تد کروز و جیم اینهاف دو سناتور جمهوریخواه روز چهارشنبه 11 ژانویه 2017 یک طرح جدید ارایه کردند که براساس آن خواستار شدند که وزارت خارجه آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی بشناسد.
در بخشی از پیشنویس این طرح آمده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با معیارهای قوانین آمریکا برای تشخیص یک سازمان تروریستی خارجی مطابقت دارد.
در این نامه وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا موظف شده تا بعد از تصویب این طرح، نهایتا ظرف سی روز گزارش بدهد که به نظر او سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید در لیست گروه های تروریستی خارجی قرار بگیرد و یا اگر نه، دلایل را توضیح بدهد.
همزمان با درخواست این دو سناتور، طرح مشابهی توسط مایکل مک‌کال از اعضای مجلس نمایندگان ثبت شده است.
آقای مک کال که نماینده یکی از مناطق ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان است، گفته، اگر یک سازمان شبیه یک گروه تروریستی باشد، مشابه یک گروه تروریستی فعالیت کند و از تروریست ها حمایت کند، آنوقت باید آن را یک سازمان تروریستی خارجی نامید.
این عضو مجلس نمایندگان افزود: آنچه آشکار است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجازه داشته در قالب شرکت ها و شبکه قاچاقی مخفیانه از حکم رسمی بگریزد. دولت اوباما تصمیم گرفته بود که چشم بر این فعالیت ها ببندد تا توافق هسته ای پیش برود. توافقی که آیت الله خامنه ای رهبر ایران گفته بود رفتار ایران را تغییر نمی دهد.
آقای مک کال تاکید کرد: در نتیجه، سپاه قدس در سالهای اخیر گروه های مورد حمایت خود مثل حزب الله م حماس را مورد آموزش قرار داد و متحدان و امنیت ملی ما را در منطقه به خطر انداخت.
این عضو مجلس نمایندگان افزود: اکنون زمان پاسخگو دانستن آیت الله رسیده و تصویب چنین قانونی حرکت در مسیر درست است.

واشنگتن (صدای آمریکا فارسی) - تد کروز و جیم اینهاف دو سناتور جمهوریخواه روز چهارشنبه یک طرح جدید ایرایه کردند که براساس آن خواستار شدند که وزارت خارجه آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی بشناسد.
در بخشی از پیشنویس این طرح آمده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با معیارهای قوانین آمریکا برای تشخیص یک سازمان تروریستی خارجی مطا

سنای آمريکا روز چهارشنبه با تاييد مصوبه مجلس نمايندگان، خواستار افزوده شدن نام سپاه پاسداران به فهرست سازمان های تروريستی شد.
سنای آمريکا با ۷۶ رای مثبت در برابر ۲۲ رای منفی، به طرح غير الزام آور جان کيل، سناتور جمهوريخواه و جوزف ليبرمن، سناتور مستقل، از دولت آمريکا خواست که سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروريستی قرار دهد.
در صورتی که جرج بوش، رييس جمهو
دو سناتور جمهوریخواه آمریکا به همراه یکی از نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان روز سه شنبه با ارایهی چند طرح به کنگره آمریکا خواستار افزودن سپاه پاسداران و اخوان المسلمین به «فهرست سازمان های تروریستی» شده اند.
این طرح ها توسط سناتور تد کروز و سناتور جیم اینهاف، و نیز مک کال، نماینده ی مجلس خطاب به وزیر امورخارجهی آمریکا، ارایه شده اما هنوز مشخص نیست که چه وقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
وب س

بر اساس طرح ارائه شده از سوی دو سناتور جمهوریخواه آمریکا به مجلسین آمریکا، قرار است سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، در فهرست سازمانهای تروریستی قرار گیرد، تا به تبع آن، از دسترسی این سازمان نظامی- اقتصادی – سیاسی به منابع مالی برای ترویج فعالیت‌های تروریستی جلوگیری به عمل آید.
به گزارش رادیو فردا به نقل از تارنمای تد کروز، این سناتور جمهوریخواه به همراه جیم

