونالد ترامپ روز جمعه دستوری را با عنوان "حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی" امضا کرد که بر اساس آن ورود پناهجویان به آمریکا به مدت چهار ماه معلق شد و براساس آن بازدید شهر

https://www.youtube.com/embed/4CLy2xxxKpI
برنامه جدید آنالیز هفته از آرازنیوز تی وی به بررسی تفاوت نگاه ذهنیت جمعی ایرانیان به مقوله نژادپرستی اختصاص یافته است. در این برنامه نوع و چگونگی واکنش ایرانیان به وجود نژادپرستی فارسی در ایران با اتکا به دو نمونه اعتراض آزربایجانیان به توهین برنامه فیتیله و یک مطلب منتشر ش

در پی صدور «فرمان اجرائی» دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا، به تاریخ ۲۷ ژانویه/ ۸ بهمن، اعطای روادید برای شهروندان هفت کشور و از جمله ایران تا هنگامی که تصمیم دیگری در این زمینه گرفته شود به حال تعلیق در آمد. داشتن شهروندی کشور دیگری غیر از ایران برای افرادی که ملیّت ایرانی خود را حفظ کرده‌اند، تغییری در این ممنوعیت ایجاد نمی کند. وزارت امور خارجۀ آمریکا با

طبق فرمان جدید دونالد ترامپ مبنی بر ممنوع الورودی شهروندان 7 کشور از جمله ایران به ایالات متحده آمریکا یک سایت فارسی‌زبان گزارش داد که خواننده معروف ایرانی گوگوش نیز در دام این قانون افتاده است.
به گزارش سایت «Iran Dn» که اخبار ایرانیان مقیم سوئد را به زبان فارسی پوشش می‌دهد «در پی‌ این ممنوعیت بسیاری از شهروندان ایرانی‌-آمریکایی از مرزها بیرون ماندند و در حال

ایرانی های فارس که همه دنیا را با جغرافیای موسوم به ایران اشتباه گرفته اند در اقدامی گشتاخانه به تصمیم پرزدنت ترامپ مبنی بر عدم ورود اینان به امریکا اعتراض کرده اند
فارس های ایرانی که با توسل به قدرت دروغ به هر عنوان به کشور های غربی و امریکا پناهنده میشوند بعد از قبولی پرونده های دروغینشان در مقابل فعالین ملت های غیر فارس جغرافیای ایران ،به این جغرافیا س

می‌گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست. بهار دوره ریاست جمهوری ترامپ چندان نسیم‌ خوشایندی برای ایران نداشته است. آیا در چهار سال آینده شاهد تنش‌های بیشتری میان دو کشور خواهیم بود؟
ممنوعیت ورود ایرانیان به امریکا، اولین گفت‌وگوی تلفنی در مقام ریاست جمهوری امریکا با بنیامین نتانیاهو درباره "تهدید ایران" و دعوت از او برای سفر به نیویورک، گفت‌وگو با ملک سلمان، پادش

وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا می گوید شهروندان دو تابعیتی از هفت کشوری که ویزای ورود شهروندان آنها به آمریکا بطور موقت تعلیق شده، در صورت استفاده از گذرنامه کشور دیگری که محدود نیست، می توانند به آمریکا سفر کنند.
به گزارش رویترز، جان کلی روز سه شنبه ۱۲ بهمن به نام کشور خاصی اشاره نکرد. در روزهای گذشته بسیاری از شهروندان این هفت کشور که شهروند دیگر کشورها

خبرگزاری رویترز به نقل از چند منبع آگاه خبر داد که کابینه ترامپ قصد دارد طرحی دولتی را که تا کنون به مبارزه با ایدئولوژی های خشونت‌بار اختصاص داده شده بود، بازنگری کرده و تمرکز آنرا تنها بر روی مبارزه با افراط‌گرایی اسلامی قرار دهد.
دست کم پنج منبع نزدیک به کابینه پرزیدنت ترامپ به خبرگزاری رویترز گفتند نام طرح «مبارزه با افراط‌گرایی خشونت‌بار» موسوم به «سی‌وی‌ئ

