با دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا به سوریه حمله کرد

با فرمان دونالد ترامپ نیروهای نظامی آمریکا جمعه 7 آوریل 2017 به سوریه حمله موشکی انجام دادند. این حمله موشکی از ناوهای آمریکا در دریای مدیترانه و بطور محدود در واکنش به حمله شیمیایی اخیر رژیم اسد صورت گرفته است.
سی ان ان گزارش داد که حمله موشکی آمریکا از روی دو ناو جنگی «یواس‌‌اس راس» و «یواس‌اس پورتر» بوده که ساعتی پیش خبرگزاری ها اعلام کردند آنها برای حمله احتمالی در شرق دریای مدیترانه حاضر شده اند.
تلویزیون ای بی سی آمریکا گزارش داد هدف پنجاه موشک شلیک شده، پایگاه هوایی الشعیرات در حمص است که در اختیار نیروهای بشار اسد است. تحلیلگر تلویزیون سی بی اس می گوید دلیل حمله به این پایگاه این بوده که آمریکا معتقد است از این مکان حمله شیمیایی دو روز پیش در ادلب صورت گرفته است.
این اولین اقدام نظامی مستقیم آمریکا و پرزیدنت ترامپ علیه نیروهای بشار اسد است.
در حمله شیمیایی روز سه شنبه بیش از یکصد کشته برجای گذاشت که دهها کودک جزو قربانیان بودند.
بیانیه ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا که در فلوریدا و با رئیس جمهوری چین دیدار دارد، ساعتی بعد از دستور این حملات سخنان کوتاهی بیان کرد.
آقای ترامپ با اشاره به دلایل حمله موشکی به سوریه توسط آمریکا گفت اسد به کودکان، زنان و افراد بی گناه حمله شیمیایی کرد. در این حمله بچه ها و نوزادان زیبا قربانی شدند.
وی افزود: هیچ فرزند خداوند نباید هدف و قربانی چنین درد و آزاری قرار بگیرد.
رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: من دستور چنین حمله به مرکز نگهداری تسلیحات سوریه دادم. این اقدام برای منافع آمریکا و متحدان ما در منطقه است تا بتواند از حملات شیمیایی مشابه جلوگیری کند. این حمله در راستای منافع حیاتی امنیت ملی آمریکا بوده است.
به گفته آقای ترامپ، سوریه خطوط را زیر پا گذاشته است. در نتیجه اقدامات سوریه، بحران مهاجران، شکل گیری داعش و تهدیدهای جهانی شکل گرفته است. من از همه کشورهای جهان و حامیان صلح می خواهم که برای پایان این جنگ خونین به ما بپیوندند.
برنامه ریزی برای حمله در روز پنجشنبه
حمله پنجشنبه شب، در حالی انجام شده که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه در اظهاراتی درباره حمله شیمیایی اخیر در سوریه و مسئولیت بشار اسد رئیس دولت حاکم بر دمشق در این زمینه، گفته بود باید اتفاقی در سوریه بیافتد؛ عبارتی که رسانه‌های آمریکا از آن به عنوان تهدید تلویحی او به حمله نظامی یاد می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ در حالی که در هواپیمای ریاست جمهوری در راه فلوریدا برای دیدار با همتای چینی خود بود، در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر او بشار اسد باید در قدرت بماند، گفته بود، «او آنجاست و حدس می‌زنم اداره اوضاع با اوست. پس باید اتفاقی بیافتد.»
این اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در حالی بیان شده بود که مقام‌های ارشد دولت او در حال بررسی اوضاع در سوریه و نحوه واکنش به حمله شیمیایی بودند که روز سه شنبه در شمال استان ادلب انجام شد و جان ده‌ها نفر، از جمله کودکان، را گرفت و بسیاری را دچار مشکلات حاد تنفسی کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در نشست مشترک خبری با ملک عبدالله دوم پادشاه اردن در ارتباط با حمله شیمیایی رژیم اسد در سوریه اعلام کرد: “مسئولیت برخورد متقابل در مورد حمله شیمیایی در سوریه به عهده من است. آن چه که دیروز در سوریه به وقوع پیوست، از نظر من غیرقابل قبول است”.
وی حمله رژیم اسد با استفاده از بمب‌های حاوی گاز شیمیایی به منطقه خان شیخون ا

