آزمایش موشکی ایران و اخطار جدی آمریکا در خصوص تحرکات بی‌ثبات کننده ایران
مایکل فلین مشاور امنیت ملی ترامپ روز چهارشنبه 1 فوریه 2017 به ایران برای آزمایش موشکی اخیر هشدار شدیدالحن داد.
در ادامه واکنش ها به آزمایش های موشکی اخیر سپاه پاسداران ایران، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه فعالیت‌های تهران تهدیدی برای آمریکا، دوستان و متحدان آن در منطقه است، خاطرنشان کرد: «ما از امروز به طور رسمی ایران را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم.»
فلین که در حاشیه نشست خبری شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید حاضر شده بود، گفت: اقدامات اخیر ایران، از جمله شلیک تحریک آمیز یک موشک بالیستیک و حمله به یک شناور نیروی دریایی عربستان سعودی توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت آن کشور، تاکیدی است بر آنچه جامعه جهانی باید از آن آگاه باشد و آن نقش بی ثبات کننده ایران در سطح خاور میانه است.
فلین افزود: علاوه بر این، شلیک این موشک بالیستیک نادیده گرفتن قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز محسوب می شود که از ایران می خواهد از هر نوع فعالیتی در رابطه با موشکهای بالیستیک قادر به حمل کلاهک هسته ای، و آزمایش چنین موشکهایی، اجتناب کند.
به گفته مشاور امنیت ملی ترامپ، این موارد تنها تازه ترین موارد یک اقدامات مشابه ایران ظرف ۶ ماه گذشته است که طی آن، نیروهای حوتی آموزش دیده و تجهیز شده توسط ایران به شناورهای نیروی دریایی امارات متحده عربی و عربستان سعودی حمله کرده اند، و شناورهای ایالات متحده و متحدانش را در حین گشت زنی در دریای سرخ تهدید کرده‌اند.
وی با انتقاد از عملکرد دولت قبل و تغییر خط مشی دولت جدید در قبال ایران گفت: دولت اوباما از واکنش مناسب به اقدامات تحریک آمیز ایران باز ماند. اقداماتی از قبیل انتقال سلاح، حمایت از تروریسم و نقض عرفهای بین المللی. دولت ترامپ این اقدامات ایران را که امنیت، شکوفایی و ثبات منطقه و ورای آن را تهدید می کند و جان آمریکاییان را در معرض تهدید قرار می دهد را محکوم می کند.فلین خاطرنشان کرد: پرزیدنت ترامپ شدیدا منتقد توافقنامه های که بین دولت اوباما و ایران منعقد شده متعددی است و همچنین از سازمان ملل متحد به خاطر ضعف و بی تاثیری آن در برابر آن کشور انتقاد کرده است. ایران به جای قدردانی از آمریکا به خاطر آن توافقها، گستاخ‌تر شده است. از امروز، ما (اقدامات) ایران را رسما ً تحت نظر قرار می دهیم.
آزمایش موشکی ایران
هشدار اخیر این مقام ارشد آمریکایی بعد از آزمایش موشکی روز یکشنبه ایران است. ابتدا مقام های ایران این آزمایش موشکی را تایید نکردند اما روز چهارشنبه ۱۳ بهمن، وزیر دفاع ایران آن را تایید کرد.
تایید آزمایش موشکی بعد از واکنش شورای امنیت سازمان ملل متحد صورت گرفت.
روز سه شنبه، جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی آزمایش موشکی اخیر ایران برگزار شد و آزمایش ایران را تایید کرد.
نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل این آزمایش موشکی را «مطلقا غیرقابل قبول» خطاب کرد و گفت این آزمایش تخطی از قطعنامه ۲۲۳۱ شواری امنیت است که در سال ۲۰۱۵ به تأیید رسیده و امضا شده است.
وی گفت: قطعنامه سال گذشته صادر نشده که صرفا این کار انجام شود بلکه آنها باید بدانند که این کار را کردیم تا به آن احترام گذاشته شود.
خانم هیلی افزود: می خواهیم مطمئن شویم ممنوعیت تصویب شده رعایت شود. دولت ما بر چنین رخدادهایی چشم نخواهد بست. ما قدرتمند عمل می کنیم و صدایمان بلند خواهد بود.
با اینکه با توافق ایران و غرب، تحریم های بین المللی هسته ای علیه ایران برداشته شد، اما هنوز تحریم های موشکی و آنچه حمایت ایران از تروریسم نامیده می شود، ادامه دارد.
شورای امنیت سازمان ملل ایران را از آزمایش موشک های بالستیک که قابلیت حمل سلاح اتمی دارند، برحذر داشته اما مقام های ایران می گویند آزمایش موشکی آنها جنبه دفاعی دارد.
روز دوشنبه ۱۱ بهمن، فاکس نیوز به نقل از یک مقام آمریکایی ادعا کرد که ایران روز یکشنبه یک موشک بالستیک موسوم به موشک «خرمشهر» آزمایش کرده است. براساس این گزارش، این آزمایش در یک سامانه موشکی در نزدیکی سمنان انجام شده است.
براساس قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، ایران از انجام آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای‌ست منع شده است.
پیشتر «باب کورکر» رئیس‌کمیته روابط خارجی سنا و اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کردند آمادگی دارند تا در همکاری تنگاتنگ با دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های اقتصادی جدیدی علیه ایران اعمال کند.
ساعاتی پیش از جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی آنچه آزمایش موشکی اخیر ایران خوانده شده، فرانسه، بریتانیا و روسیه سه عضو دائم شورای امنیت، وزیر امور خارجه ایران، اتحادیه اروپا و نخست وزیر اسرائیل به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.
ژان مارک ارو وزیر خارجه فرانسه که برای دیداری رسمی در تهران به سر می‌برد از آزمایش موشکی اخیر ایران ابراز نگرانی کرده و گفته این اقدام بر "خلاف روح" قطعنام
اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه بر نگرانی خود درباره برنامه موشکی ایران تاکید کرد و از ایران خواست از انجام اقداماتی که به بی‌اعتمادی دامن می‌زند، خودداری کند.
این هشدار در پی انتشار گزارشی درباره انجام آزمایش موشکی در ایران در روزهای گذشته منتشر شد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز بدون تایید یا تکذیب این گزارش‌ها روز سه شنبه گفت هیچ‌یک از موشک‌های ایران برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای طراحی نشده‌