يك سناتور جمهوری خواه آمریکا طرح های پیشنهادی جهت قرارگرفتن سپاه پاسداران ایران و اخوان المسلمین در لیست تروریستی را به کنگره کشورش ارایه داد.
تد کروز، عضو جمهوریخواه مجلس سناى آمریکا دو طرح براى قرارگرفتن سپاه پاسداران ایران و اخوان المسلمین در لیست تروریستی این کشور را به ترتیب به ماریو دیاز بارلات، سناتور فلوریدا و مایکل مککال، دیگر سناتور از تگزاس ارایه کرد.
حاميان این طرح اعلام کردند که
روزنامه اینترنتی "الشرق الاوسط" در گزارشی به الزامات و دلایلی که منجر به تروریستی شدن سپاه پاسداران می شود اشاره دارد، این گزارش که به قلم سلمان الدوساری سردبیر سابق این روزنامه، نگارش یافته با مقایسه نمودن اقدامات سپاه پاسداران با گروه های تروریستی شناخته شده از جمله القاعده و داعش، سپاه پاسداران را به عنوان خطرناکترین نمونه "شر" و "تهدید" در جهان توصیف می کند.
شرح کامل گزارش به شرح ذیل است:

منابع آمریکایی اعلام کردند دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا مشغول بررسی طرحی است تا سپاه پاسداران ایران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد.
به گزارش رویترز، این منابع گفتند دولت ترامپ با چندین وزارت‌خانه و سازمان دولتی در باره این تصمیم و پیامد‌های آن مشورت کرده است، و در صورت اجرای آن، به مقرراتی اضافه خواهد شد که افراد و شخصیت‌های حقوقی‌ در ارتباط با

رویترز در گزارشی به نقل از چند مقام رسمی آمریکا اعلام کرد دولت ترامپ از نهادهایی در این کشور خواسته تا طرحی را بررسی کنند که می تواند به قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به فهرست سازمان های تروریستی منجر شود.
رویترز روز چهارشنبه ۲۰ بهمن، در گزارش خود نوشت این مقام های آمریکایی گفته اند که چند نهاد دولت که در مسایل مربوط به فهرست سازمان های ترور

خبرگزاری رویترز، روز چهارشنبه به نقل از مقام‌های دولت آمریکا اعلام کرد که از چند سازمان و نهاد آن کشور خواسته شده تا نظر و برآوُرد خود را از طرحِ احتمالی افزودنِ سپاه پاسداران ایران به فهرست «سازمان‌های تروریستی»، ارائه کنند. با اینحال رویترز تاکید کرده هنوز نسخه‌ای از طرح پیشنهادی مربوطه را رویت نکرده‌است. شماری از مقام‌های سپاه پاسداران، شرکت‌های وابسته به آن و بعضی شرکت‌های خارجی طر

رئیس جمهور آمریکا قصد دارد "سپاه پاسداران" را به لیست گروه‌های تروریستی وارد کند. به گزارش یک خبرگزاری، چنانچه این امر انجام شود، پیامدهای مهمی خواهد داشت و سرآغاز مرحله‌ای تازه در رابطه جمهوری اسلامی با غرب خواهد بود.
دونالد ترامپ و مشاوران او به جمهوری اسلامی بدگمان هستند و به ویژه فعالیت‌های سپاه پاسداران را مخرب می‌دانند.
ترامپ از زمان کارزار انتخاباتی‌اش

پل رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه هفتم فروردین به شدت از توافق هسته‌ای با ایران، برجام انتقاد کرده و گفته است که این توافق در نهایت راه را برای دستیابی ایران به توانایی ساخت سلاح هسته‌ای هموار می کند.
آقای رایان که در آیپک (کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل) صحبت می کرد، همچنین اظهار داشت که سپاه پاسداران را می بایست در فهرست گروه‌های تروریستی قر
پال رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اجلاس سالانه ایپک در واشنگتن، از توافق اتمی دو سال پیش با جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد.
آقای رایان روز دوشنبه در نشست کمیته مناسبات آمریکا و اسرائیل، تهران را خطری برای آمریکا و اسرائیل خواند، خواستار اعمال تحریم های غیرهسته ای بر رژیم ایران شد، و پیشنهاد کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی آمریکا به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی شناخته شود
جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل براین نظر است که زمان آن فرا رسیده آمریکا به جهان بگوید سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را یک گروه تروریستی خارجی میداند. او می گوید با توجه به سابقه خرابکاریها و پشتیبانی از عملیات تروریستیِ توسط سپاه دیگر جای بررسی فوائد و مضرات این کار نیست.

در یک نشست که در محل سنای آمریکا برگزار شد، چهره هایی چون جان بولتن که به دولت ترامپ نزدیک هستند، بر ضرورت قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی از سوی ایالات متحده آمریکا تاکید کردند.
در این نشست چهره هایی چون جان بولتن سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، مایکل پریجنت از انستيتوى هادسن، ایلان برمن از اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریک

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.