آمریکا: اگر سازمان ملل درباره سوریه اقدام نکند، ما اقدام می کنیم

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست اضطراری شورای امنیت برای گفت‌وگو درباره حمله شیمیایی اخیر در سوریه و نحوه واکنش به آن، از عملکرد این نهاد بین المللی برای برخورد با چنین وقایعی انتقاد کرد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیکی هیلی تهدید کرد که اگر سازمان ملل اقدامی نکند، آنگاه ما خودمان دست به کار خواهیم شد. وی پس از ارائه قطعنامه آمریک

رئیس‌جمهور ترکیه: (در رابطه با اظهارات دیروز ترامپ) متشکرم، ولی امیدوارم که این اظهارات به مورد اجرا گذاشته شود. اگر از سوی مقامات آمریکایی گامی در این زمینه برداشته شود، ما هم به عنوان ترکیه به مسؤلیت خود عمل خواهیم کرد. ما هرگز از انجام وظایف خود طفره نمی رویم. ما می خواهیم با همه کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی به ویژه مسئولین آمریکایی گردهم بیاییم. با جناب ولا

با فرمان دونالد ترامپ نیروهای نظامی آمریکا به سوریه حمله موشکی انجام دادند. این حمله موشکی از ناوهای آمریکا در دریای مدیترانه و بطور محدود در واکنش به حمله شیمیایی اخیر رژیم اسد صورت گرفته است.
سی ان ان گزارش داد که حمله موشکی آمریکا از روی دو ناو جنگی «یواس‌‌اس راس» و «یواس‌اس پورتر» بوده که ساعتی پیش خبرگزاری ها اعلام کردند آنها برای حمله احتمالی در شرق دریای

در حمله موشکی پنجشنبه شب آمریکا به سوریه، از موشک های تاماهاک استفاده شد.
موشک های تاماهاک، نوعی موشک کروز دور برد است که با سرعت بیش از صوت حرکت می کند. این موشک قابلیت پرتاب در همه شرایط آب و هوایی را دارد.
این موشک توسط شرکت ریتون ساخته می شود.
موشک های تاماهاک انواع مختلف دارند. برخی از آنها برای حملات زمینی و برخی مثل تی ال ای ام آی، مجهز به کلاهک هسته‌ای

تنها ساعتی بعد از حمله موشکی آمریکا به سوریه، اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا به این حمله واکنش نشان دادند. اغلب جمهوریخواهان کنگره از اقدام ترامپ استقبال کردند اما دموکرات ها ضمنی خواستار نقش دادن به کنگره در تصمیمات این چنینی شدند.
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد اقدام ترامپ «واکنش درست و بجا» بود. وی گفت حل بحران طولانی سوریه یک کار
آمریکا از حمله موشکی به یک پایگاه هوایی ارتش سوریه خبر داد.
این حمله به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده علیه پایگاه هوایی شعیرات در حمص صورت گرفته است.
آقای ترامپ گفته این حمله برای منافع حیاتی امنیت ملی آمریکا بوده است.
براساس این گزارش حمله موشکی آمریکا از دو ناو جنگی این کشور در دریای مدیترانه انجام شده است و در این حمله ۵۰ موشک به سوی این پایگاه سوری شلیک شده است.
آمریکا معتقد

ساعتی بعد از حمله موشکی ایالات متحده به سوریه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنان کوتاهی دلایل حمله موشکی به این کشور را بیان کرد.
رئیس جمهوری آمریکا که در فلوریدا برای دیدار با رئیس جمهوری چین حضور دارد،‌ با اشاره به دلایل حمله موشکی به سوریه توسط آمریکا گفت اسد به کودکان، زنان و افراد بی گناه حمله شیمیایی کرد. در این حمله بچه ها و نوزادان زیبا قربانی شد
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، دقایقی بعد از حمله موشکی ناوهای آمریکایی به یک پایگاه هوایی ارتش سوریه گفت که دستور حمله را خود او صادر کرده است.
رییس جمهوی آمریکا در یک پیام ویدئویی از فلوریدا گفت کهروز سه شنبه بشار اسد، دیکتاتور سوریه حمله شیمیایی وحشتناکی علیه غیرنظامیان انجام داد و من دستور حمله به پایگاه هوایی را دادم که این حمله از آنجا آغاز شده بود.
در همین حال پل رایان، رئیس مجلس نمای