دبیرکل ناتو در واکنش به آزمایش موشکی ایران، بر تقویت سیستم ضد موشکی ناتو به دلیل تهدیدات فزاینده تاکید کرد.
ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در کنفرانس خبری مشترک با رومن رادو رئیس جمهور بلغارستان در بروکسل، در واکنش به آزمایش موشکی جدید ایران، بر تقویت سیستم ضد موشکی ناتو به دلیل اینگونه تهدیدات فزاینده تاکید کرد.
استولتنبرگ با اشاره ب

به دنبال جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی آزمایش موشکی اخیر ایران، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل این آزمایش موشکی را «مطلقا غیرقابل قبول» خطاب کرد و گفت این آزمایش تخطی از قطعنامه ۲۲۳۱ شواری امنیت است که در سال ۲۰۱۵ به تأیید رسیده و امضا شده است.
خانم هیلی در جلسه اضطراری روز سه شنبه شواری امنیت به دو نکته اشاره کرد: یک اینکه ایران از

پس از آزمایش موشکی اخیر جمهوری اسلامی، آمریکا لحن خود در برابر ایران را تندتر کرد. مشاور امنیت ملی ترامپ مسئولیت رفتار "بدخواهانه" ایران را متوجه دولت اوباما کرده و می‌گوید رفتار ایران در خاورمیانه "بی‌ثبات‌کننده" است.
مایکل فلین در نخستین اظهارات خود در برابر افکارعمومی در مقام مشاور جدید امنیت ملی دونالد ترامپ گفت: «ما امروز رسما به ایران اخطار می‌دهیم».
فلین

