بازتاب اختشاش هویتی در ایران _ سازاخ
معمولا کسانی که در معرض اعتیاد به شهوت قدرت واقع می گردند، متملقین خطرناکی دور برشان حلقه می زنند و با تشویق آنان، هر روز دوز اعتیادشان به قدرت بالا می رود، آنها به دیکتاتوری تمام عیار تبدیل می شوند، که نئشه گی آنرا با هیچ ثروتی عوض نمی کنند. و اکثرا زمانی به پوشالی بودن قدرتشان پی می برند که دیگر هیچ راهی برای بازگشت شان باقی نمی ماند.
چشم هم چشمی، تملق و چاپلوسی، تعارف ، پوز دادن و افاده فروخت
پناهجوی مظنون به قتل دختر ۱۴ ساله به آلمان منتقل شد
پناهجویی که مظنون به قتل یک دختر ۱۴ ساله در آلمان است، پس از دستگیری در کردستان عراق به فرانکفورت منتقل شد. به گفته ماموران انتظامی اقلیم کردستان عراق فرد مظنون به اعمال خود اعتراف کرده است.
یکی از استاید زبان فارسی با اذعان به عدم علاقه مندی شهروندان کشورهای مختلف جهان به زبان فارسی گفت: «متاسفانه در جهان کرسی‌های زبان فارسی در حال حذف است.»
حمید سلیمانی؛ استاد و مدرس زبان فارسی؛ شنبه (29 اردیبهشت 1379) در گفتگوی با نشریه «صبح قزوین» با بیان اینکه زبان فارسی در خارج از ایران طرفداری ندارد، گفت: «دولت (ایران) راهکاری برای حل این معضل ارائه نمی‌دهد.»
حمید سلیمانی با اشاره به غیرکارب
رئیس دفتر رئیس جمهور اصلاحات و تدبیر و امید: کسانی که عادت کرده‌اند تمام تعطیلاتشان را به خارج بروند، خب نروند!
واعظی در خصوص حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی نیز گفت: این موضوع جدیدی نیست و در آن چهار سالی که بنده وزیر ارتباطات بودم، همواره جزء سیاست‌هایم بود. خوشبختانه این حمایت‌ها در حال نتیجه دادن است. دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی کار بسیار دقیقی انجام داده و بین 10 تا 15 پیام‌رسان داخلی 5 تا از آن‌ها را معرفی کرده که پلتفرم و چارچوب‌ آن‌ها مشخص است.
رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: من هم در بررسی‌هایم م
سال ۴۷۱ هجری قمری سلطان جلال‌الدین سلجوقی دستور تدوین تقویمی را صادر کرد که تا امروز به نام تقویم جلالی مشهور است. این تقویم نزدیک نه هزار سال ر کنار تقویم هجری قمری به‌عنوان یک تقویم رسمی در گستره‌ی وسیعی از جهان اسلام کاربرد داشت. هرچند تقویم جلالی آمیزه‌ای از رسوم چندین قوم بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت؛ اما در میان بسیاری از نویسندگان به تقویم ترکی نیز شهره بود.
مجلس شورای ملی ایران در
مفهوم ایده ایرانشهری سالهاست در محافل علمی کشور در حوزه علوم انسانی و خصوصا اندیشه سیاسی به بحثی عمده تبدیل شده است.
ایده ایرانشهری هواداران جدی دارد که از مهمترین آنها می توان به دکتر سید جواد طباطبایی اشاره کرد که در دل واکاوی تاریخ اندیشه سیاسی در ایران ، در خصوص اندیشه سیاسی ایرانشهری نظریه پردازی کرده است، به عقیده منتقدان ، نظریه حکومت بر مبنای ایرانشهری به تمامی دولت گرایانه است. در‌ وهله
حداد عادل در قم: زبان فارسی زبان بیشتر مردم ایران است و همواره به‌صورت معجزه‌آسا زبان مشترک همه باسوادان نه تنها در ایران بلکه در نقاط دیگر جهان بوده است!
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، غلامعلی حداد عادل ظهر امروز در مراسم شکرشکن که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت پاسداشت زبان فارسی اظهار داشت: با آنکه زبان‌های محلی زیادی در کشور وجود دارد ولی زبان فارسی‌زبان بیشتر مردم ایران است و ما در فرهنگستان زبان فارسی به دنبال تضعیف هیچ زبان و قومی نیستیم.