وزیر امور خارجه ایالات متحده در حاشیه سفر رئیس جمهوری چین در «پالم بیچ» فلوریدا در پاسخ به سوال خبرنگاران که آیا پرزیدنت ترامپ گزینه اقدام نظامی را نیز مورد نظر دارد، گفت در حال بررسی «یک پاسخ جدی» به رئیس جمهوری سوریه برای حمله شیمیایی علیه مردم خود خواهد داد.
رکس تیلرسون روز پنجشنبه گفت حمله شیمیایی سوریه همه قطعنامه های سازمان ملل را زیر پا می گذارد و ما یک

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه در اظهاراتی درباره حمله شیمیایی اخیر در سوریه و مسئولیت بشار اسد رئیس دولت حاکم بر دمشق در این زمینه، گفت باید اتفاقی در سوریه بیافتد؛ عبارتی که رسانه‌های آمریکا از آن به عنوان تهدید تلویحی او به حمله نظامی یاد می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ در حالی که در هواپیمای ریاست جمهوری در راه فلورید

وزیر امور خارجه آمریکا در باره حمله شیمیایی اخیر رژیم اسد اظهار داشت که نقش بشار اسد در آینده مبهم است و اسد پس از اقداماتی که انجام داده فاقد نقش رهبری بر مردم سوریه است.
رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی درباره حمله شیمیایی اخیر رژیم اسد اظهار داشت که نقش بشار اسد در آینده مبهم است و اسد پس از اقداماتی که انجام داده فاقد ن

پنتاگون اعلام کرد ناو های آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی رژیم اسد در غرب سوریه را هدف بیش از پنجاه فروند موشک کروز قرار داده است.
یک مقام نظامی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگتون) در جمع خبرنگاران اعلام کرد آمریکا در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در منطقه خان شیخوان شمال استان ادلب درسوریه، یک پایگاه هوایی وابسته به رژیم اسد را بمباران کرده است.
وی افزود

پس از حمله شیمیایی در سوریه، لحن و نگرش دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در برابر حکومت بشار اسد تغییر کرده و خواستار بازنگری مسکو در حمایت از دمشق شد. همزمان نشست اضطراری شورای امنیت بر سر قطعنامه علیه سوریه بی‌نتیجه پایان یافت.
به گزارش خبرگزاری آلمان، پس از حمله احتمالا شیمیایی در سوریه که به کشته و مجروح شدن شمار زیادی از غیرنظامیان انجامید، دونالد ترامپ، ر

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، شامگاه پنجشنبه گفته است، در واکنش به حمله شیمیایی در «خان شیخون» در استان ادلب، دستور حمله موشکی به یک پایگاه هوایی ارتش سوریه که حمله از آن صورت گرفته بود،را صادر کرده است.
به گزارش رویترز،وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون گفته است، با شلیک ۵۹ موشک «تاماهاک» از دو ناوشکن ارتش ایالات متحد، پایگاه هوایی شعيرات در استان حمص را هدف قرار


سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید پایگاه هدف قرار گرفته‌ی ارتش سوریه در حمص «تقریبا به‌طور کامل ویران شده‌است».
نقشه هوایی گوگل منطقه شعیرات (روستای شعیرات و فرودگاهی در نزدیکی آن) را پیش از حمله اخیر نشان می‌دهد.
۰۹:۳۳
انتشار گزارش‌ها و گمانه‌ها در مورد تلفات جانی در پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص سوریه ادامه دارد. در حالی‌که فرماندار حمص به رویترز گ

http://youtube.com/embed/4AmDeWdQqpM
پنتاگون اعلام کرد ناو های آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی رژیم اسد در غرب سوریه را هدف بیش از پنجاه فروند موشک کروز قرار داده است.
یک مقام نظامی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگتون) در جمع خبرنگاران اعلام کرد آمریکا در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در منطقه خان شیخوان شمال استان