وزیر خارجه امارات متحده عربی از دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای منع ورود موقت اتباع هقت کشور ایران، عراق، سومالی، سودان، سوریه ، لیبی و یمن دفاع کرد.
به گزارش آسوشیتدپرس، شیخ زاید آل نهیان روز چهارشنبه گفت که آمریکا حق دارد بر اساس منافع و «حاکمیت ملی» خود تصمیم بگیرد و این سیاست با هدف ضدیت با مسلمانان نیست چون بخش اعظم کشورهای مسلمان مشمول آن نمی شوند.
وزیرخارجه امارات اضافه کرد
رسانه‌های آمریکا عصر جمعه به وقت محلی اعلام کردند که به دنبال صدور فرمان اجرایی هفته گذشته رئیس جمهوری ایالات متحده، دست کم ۱۰۰ هزار ویزای صادر شده برای متقاضیان سفر به آمریکا در این مدت باطل شده است.
شبکه تلویزیونی ان بی سی و روزنامه واشنگتن پست به نقل از یکی از وکلای دولت در جلسه امروز یک دادگاه فدرال در ایالت ویرجینیا برای بررسی شکایتی در مورد فرمان اخیر مهاجرتی دونالد ترامپ، این خبر را اعلام

با رای یک قاضی دادگاه فدرال در آمریکا، فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا برای تعلیق ویزای شهروندان هفت کشور مسلمان لغو شد. با اینکه کاخ سفید اعلام کرده خواهان تجدیدنظر در این تصمیم شده، اما اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا به خطوط هواپیمایی اعلام کرده پرواز مسافران به آمریکا براساس قوانین قبل از صدور فرمان اجرایی دونالد ترامپ است.
عصر جمعه ۱۵ بهمن به و

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حکم موقت یک دادگاه فدرال در مورد لغو منع ورود پناهندگان و شهروندان هفت کشور به خاک آمریکا را «مضحک» خواند.
رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه در یک پیام توئیتری نوشت که این حکم راکه به گفته اوسرپیچی از قانون است لغو خواهد کرد.
جیمز روبارت، قاضی دادگاه فدرال در سیاتل واشینگتن شامگاه جمعه، با صدور حکمی، توانست موقتاً دستور اجرایی دونالد ترامپ را متوقف کند.
بنا بر دست

جلسه رسیدگی به فرجام خواهی دولت برای لغو حکم یک قاضی فدرال که فرمان اجرایی دونالد ترامپ را موقتا معلق کرده، در سانفرانسیسکو برگزار شد و هرچند قضات گفته اند روز سه شنبه حکم نمی دهند اما در بیانیه شان تاکید کرده اند، این هفته حکم نهایی را صادر می کنند.
در این جلسه که یکساعت و نیم طول کشید، وکلای دولت و ایالت های واشنگتن و مینه سوتا هر کدام سی دقیقه وقت داشتند که

پرزیدنت دونالد ترامپ جمعه عصر در جمع خبرنگاران گفت که امکان دارد او فرمان اجرایی جدیدی برای محدود کردن مسافرت شهروندان برخی از کشورهای خاورمیانه صادر کند. این در حالی است که مقام های رسمی کاخ سفید می گویند دولت آقای ترامپ قصدی برای اقدام حقوقی جهت تجدیدنظر درباره فرمان فعلی آقای ترامپ در دیوانعالی ایالات متحده آمریکا ندارد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در حال حاضر

استیون میلر، مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا، از رأی قضات فدرال علیه فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ انتقاد کرد. آقای میلر روز یکشنبه به شبکه فاکس‌نیوز گفت: موضوع قابلیت رئیس جمهور آمریکا برای کنترل مرزها و مهاجرت، «سؤال‌بردار نیست». دادگاهی در ایالت واشینگتن حکم به توقف فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا در مورد محدودیت‌های مهاجرتی داده بود. دولت دونالد ترامپ از این حکم شکایت کرد اما دادگاه استیناف روز پ