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ روز چهارشنبه آزمایش اخیر موشکی ایران را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواند و گفت که آمریکا از روز چهارشنبه رسما ایران را زیر نظر می‌گیرد.
آقای فلین در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید افزود که آزمایش موشک بالستیک ایران زندگی مردم را در آمریکا در معرض خطر قرار می دهد؛ تهدیدی برای آمریکا و دوستان و متحدان آن در منطقه است و واشینگتن چنین اقداماتی را مح

دو سناتور ارشد سنای آمریکا از موضع دولت ترامپ علیه آزمایش موشکی ایران استقبال کردند. باب کورکر می گوید «دلگرم» شده و جان مک کین ابراز خوشحالی کرده است.
روز چهارشنبه ۱۳ بهمن، مایکل فلین مشاور امنیت ملی در بین کنفرانس خبری سخنگوی کاخ سفید حاضر شد و نسبت به آنچه «شلیک تحریک آمیز» یک موشک بالیستیک توسط ایران نامید، هشدار داد.
فلین خاطرنشان کرد: پرزیدنت ترامپ شدیدا

مایکل فلین مشاور امنیت ملی ترامپ به ایران برای آزمایش موشکی اخیر هشدار شدیدالحن داد.
فلین که در حاشیه نشست خبری شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید حاضر شده بود، گفت: اقدامات اخیر ایران، از جمله شلیک تحریک آمیز یک موشک بالیستیک و حمله به یک شناور نیروی دریایی عربستان سعودی توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت آن کشور، تاکیدی است بر آنچه جامعه جهانی باید از آن آگاه باشد و

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی آمریکا، از آزمایش اخیر موشکی ایران بشدت انتقاد کرده است و افزده است "ما امروز رشما به ایران هشدار می‌دهیم."
آقای فلین در سخنانی گفت که "اقدامات اخیر ایران از جمله شلیک تحریک‌آمیز یک موشک بالستیک و حمله علیه یک کشتی متعلق به عربستان سعودی که از سوی ستیزه‌جویان حوثی مورد حمایت ایران انجام شده است، آنچه را که همیشه درمورد رفتار بی‌ثبات

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ روز چهارشنبه آزمایش اخیر موشکی ایران را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواند و گفت که آمریکا از امروز به ایران رسما اخطار می دهد.
مایکل فلین در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید افزود که آزمایش موشک بالستیک ایران زندگی مردم را در آمریکا در معرض خطر قرار می دهد؛ تهدیدی برای آمریکا و دوستان و متحدان آن در منطقه است و ما چنین اقداماتی را محکوم می کنیم.

مشاور امنیت ملی آمریکا با هشدار نسبت به آزمایش های موشکی سپاه پاسداران، خاطرنشان کرد که «از امروز به طور رسمی (رژیم) ایران را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم.»
در ادامه واکنش ها به آزمایش های موشکی اخیر سپاه پاسداران ایران، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه فعالیت‌های تهران تهدیدی برای آمریکا، دوستان و متحدان آن در منطقه است، خاطرنشان کرد: «ما از امروز

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا ظرف ۱۲ ساعت با فرستادن سه پیامِ توئیتری، شدیدا ایران را مورد انتقاد قرار داد. آقای ترامپ در تازه‌ترین توئیتش بامداد پنجشنبه بوقت آمریکا نوشت: «ایران در حال به زانو در آمدن و فروپاشی بود تا اینکه آمریکا در قالب توافق اتمی به آن جانی دوباره بخشید: با ۱۵۰ میلیارد دلار».
اشاره او به آزاد شدن دارایی‌های بلوکه شده ایران است. جمهوریخواهانِ مخالف برجام رقم این دارایی ه
روزنامه آلمانی « دی وِلت» روز پنجشنبه، به نقل از منابع اطلاعاتی، گزارش داد که ایران علاوه بر موشک بالیستیک، یک موشک کروز با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای نیز آزمایش کرده است.
«دی ولت» به نقل از این مقامات که هویتشان اعلام نشده نوشت: ایران یک موشک هدایت شوندهٔ کروز به نام «سومار» نیز آزمایش کرد که در این نخستین آزمایشِ موفقیت آمیز، توانست مسافتی ۶۰۰ کیلومتری را طی کند. «دی‌ولت» افزوده است کهاین موشک ق