در واکنش به حمله شیمیایی به ادلب، نیروهای آمریکایی ۵۹ موشک به یک فرودگاه نظامی در حمص سوریه پرتاب کردند. دستور این حمله را دونالد ترامپ شخصا صادر کرد.
ساعت ۳:۴۵ دقیقه صبح روز جمعه ۷ آوریل (۱۸ فروردین) نیروهای آمریکایی ۵۹ موشک از نوع "توماهاوک" به سمت فرودگاه نظامی "شعیرات" واقع در جنوب شرقی حمص پرتاب کردند.
هدف این موشک‌ها هواپیماها، باند فرودگاه و انبار سوخت

سخنگوی پنتاگون اعلام کردکه آمریکا طی عملیاتی با 59 موشک توماهاک از دو ناوشکن وابسته به نیروی دریایی این کشور فرودگاه نظامی الشعیرات (طیاس) در جنوب شرق شهر حمص در مرکز سوریه را هدف قرار دادند.
سرهنگ جف دیویس سخنگوی پنتاگون در کنفرانس خبری در واشنگتن با بیان اینکه 59 موشک از نوع توماهاک از سوی دو ناوشکن وابسته به نیروی دریایی آمریکا به فرودگاه نظامی الشعیرات (ط

رئيس جمهور آمریکا با اشاره به استفاده بدون ترديد رژیم اسد از سلاح شیمیایی، حمله موشکی به سوریه را برای امنیت آمریکا ضروری خواند.
دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا در فلوریدا در گفتگو با خبرنگاران در ارتباط با حمله موشکی به پایگاه هوایی رژیم اسد گفت: "امشب فرمان حمله به پایگاه نظامی که حمله شیمیایی از آنجا صورت گرفته را صادر کردم. حمله موشکی به سوریه برای امنیت آم

شبکه خبری CNN به نقل از منابع آمریکایی گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به اعضایی در کنگره این کشور گفته است که در اندیشه اقدام نظامی در سوریه است.
این در حالی است که خبرگزاری رویترز هم به نقل از مسئول بلندپایه در دولت آمریکا گزارش داده که ایالات متحده، اقدام نظامی در سوریه را رد واکنش به حمله شیمیایی اخیر به شهرک خان شیخون در استان ادلب، بعید نمی‌د

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه شب، پس از اعلام حمله‌های موشکی آمریکا به سوریه از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، به سختی علیه روسیه سخن گفت و این کشور را بخاطر عدم مهار بشار اسد سرزنش کرد.
تیلرسون گفت: «روسیه یا همراه بوده و یا بسادگی عاجز است». او این سخنان را در یک نشست خبری به همراه ژنرال مک ماستر، مشاور امنیت ملی آمریکا عنوان کرد و گفت مسکو نت

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بامداد جمعه، اولین تصاویر و ویدیوی حملات موشکی این کشور به تاسیسات نظامی در فرودگاه الشعییرات واقع در حمص را پخش کرد.
پایگاه هوایی الشعییرات تحت کنترل نیروهای اسد است که گفته می شود حملات شیمیایی به ادلب از این پایگاه هوایی صورت گرفته است.
در این تصاویرویدیویی لحظه شلیک موشک های کروز توماهاک از ناو آمریکایی به سوی اهداف تعیین شده در

یک مقام رسمی در وزارت امور خارجه سعودی جمعه حمایت این کشور از عملیات نظامی آمریکا علیه هدف‌های نظامی در سوریه را اعلام کرد. این حمله در واکنش به استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی رژیم سوریه علیه غیرنظامیان بی گناه از جمله زنان و کودکان انجام شده است. رژیم سوریه سال‌هاست که به جنایت‌های وحشیانه علیه مردم سوریه ادامه می‌دهد.
این مقام سعودی ضمن مسئول دانستن رژیم