وی با بیان اینکه در گذشته انتشار جزوات به زبان محلی جرم تلقی می‌شد، ابراز
‫سیاحان خارجی‌ :  پرشین‌ها را ملتی ۲ رو , دروغگو, تحریف کن و نژاد پرستند‬‎
سیاحان خارجی‌ همه #ایرانی ها= پرشین‌ها را ملتی دورو , دروغگو, تحریف کن و نژاد پرست شناسانده و جالب آنکه منظور سیاحان از ایرانی‌ ,وطن فارس‌ها بوده و وطن ملل غیر فارس را جز ایران ندانسته اند و به ملیت #پرشین تاکید کرده اند
در این ۸۰ سال با گسترش مرز‌های ایران (به شکل مرز امروزی)فارسها یا پرشین ها و وطن آنها #ایران را با بشکل امروز تبلیغ می‌کنند و۷۵% ملل غیر فارس را هم پرشین =فارس= ایرانی‌ تعریف م
مسئولین نمایشگاه کتاب قم باوجود تائید نهایی با بکار بردن الفاظ نژاد پرستانه مانع حضور ناشر آزربایجانی در نمایشگاه کتاب شدند.
به گزارش آرازنیوز به دنبال برگزاری نمایشگاه کتاب در قم، انتشارات ساوالان ایگیدلری که قصد حضور در این نمایشگاه را داشت باوجود طی مراحل قانونی و تائید نهایی به دلیل گرایشات نژادپرستانه برگزارکنندگان از حضور در نمایشگاه محروم شد .
به دنبال اعتراض مسئولین انتشارات ساوالان ایگ
از آنجایی که هنوز در بعضی از "محافل ایرانی" پس از گذشت هزار سال متن کهنه و مغلوط شاهنامه فردوسی (محتوی دخل و تصرف دلخواه در دستانهای نژادپرستانۀِ ضد انسانی و ضد اجتماعی از دیدگاه اشراف قدیم) هنوز مورد توجه است؛ لذا مناسب دیدم که به کم و کیف منطقی ارزیابی های باصطلاح جدید از شاهنامه نظیر "گفتار های" شاهرخ مسکوب در باره "شاهنامه" (گفتار سه، تاریخ (بخش پنج)، سایت فارسی "رادیو فرانسه" اشاره ای بکنم.
توصیه جنجال برانگیز یك كارشناس خانواده به خانمها.
آذربايجان تورکلرينين ميلي گييمي
آذربايجان تورکلرينين ميلي گييمي///
محمد امین رسولزاده، بنیانگذار جمهوری آذربایجان، در 134 مین سال میلادش در باکو گرامی داشته شد.
نماینده مردم خدابنده وایلام در مجلس در جلسه بررسی بودجه سال 97 به بودجه اختصاص یافته به فرهنگستان فارسی و بنیاد سعدی اعتراض کردند.
نماینده خدا بنده در جلسه عصر مجلس گفت: «اصل مسئله بودجه مربوط به جداول است که متأسفانه این جداول در صحن علنی بررسی نمی‌شوند؛ به‌عنوان‌مثال در برخی از این جداول بودجه مربوط به فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی با مبلغ ٢٠‌ میلیارد تومان آمده؛ این فرهنگستان چه مشکلی از ک
رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد اگر ذهن در قالبی معین پرورش یابد و درگیر ایدئولوژی مشخصی شود، عنوان داشمند را از دست می دهد. - خبرگزاری آناتولی
سرانجام ریکی مارتین خواننده نامدار موسیقی لاتین خبر ازدواج با «جوان یوسف» هنرمند سوری کردتبار را تأیید کرد ...
فصل نامه بنیان اندیشی
شماره نخست فصل نامه بنیان اندیشی منتشر شد.
ژاپن اسلامى و غربى شدن ايران.