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در چند پیام توییتری جمهوری اسلامی ایران را مورد انتقاد شدید قرار داد و نوشت که ایران باید ممنون آمریکا باشد.
دونالد ترامپ٬ رئیس جمهوری آمریکا که همچنان از توییتر برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کند صبح پنج‌شنبه، ۱۴ بهمن به وقت آمریکا در دو توییت به ایران اشاره کرد.
او ابتدا نوشت که «ایران به دلیل شلیک موشک بالستیک رسما تحت نظر قرار
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گوید به ایران برای آزمایش موشکی اخیر "اخطار رسمی" داده شده است.
آقای ترامپ در توییتر خود نوشته است: "به ایران برای شلیک یک موشک بالستیک به طور رسمی اخطار داده شده است. باید برای توافق افتضاحی که آمریکا با آنها کرد ممنون می‌بودند!"
"ایران نفس‌های آخرش را می‌کشید و در آستانه فروپاشی بود، تا اینکه آمریکا به میان آمد و با توافق هسته‌ای به این کشور زندگی دوباره‌ای

مایکل فلین مشاور امنیت ملی ترامپ به ایران برای آزمایش موشکی اخیر هشدار شدیدالحن داد.
فلین که در حاشیه نشست خبری شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید حاضر شده بود، گفت: اقدامات اخیر ایران، از جمله شلیک تحریک آمیز یک موشک بالیستیک و حمله به یک شناور نیروی دریایی عربستان سعودی توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت آن کشور، تاکیدی است بر آنچه جامعه جهانی باید از آن آگاه باشد و

رییس‌جمهوری آمریکا ظرف ۱۲ ساعت با فرستادن سه پیام توئیتری، شدیدا ایران را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که «ایران در حال به زانو در آمدن و فروپاشی بود ولی آمریکا با توافق اتمی، آن را نجات داد.»
دونالد ترامپ بامداد روز پنجشنبه ۱۴ بهمن به وقت آمریکا در توئیتی نوشت: ««ایران در حال به زانو در آمدن و فروپاشی بود تا اینکه آمریکا در قالب توافق اتمی به آن جانی دوباره

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه به نقل از برخی منابع آگاه گزارش داد که انتظار می‌رود ایالات متحده در واکنش به آزمایش اخیر موشک بالیستیک در ایران، حکومت ایران را تا روز جمعه تحت تحریم‌های جدید قرار خواهد داد؛ اما این تحریم‌ها به گونه‌ای خواهند بود که توافق جامع هسته‌ای تابستان سال ۲۰۱۵ را نقض نکنند.
یکی از منابع خبری رویترز، که نخواست هویتش فاش شود، گفته است که حدود

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به یک پرسش می‌گوید در رویکرد ایالات متحده در قبال آزمایش موشکی ایران "هیچ گزینه‌ای حذف نشده است". یک سناتور ارشد جمهوریخواهان از تشدید فشارها بدون لغو برجام سخن گفته است.
پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه گفته است که از تشدید تحریم‌ها علیه ایران حمایت خواهد کرد و دونالد ترامپ می‌گوید هیچ گزینه‌ای در با