ایالات متحده آمریکا بامداد روز جمعه 7 آوریل 2017 با 59 موشک پایگاههای نظامی سوریه را هدف قرار داد.
واشینگتن می گوید این حمله موشکی در واکنش به حمله شیمیایی رژیم اسد به غیرنظامیان در سوریه صورت گرفته است.
پنتاگون در بیانیه اعلام کرد که دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف 59 فروند موشک کروز قرار داده است.
وزارت دفاع آمریکا

نعمان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه: باید هرچه زودتر به توحش رژیم اسد پایان داد. ادامه سریع مذاکرات فعلی و حصول توافق عادلانه، پایدار و مورد توافق همه طرف های درگیر در سوریه ضروری است. امیدوارم عملیات نظامی آمریکا در برقراری صلح در سوریه موثر باشد. این عملیات می تواند از رفتار وحشیانه رژیم اسد جلوگیری کرده و مشوقى براى روند صلح باشد.

وزیر امورخارجه آمریکا گفت پيش از حمله به پایگاه هوایی رژیم اسد در سوریه هماهنگی های لازم با متحدان بین المللی انجام گرفته است.
رکس تیلرسون، وزیر امورخارجه آمریکا طی سخنانى در جمع خبرنگاران درمورد حمله بامداد امروز به پایگاه نظامی رژیم بشار اسد در سوریه تصریح کرد: "هماهنگی های لازم را با دقت بسیار بالا با متحدان انجام دادیم. همپیمانان‌ ما در منطقه و خاورمیانه از

ابراهیم کالین، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه گفت: "حمله هوایی صبح امروز ایالات متحده آمریکا به پایگاه هوایی «الشعیرات» در حمص را پاسخی مثبت به جنایات جنگی رژیم اسد ارزیابی می کنیم".
کالین افزود: تخریب پایگاه هوایی شعیرات به دلیل بی پاسخ نگذاشتن حملات شیمیایی به غیرنظامیان اقدام مهمی است. برای جلوگیری از وقوع کشتارهای مشابه، ایجاد منطقه پرواز ممنوع و منطقه امن

وزارت امور خارجه بریتانیا طی بیانیه ای حمایت این کشور از عملیات نظامی آمریکا به پایگاه نظامی رژیم اسد در سوریه را اعلام کرد.
وزارت امور خارجه انگلستان طی صدور بیانیه ای حمایت کامل این کشور از عملیات نظامی آمریکا به پایگاه نظامی رژیم اسد در سوریه را اعلام کرد.
در این بیانیه آمده است: ما بر این باوریم که حمله مذکور پاسخ لازم به حمله شیمیایی وحشیانه (چهارم آوریل)

عربستان سعودی حمایت کامل خود از حملات نظامی آمریکا به اهداف نظامی رژیم اسد در سوریه را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، یک مسئول در وزارت امور خارجه این کشور طی بیانیه ای اعلام کرد: عربستان سعودی از حملات نظامی آمریکا به اهداف نظامی رژیم اسد در واکنش به حمله شیمیایی این رژیم به خان شیخون استان ادلب حمایت کامل می کند.
در اين بيانيه همچنين

محمد علوش رئیس هیئت مخالفان سوری اظهار داشت بمباران یک فرودگاه نظامی رژیم اسد در سوریه کافی نیست و بايد 26 پايگاه ديگر آن نيز هدف قرار گيرد.
محمد علوش رئیس هیئت مخالفان سوری دقایقی پیش در حساب توییتر خود اعلام کرد: بمباران یک فرودگاه نظامی رژیم اسد در سوریه کافی نیست چراکه رژیم اسد برای حمله به غیر نظامیان از 26 فرودگاه نظامی دیگر نیز استفاده می کند.
وی افزود:

کشورهای عربستان، انگلستان، استرالیا و اسراییل از این حمله حمایت و کشورهای روسیه و ایران آنرا محکوم کرده اند.
به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی یک مسئول در وزارت امور خارجه این کشور طی بیانیه ای اعلام کرد عربستان سعودی از حملات نظامی آمریکا به اهداف نظامی رژیم اسد در واکنش به حمله شیمیایی این رژیم به خان شیخون استان ادلب حمایت کامل می کند.
این مقام سعودی با