استیون میلر، مشاور رئیس‌جمهور آمریکا، می‌گوید کاخ سفید همه گزینه‌ها را برای اجرایی شدن فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ که اجرای آن با حکم دادگاه معلق شده، مد نظر دارد و این گزینه‌ها ممکن است شامل صدور فرمان مهاجرتی جدید باشد.
در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز، آقای میلر تأکید کرده که صدور فرمان اجرایی جدید با هدف محافظت از شهروندان آمریکایی در مقابل ورود «خصم
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد فرمان اجرایی جدیدی درباره محدودیت ورود به خاک آمریکا صادر خواهد کرد.
آقای ترامپ روز پنج‌شنبه در نشستی خبری گفت فرمان اجرایی جدید، با حکمی که دادگاه صادر کرد مطابقت خواهد داشت.
رئیس جمهوری آمریکا با این حال از دادگاه انتقاد کرد که به گفته او «با حکمی بد» مانع از اجرای فرمان قبلی او شده بود.
وزارت دادگستری آمریکا نیز با اشاره به اینکه به حکم دادگاه تجدی

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می گوید قصد دارد فرمان جدیدی برای محدودیت ویزا صادر کند.
به گزارش رویترز، دونالد ترامپ شنبه در جمع چند هزار نفر از هوادارانش در فرودگاه شهر ملبورن در ایالت فلوریدا گفت فرمان جدید در راه است... فرمان جدید مهاجرتی را بزودی صادر خواهم کرد.
سخنان آقای ترامپ دو روز بعد از آن ابراز شد که دولت اعلام کرد برای تجدیدنظر خواهی لغو فرمان رئ

به گفته منابعی که نامشان فاش نشده در دستور تازه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، کماکان ورود ایرانیان به این کشور ممنوع خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، چهار تن از مقاماتی که نسخه پیش‌نویس این فرمان را دیده‌اند گفته‌اند که در فرمان جدید تنها نام کشور عراق از فهرست هفت کشور فرمان نخستین حذف شده است.
همچنین بر اساس فرمان تازه کسانی که تا پیش از صدور فرمان موفق شده‌اند ویزای ورود به خاک آ

در حالیکه گفته شده رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه فرمان اجرایی جدیدی برای لغو موقف ویزای ورود به آمریکا برای هفت کشور عمدتا مسلمان صادر می کند، دو روایت از این فرمان جدید در رسانه ها منتشر شده است: روایت اول این است که بعد از بازتاب خوب سخنان دونالد ترامپ، احتمالا فرمان اجرایی او به تاخیر می افتد و روایت دوم اینکه از بین کشورها، نام عراق حذف شده اس

رسانه های آمریکا می گویند دونالد ترامپ ابتدای این هفته کاری در آمریکا، یک نسخه جدید از فرمان اجرایی برای تعلیق ویزای سفر به آمریکا برای شهروندان برخی کشورهای مشخص از خاورمیانه و شمال آفریقا از جمله ایران را امضا می کند.
سی ان ان و اسوشیتدپرس روز یکشنبه ۱۵ اسفند گزارش دادند احتمالا امضای این فرمان اجرایی روز دوشنبه در وزارت امنیت داخلی آمریکا صورت بگیرد.
در حالی

سه وزیر دولت ترامپ در یک کنفرانس خبری کوتاه، از صدور فرمان اجرایی جدید پرزیدنت دونالد ترامپ خبردادند که براساس آن ویزای شهروندان شش کشور، از جمله ایران به مدت ۹۰ روز تعلیق می شود.
رکس تیلرسون، جف سشنز و جان کلی وزرای خارجه، دادگستری و امنیت داخلی در یک کنفرانس خبری در واشنگتن صبح دوشنبه اعلام کردند که هدف از فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا ایجاد امنیت بیشتر بر

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.