اخطارهای آمریکا به ایران لحنی جدی‌تر به خود گرفته. کاخ سفید می‌گوید که آزمایش موشک‌های بالستیک ایران و اقدام علیه ناوگان آمریکا در خلیج فارس بدون جواب باقی نمی‌ماند. رییس مجلس نمایندگان آمریکا هم گفته که جمهوریخواهان از تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت می‌کنند. پال رایان در واکنش به هشدار اخیر کاخ سفید به تهران صحبت می‌کرد، هشدارهایی که ایران رجز خوانی توصیف کرده
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، می گوید هیچ گزینه ای در برخورد با ایران حذف نشده است.
به گزارش رویترز آقای ترامپ روز پنج شنبه به سوالی درباره احتمال واکنش نظامی به آزمایش موشکی در ایران پاسخ می داد.
شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید هم به خبرنگاران گفت درباره واکنش آمریکا به آزمایش موشک بالستیک و «اقدامات خصمانه دیگر» ایران، بعدا توضیحاتی خواهند داد و افزود روشن است که «مایکل فلین، مشاور امنیت ملی

بیانیه ای که مایکل فلین، مشاور امنیتی پرزیدنت ترامپ، روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه، منتشر کرده، به گفته «کن واینستین» مدیر اندیشکده هادسون در واشنگتن دی‌سی، بیانگر این است که دوران رویکرد نرم کابینه اوباما در قبال ایران به پایان رسیده است.
کن واینستین در مصاحبه اختصاصی با ستاره درخشش، مدیر بخش فارسی صدای آمریکا، گفت: «این اولین و بزرگترین تغییر در سیاست آمریکا در مور

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه گفت همه گزینه ها علیه ایران همچنان روی میز است و هنوز هیچ گزینه ای حذف نشده است. اشاره آقای ترامپ به گزینه احتمالی نظامی علیه ایران است.
روز پنجشنبه دونالد ترامپ در پاسخ به خبرنگاران درباره اینکه آیا گزینه نظامی علیه ایران مطرح است، این پاسخ را داد.
آزمایش موشکی جدید ایران، موجی از واکنش ها را در میان کشورهای غربی بر

رئیس جمهوری آمریکا در دومین روز متوالی یک پیام توییتری خطاب به جمهوری اسلامی ایران نوشت و هشدار داد که با آتش بازی می‌کنند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده صبح جمعه ۱۵ بهمن به وقت آمریکا، در توییتر خود نوشت: «ایران با آتش بازی می‌کند. آنها متوجه و قدردان نیستند که پرزیدنت اوباما تا چه اندازه با آنان مهربان بوده. من نیستم!»
Iran is playing with fire - they don't appreciate how "kind" Pr
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در ادامه تنش لفظی با مقام‌های ایرانی، بار دیگر هشدار داد «ایران با آتش بازی می‌کند».
دونالد ترامپ روز جمعه در پیامی توئیتری نوشت: ایران «متوجه نیست که رئیس‌جمهور اوباما تا چه حد با آنها مهربان بوده است؛ اما من این طور نیستم».
رئیس جمهوری آمریکا یک روز پیش‌تر نیز با تأکید بر اینکه به ایران به دلیل آزمایش موشکی اخیرش رسما اخطار داده شده نوشته بود: باید به خاطر تو
وزارت خزانه داری آمریکا، روز جمعه، ۱۳فرد و۱۲ شرکت جدید را در فهرست تحریم‌های خود علیه ایران قرار داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، برخی از این شرکت ها لبنانی، چینی و اماراتی هستند.
بیانیه «اداره کنترل دارایی‌های خارجی» وزارت خزانه‌داری آمریکا حاکی است که چهار شرکت در لبنان، دو شرکت در چین و یک شرکت در امارات از جمله مؤسسات تحریم شده از سوی آمریکا هستند.
شرکت‌های لبنانی به ارتباط با سپاه پاسداران

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد مرتبط با ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.
این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای که بر روی وبسایت خود منتشر کرده است، اسامی این افراد و نهادها را، که برخی در امارات متحده عربی، لبنان و چین هستند، اعلام کرده است.
تحریم‌های جدید به دنبال هشدار‌های پی در پی چند روز اخیر مقام‌های دولت جدید ایا

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که نامهای جدیدی را به فهرست تحریم‌های این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران اضافه کرده است.
این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای که بر روی وبسایت خود منتشر کرده است، اسامی این افراد و نهادها را، که برخی در امارات متحده عربی، لبنان و چین هستند، اعلام کرده است.
در این لیست به ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد ایرانی اشاره شده است.
اسامی افراد