درپی حمله موشکی آمریکا به سوریه قیمت نفت دربازارهای جهانی بالا رفت.
قیمت نفت در بازارهای جهانی متعاقب اعلام حمله موشکی آمریکا به سوریه سیر صعودی گرفت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال که در روز گذشته 54.94 دلار معامله شده بود با عبور از مرز 55 دلار به 55.50 دلار رسید.
قیمت نفت برنت معاملات امروز را با قیمت 54.12 دلار آغاز و در طول روز به 54.94 دلار رسید.
در همین

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در ارتباط با حمله آمریکا به پایگاه نظامی رژیم اسد گفت: این اقدام آمریکا را به جا می‌دانیم و از آن حمایت می‌کنیم.
وی افزود: ایجاد مناطق امن در داخل سوریه پیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است. باید این مناطق را گسترش دهیم.
چاووش اوغلو ادامه داد: پیش از انجام عملیات، نیروهای ائتلاف در جريان قرار گرفته بودند. پیش از هر چیز د

آمریکا 2 ناو جنگی این کشور در شرق سواحل مدیترانه به حالت آماده‌باش درآورد، تا در صورت لزوم به سوریه حمله کنند.
به گزارش تسنیم نیوز، شبکه فاکس نیوز اعلام کرد 2 ناو جنگی “ یو اس اس راس” و “یو اس اس پورتر” این کشور در شرق سواحل مدیترانه به حالت آماده‌باش هستند تا در صورت لزوم به سوریه حمله کنند.
یک مقام آمریکایی اعلام کرد وزارت دفاع این کشور با کاخ سفید گزینه‌های

حملۀ نظامی آمریکا به پایگاۀ هوائی شعیرات در استان حمص در سوریه، ناخرسندی حامیان بشار اسد را برانگیخت. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، این بمباران را «حمله» به حاکمیّت یک «کشور مستقل» توصیف کرد و خواستار تشکیل فوری اجلاس شورای امنیّت سازمان ملل متحد شد. آمریکا، پیش از بمباران این پایگاه در شب پنجشنبه ۶ آوریل، روسیه را از قریب الوقوع بودن آن مطلع کرده بود.
بمباران پایگاه شعیران واکنش محتاطانۀ

سفیر اسرائیل در سازمان ملل گفت که آمریکا با حمله به پایگاه نظامی سوریه پیام قابل توجهی را به کل منطقه و ایران ارسال کرده است.
به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از ایلنا، «دنی دانون» سفیر اسرائیل در سازمان ملل گفته این یک تصمیم اخلاقی بود که پیام‌های متعددی را در بر داشت.
وی گفت که این حمله حامل این پیام برای سوری‌ها بود که باید حملاتشان با سلاح‌های شیمیایی

حمله موشکی آمریکا به سوریه تاثیر منفی بر ارزش روبل و بازارهای مالی روسیه گذاشت.
ارزش سهام بورس های مالی روسیه در پی حمله موشکی آمریکا به فرودگاه نظامی الشعیرات (طیاس) در جنوب شرق شهر حمص در مرکز سوریه، کاهش یافته و روبل روز را با کاهش 1 درصدی آغاز کرد.
در ساعات آغازی صبح امروز واحد پول روسیه به ازای هر دلار به قیمت 56.9 روبل معامله شد.
شاخص بورس مسکو که درپ

عمر چلیک، وزیر اتحادیه اروپای ترکیه گفت: تصميم قاطع نظامی امروز، حاوى پیام مهمی است. متهم کردن این تصميم توسط برخى كشورها، پذيرفتنى نیست. زیرا عامل آن، كشتار مردم توسط رژیم اسد است.
وی افزود: امیدواریم واکنش امروز به حمله شيمیایی و کشتار اخیر رژیم اسد قاطع و مستمر باشد. امید است این روند سازماندهى و طرح و مكانيزم های بازدارندگی رژیم اسد از کشتار دنبال شود.