در حالی که اغلب مقامات سیاسی آمریکا، انجام آزمایش موشکی ایران را "رفتاری بی‌ثبات‌کننده" در خاورمیانه ارزیابی می‌کنند، یک کارشناس ایرانی می‌گوید که امکان درگیری‌های نظامی میان آمریکا و ایران در خلیج فارس منتفی نیست.
گمانه‌زنی بر سر واکنش‌های تهدید‌آمیز آمریکا در رابطه با آزمایش موشک بالستیک میان‌برد ایران هم‌چنان ادامه دارد. علی فتح‌الله نژاد، یکی از کارشناسان
رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در چند پیام توییتری رژیم آخوندی فارس را مورد انتقاد شدید قرار داد و نوشت که ایران باید ممنون آمریکا باشد.دونالد ترامپ٬ رئیس جمهوری آمریکا که همچنان از توییتر برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کند صبح پنج‌شنبه، ۱۴ بهمن به وقت آمریکا در دو توییت به رژیم غاصب ایرانی‌ اشاره کرد.او ابتدا نوشت که «ایران به دلیل شلیک موشک بالستیک رسما تحت نظر قرار گرفته است. باید ممنون آمریکا ب

وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا می‌گوید "ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است". با این‌حال او در حال حاضر افزایش نیروی نظامی آمریکا در منطقه را ضروری نمی‌داند. روز شنبه یک کشتی جنگی آمریکا در سواحل یمن مستقر شد.
جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز شنبه (۴ فوریه ۲۰۱۷/ ۱۶ بهمن ۱۳۹۵) در یک کنفرانس خبری مشترک با تومومی اینادا، وزیر دفاع ژاپن در توکی

تنها یک روز بعد از هشدارهای مقام ارشد ایالات متحده آمریکا بخاطر آزمایش موشکی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آغاز یک رزمایش جدید در سمنان خبر داد.
خبرگزاری فارس می گوید مرحله اصلی رزمایش «مدافعان حریم ولایت» نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از شنبه ۱۶ بهمن در منطقه عمومی سمنان آغاز شد.
رزمایش روز شنبه ایران در حالی در سمنان برگزار می شود که پیش

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، می‌گوید دولت آمریکا، اقدامات «تحریک‌آمیز» ایران را دیگر تحمل نخواهد کرد.
ژنرال فلین در بیانیه‌ای که روز جمعه در وبسایت کاخ سفید منتشر شد، با اشاره به افزوده شدن ۲۵ شخص حقیقی و حقوقی جدید به فهرست تحریم‌های واشینگتن علیه فعالیت‌های موشکی ایران نوشته است: «روزهای چشم‌پوشی بر اقدامات خصمانه و تهاجمی ایران در قبال آمریکا و جامعه بین‌المللی به پایان رسیده ا

یک کارشناس به دویچه‌ وله گفت در هفته‌های گذشته هماهنگی‌هایی با سه کشور منطقه برای یک درگیری نظامی با ایران صورت گرفته است تا آمریکا به بهانه کمک به یکی از آن‌ها وارد عمل شود. او به ایران توصیه کرد خوددار باشد.
یک کارشناس که نخواست نامش فاش شود به دویچه ‌وله فارسی گفت روندی که آمریکا در مقابل ایران در پیش گرفته شباهت زیادی به مسیری دارد که به جنگ این کشور با عرا

سباستین گورکا، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، صریحا اعلام کرد تحریم های جدید علیه ایران پیامی واضح از سوی کابینه جدید به «دیکتاتوری مذهبی» ایران است.
آقای گورکا، که جمعه شب ۱۵ بهمن ماه، در مصاحبه ای اختصاصی به پرسش های شان هنیتی مجری شبکه خبری فاکس نیوز پاسخ می داد همچنین ضمن تحسین از مردم ایران به عنوان انسان هائی فوق العاده با تمدنی چند هزار ساله گفت اما در تهران

منابع اطلاعاتى آلمان اعلام داشته اند که جمهوری اسلامی اقدام به آزمايش دو موشک بالستیک ديگر به نامهای سومار و خرمشهر نموده است.
روزنامه آلمانی «دی ولت» به نقل از منابع اطلاعاتی این کشور، اعلام داشته است که «دولت ایران روز یکشنبه هفته جاری علاوه بر آزمایش یک موشک بالستیک میانبرد، یک موشک کروز به نام سومار را که قادر به حمل کلاهک اتمى است نیز آزمایش کرده است».
ای
مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا گفته است: "بهتر است که ایران عزم و اراده رئیس جمهور جدید را محک نزند."
آقای پنس که با شبکه خبری ای بی سی صحبت می‌کرد، گفت: "ایران باید قبل از ادامه دادن به اقدامات خصمانه و ستیزه‌جویانه بیشتر فکر کند."
معاون رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی از سوی ایران، به معنای محک زدن عزم و اراده دونالد ترامپ است، گفت: "آزمایش‌های موشکی ایران و حمایت از ش

بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسرائيل در جلسه هیات دولت گفت که بر تشکيل يک جبهۀ واحد عليه آنچه «رفتار تهاجمی» دولت ايران خواند، پای خواهد فشرد.
بنيامين نتانياهو، يکشنبه ۱۷ بهمن پيش از سفر به لندن برای ديدار با ترزا می، نخست وزير و بوريس جانسون وزير خارجه بريتانيا در جمع اعضای دولت اسرائيل در اورشليم، در سخنانش بار ديگر بر ايران اشاره داشت.
او گفت: «مايلم بار ديگر

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، بار دیگر توافق هسته‌ای با ایران را «توافقی وحشتناک» توصیف کرد که دولت دونالد ترامپ «در حال ارزیابی آن است» و به ایران هشدار داد که در «جدیّت» رئیس‌جمهور تازه آمریکا تردید نکند.
در گفت‌وگویی با شبکه خبری ای.بی.سی که روز یکشنبه پخش شد، آقای پنس تأکید کرد که ایران به توافقی با جامعه بین‌المللی دست یافته که «رئیس‌جمهور، من و دولت م
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در آستانه سفر خود به لندن گفت که از دولت بریتانیا خواهد خواست که در مقابل ایران "جبهه‌ای متحد" تشکیل دهد.
او قرار است امروز، دوشنبه ۶ فوریه (۱۷ بهمن) برای نخستین بار با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در لندن دیدار کند.
آقای نتانیاهو گفته است که قصد دارد در این سفر روابط دیپلماتیک، امنیتی، اقتصادی و فناوری بین دو کشور را "عمیق‌تر" کند.
پیشتر دفتر نخست وزیر بریتا

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید ایران هیچ احترامی برای ما قائل نیست و توافقی که با این کشور صورت گرفته بدترین توافقی است که تا حالا امضا شده است.
او دولت ایران را متهم کرد که بعد از امضای این توافق "گستاخ‌تر" شده است.
آقای ترامپ که با بیل اورایلی، همکار شبکه فاکس‌نیوز مصاحبه می‌کرد توافق هسته‌ای ایران و پنج قدرت جهانی را توافق دولت اوباما با ایران خوان

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می گوید اگر ایران در کنار آمریکا بود با توافق هسته ای مشکلی نداشت اما واقعیت این است که چنین نشده و به گفته او، این توافق بد با ایران باعث شده حکومت جمهوری اسلامی ایران «جسورتر» شود.
دونالد ترامپ یکشنبه شب در گفت و گو با «بیل اورایلی» مجری شبکه فاکس‌نیوز به آزمایش موشکی، تهدیدهای هفته اخیر و توافق هسته ای ایران و جامعه جهانی اشار