شورشیان سوری می‌گویند که از حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی دولت سوریه استقبال می‌کنند، اما خواهان انجام اقدامات بیشتری‌اند. محمد علوش، از چهره‌های کلیدی گروه جیش‌الاسلام در حساب کاربری خود در توییتر نوشته است: «حمله به یک پایگاه هوایی کافی نیست؛ ارتش اسد، ۲۶ پایگاه هوایی دارد که از آن‌ها برای کشتار غرینظامیان استفاده می‌کند.» همچنین دیگر گروه‌های شورشی نظیر جبهه جنوبی یا گروه شورشی سلطان مرا

وزیر امور خارجه فرانسه حمله آمریکا به فرودگاه نظامی «الشعیرات» سوریه را هشدار به رژیم اسد خوانده و تاکید کرد که اسد در آینده سوریه جایگاهی ندارد.
ژان مارک آیرو وزیر امور خارجه فرانسه طی کنفرانس مطبوعاتی در موریتانی با بیان اینکه آمریکا پیش از حملات موشکی به مواضع رژیم اسد، فرانسه را جریان قرار داده بود گفت: حمله آمریکا به فرودگاه نظامی الشعیرات (طیاس) در جنوب شر

اتحادیه اروپا برای خاتمه وضعیت سوریه با آمریکا همکاری می کند
دونالد تاسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا طی سخنانی گفت: حمله آمریکا نشاندهنده آن است که حمله شیمیایی وحشیانه نیاز به واکنش قاطعانه دارد. اتحادیه اروپا برای پایان وضعیت وحشتناک در سوریه با آمریکا همکاری خواهد کرد.

رسانه‌های آمریکا، حمله موشکی این کشور به فرودگاه نظامی «الشعیرات» سوریه را تحت پوشش خبری گسترده خود قرار دادند.
رسانه های آمریکا، حمله موشکی این کشور در پی مبه شیمایی رژیم اسد به غیرنظامیان در منطقه خان شیخون استان ادلب به پایگاه هوایی «الشریعات» سوریه با استفاده از موشک های توماهاک را تحت پوشش خبری گسترده خود قرار دادند.
روزنامه نیویورک‌تایمز در خبری در این م
آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند، رهبران آلمان و فرانسه، روز جمعه در بیانیه‌ای مشترک با استقبال از حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه، مسئولیت این رخداد را «فقط و فقط» به عهده بشار اسد، رئیس‌ جمهور سوریه، دانستند.
در بیانیه‌ای که پیش از ظهر جمعه، ۱۸ فروردین، ساعاتی پس از حمله موشکی آمریکا به سوریه منتشر شد، خانم مرکل و آقای اولاند مشترکاً تأیید کردند که این حمله که به انهدام یک مقر نظامی ح

در حمله هوایی به ادلب در سوریه که گفته می شود توسط جنگنده های روسیه انجام گرفته، 10 غیر‌نظامی جان باختند.
محمد ذکرا از مقامات محلی ادلب به خبرنگار آناتولی گفت: در حمله هوایی به منطقه مسکونی حیش در ادلب که تحت کنترل مخالفان رژیم اسد و احتمال می رود توسط جنگنده های سوریه انجام شده باشد، 10 غیرنظامی جان باخته و شمار زیادی نیز مجروح شدند.
وی افزود: در میان زخمی شدگ

شماری از کشورهای خاورمیانه و جهان به حمله موشکی بامداد جمعه آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه واکنش نشان داده اند. کمیته دفاعی شورای فدراسیون روسیه، اعلام کرده اکه این کشور خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل، می‌شود. به گزارش خبرگزاری دولتی اسپوتنیک، دومای روسیه گفته است حمله اخیر می‌تواند روابط مسکو و واشینگتن را بدتر کند و به بحرانی نظامی در خاورمیانه بیانجامد. شورای ملی سوریه

ائتلاف مخالفان سوریه امروز حمایت خود از حملات نظامی آمریکا به پایگاه هوایی رژیم اسد در سوریه را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مستقل «سمارت» سوریه، عبدالاله الفهد دبیر کل ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد: این ائتلاف از حمله موشکی به پایگاه الشعیرات در جنوب شرق شهر حمص که از آنجا هواپیماهای رژیم اسد برای کشتار غیر نظامیان پرواز می کرد استقبال می کند.
وی افزود: این

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح چندین پروژه در استان ختای کشور، گفت: این اقدام را گامی ملموس و مثبت می دانيم.
اردوغان در رابطه با حمله موشکی آمریکا به پایگاه نظامی رژیم اسد تصریح کرد: امیدوارم رویکرد آمریکا در واکنش به حمله شیمیایی رژیم اسد به ادلب، سرآغاز جدیدى براى روند سوريه باشد.
ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه در مراسم مذکور به ش

پایگاهی که توسط آمریکا هدف بمباران موشکی قرار گرفت یکی از فعال‌ترین مراكز نظامی سوریه بود.
فرودگاه نظامی الشعیرات (طیاس) در جنوب شرق شهر حمص در مرکز سوریه که توسط آمریکا هدف بمباران موشکی قرار گرفت یکی از فعال‌ترین مراكز نظامی رژیم اسد است، اما اعلام رژیم اسد مبنی بر اینکه این پایگاه از قبل تخلیه شده و شمار کشته شدگان این حمله 6 نفر است باعث ایجاد سوالاتی در ای

نظرات

 1. H

  harika ۴۱۱ روز قبل

  وای واااااااااااااااای...
  من انتظار هر اتفاقی را داشتم، جز اینکه ترامپ به سوریه حمله کند :)
  دیروز دیدم خیلی خوشحال هستم، و دیدم که این موج از خوشحالی واقعا مشکوک هستش، نگو که یک اتفاق بصیار شیرین قرار اصت بیفتد... الان از شدت خوشحالی دستام داره میلرزه..
  این اتفاق، آغاز سرنگونی ایران ویران اصت...
  2
 2. K

  Kölgə ۴۱۱ روز قبل

  من مخالف حر نوع جنگى هصتم ولى وحشيتى كه روسيه و نوكران پارسى سورى او در سوريه راه انداخطند راه حلى جز ادب كردنشان با چوب تر ندارد. ما ديديم كه اغلب پارسيان با اينكه خود قربانى درجه اول اين اوباش بودند در سايه تبليغات آريايى و منتاليتى بدوى به هورا كشيدن بر اين جنايات پرداخته و آنرا توجيه كردند. اينجاصت كه ديگر ورق بر ميگردد و اين ها حم متوجه ميشوند كه تا كجا اشتباه فكر ميكردند.
  2
  • H

   harika ۴۱۱ روز قبل

   اگر هدف، کاستن از نفوذ ایران ویران در منطقه باشد، چاره ای جز جنگ نیصت. البته بحترین گزینه این اصت که آمریکا مخالفان را به تسلیحات ضدهوایی مجهز کنند تا آنحا خودشان حساب روسیه و ایران ویران و بشار اسد را برسند.
   وگرنه پایانی برای توحش روسها و ایرانیها و بشار اسد در سوریه نمیتوان متصور شد. اگر همینگونه پیش برود، رژیم اسد با حملات هوایی مناطق بیشتری را تحت تسلط خود در می‌آورد و مخالفان را بیش از پیش تضعیف میکند که اینها نیز در راستای توسعه طلبی ایران ویران اصت.
   1
  • K

   Kölgə ۴۱۱ روز قبل

   این بربریت که روسیه با همکاری نوکران و مزدوران پارسی خود راه انداخطه چاره ای بجز جنگ برای دنیای مدرن نمیگزارد. متاسفانه دموکراتها فقط بفکر ماهی گیری از منطقه بودند و اوباما تنها به تقویت اقتصاد آمریکا می اندیشید ولی ترامپ نشان داد که اهل این تعارفات نیصت و چنان ماتحتی از روس و ایران تحت فشار قرار میدهد که بدو بدو خودشان را به شورای امنیت برسانند و تقاضای جلسه بکنند!
   0
 3. K

  Kölgə ۴۱۱ روز قبل

  واكنشهاى شوهنومه خوان جماعت بصيار جالب و خواندنى اصت. اينجاصت كه بايد گفت بوى گو* پارسيان آيد همى!
  2

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.