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، خواهان «اتحاد جهانی در برابر ایران»، در پی آزمایش موشک بالیستیک اخیر از سوی تهران شده است. به گفته آقای نتانیاهو، تشکیل جبهه‌ای جهانی در برابر «خوی تجاوزگری» حکومت ایران یک ضرورت است.
به گزارش رسانه‌های اسرائیل، نخست‌وزیر این کشور روز یکشنبه، پیش از سفرش به بریتانیا گفت: «این مقابله باید دایمی باشد ولی نظر به تحرکات ایران علیه نظم جهانی، این امر ضرورت بیشتر
وزیر امور خارجه آلمان، با بیان اینکه آزمایش موشکیِ ایران نقض آشکار توافق ‌نامه های بین ‌المللی ست، اعلام داشت که «دولت کشورش از تحریم های اِعمال شده آمریکا علیه ایران حمایت می کند».
بدنبال آزمایش سه موشک جدید توسط جمهوری اسلامی که طی هفته گذشته صورت گرفته و منابع اطلاعاتی ایالات متحده و آلمان دست به افشای این عملکرد ایران زدند که نقض توافقات بین المللی ست، «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان ا

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس، که روز یکشنبه پخش شد، ضمن انتقاد مجدد از توافق اتمی با تهران، گفت که حکومت ایران از آن زمان به بعد «گستاخ‌تر» شده و به ایالات متحده «کاملا بی‌احترامی» می‌کند.
دونالد ترامپ گفت « حکومت ایران، عامل شماره یک در حمایت از تروریسم است».
در مورد توافق اتمی با ایران، دونالد ترامپ این توافق را بدترین توافق ممکن خواند و گفت بنظراو هرگزنمی‌

در سه روز گذشته مقام های آمریکا بخصوص در دولت جدید آمریکا، موضع خود را علیه فعالیت های جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند. برخی از آنها همچون دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کردند که گزینه نظامی علیه اقدامات ایران حذف نشده، برخی مثل مایک پنس معاون رئیس جمهوری هشدار دادند، ایران سعی نکند اراده مقام های واشنگتن را محک بزند و نهایت برخی مانند پل رایان هشدار

نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل با بیان اینکه «دولت اوباما معاهده ای ضعیف با ایران را منعقد کرد»، برجام را دارای نقایص متعددی دانسته و خواستار پاره کردن آن توسط ترامپ شد.
جان بولتون نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل و گزینه احتمالی دولت ترامپ برای تصاحب سمت قائم مقامی وزارت خارجه این کشور، با نوشتن یادداشتی در وال استریت ژورنال، ضمن انتقاد از انعقاد معاهده برجام توسط باراک اوباما با جمهوری ا

مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام داشت که جمهوری اسلامی ایران خطرناک تر از گروه تروریستی داعش بوده و بزرگترین خطر برای منطقه است.
ژنرال مایکل تی فلین که اخیرا از سوی دونالد ترامپ رئیس ‌جمهور آمریکا برای تصدی پست مشاور امنیت ملی این کشور برگزیده شد، تاکید کرده است که «ایران از داعش خطرناک ‌تر است و بزرگترین خطر برای منطقه محسوب می شود».
وی همچنین گفته است: «به نظر م

ساعاتی پس از سخنان رهبر جمهوری اسلامی، سخنگوی کاخ سفید گفت: ایران اگر متوجه نشده است که رئیس جمهور جدیدی آمده «خود را دست انداخته است.»
شان اسپایسر به مقامات ایران هشدارداد، رئیس جمهور در صورتی که تخطی مشاهده کند اقدام خواهد کرد و به روشنی گفته است که همه گزینه‌ها بر روی میز است.
علی خامنه‌ای ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در نخستین اظهار نظرش پس از راه یافتن دونالد ترامپ به کاخ سفید گفته است

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات امروز آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران گفت: "اگر ایران متوجه نیست که رئیس‌جمهور جدیدی سرکار آمده، خودش را مسخره کرده است."
آقای اسپایسر روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن در جریان نشستی خبری هشدار داد که دولت آمریکا ممکن است در صورت ادامه "رفتار کنونی" ایران دست به اقدامات تازه بزند اما آنها را پیشاپیش اعلام نخواهد کرد

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.