سال پيش اين وقتها دوستى بهم زنگ زد و گفت آقا بريم فلان جا يك جلسه گذاشته اند و فلان كس آمده كه خيلى باسواد است و پزشك بوده است و بعداً دكترى فلسفه خوانده و بعداً دكترى مديريت و الان هم دكترى روانشناسى مى خواند. گفتم بابا همچين آدمى احتمالاً خودش احتياج به روانپزشك و بسترى شدن در تيمارستان دارد چون آدمى كه بعد از سومين دكترا در شصت سالگى بدنبال چهارمين است احتمالاً
سریال تلویزیونی «قیام ارطغرل» که از تلوزیون دولتی ترکیه پخش می‌شود، مورد استقبال گسترده بینندگان در بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفت.
سریال تلویزیونی «قیام ارطغرل» (رستاخیز ارطغرل) که به کارگردانی متین گونای از کانال تی آر تی ترکیه پخش می‌شود، مورد استقبال گسترده بینندگان 60 کشور جهان قرار گرفت.
محمد بوزداغ، فیلمنامه نویس و تهیه کننده این سریال که «جایزه پروانه طلایی 2016» دریافت کرده است٬ در گ
درگذشت بنیانگذار مطبوعات نوین و اوّلین ناشر ادبیات کلاسیک ترکمنصحرا تسلیّت باد
... هرگز فراموش نمی کنم اوّلین روزهای ایّام انتشار اوّلین چاپ #دیوان_مختومقلی_فراغی در #تورکمنصحرا در سال 1346-47. آن روز از #گنبدکاووس #مراد_دوردی_قاضی دائی (از اقوام گروه دائی) همراه با چند جلد از آن به منزل پدربزرگم (باباملار) به #خوجه_نفس آمد. در آن ایّام من حدود 12 ساله بودم و به دبستان می رفتم. #حاجیمراد_دوردی_قاضی به…
پروفسور ریچی میاکه٬ رئیس موزه ملی معماری ژاپن، گفت: با توجه به شواهد و مستندات تاریخی، تبریز با توجه به پتانسیل های گردشگری و تاریخی خود، نمادی از اصیل ترین شهرهای جهان است.
به گزارش گاماج به نقل از مطبوعات محلی، عصر دیروز آیین گشایش نمایشگاه بین المللی پوستر برای فردا، با عنوان “جهانی بدون مرز” با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و “پروفسور ریچی میاکه” رئیس موزه معماری ژاپن،
خاطرات زندگی یک کمونیست تحت تعقیب فراری از دست رژیم ایران در بین پیشمرگان کورد در کردستان
خاطرات زندگی یک کمونیست تحت تعقیب فراری از دست رژیم ایران در بین پیشمرگان کورد در کردستان.توضیح مختصر: کمونیسم بیشتر در جوامع عقب مانده و عشیرتی رشد می کند چون رهبران احزاب دقیقا رل یک خان را بازی می کنند، و بدین جهت جوامعی مثل آمریکا و اروپا و ژاپن هر چه بسوی تکنولوژی مدرن می روند، احزاب کمونیستی هم به همان نسبت، ناپدید می شوند، بدین جهت رشد مارکسیسم و کمونیسم در کردستان ناشی و نماینگر ادامه روا
سولدوز خالق ماهنی سی: “امان ایریلیق”. اوخویان’/صولت قاسمی.
من بارها گفته و نوشته ام که تمامیت خواهان با داشتن یک حکومت مقتدر مرکزی، در نظر دارند که همه ملیتهای ساکن سرزمین تحت کنترل یک پارچه باشند. با وصف اینکه می دانند کشور، از ملیتهای گوناگون بافرهنگ وزبان وآئین متفاوت تشکیل شده، اما اتاترک و رضاخان وار درنظر دارند و می خواهند مثلا مردمان ملیت های ایران، هرچه ملت حاکم و دررأس آن، دیکتاتوران دیکته می کنند بپذیرند. یعنی ناسیونالیسم کور و بر تری طلبی، این
جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر «بویوک چکمجه» در استانبول

هجدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر «بویوک چکمجه»، با بیش از یک هزار شرکت کننده از هنرمندان هنرهای نمایشی گرفته تا عکاسی در غرب شهر استانبول ترکیه برگزار شد.
شعار این جشنواره «عشق به یکدیگر، و صلح برای همه» با نمایشگاه ها و اجراهای گوناگون و چند ملیتی در فضا حس می شد.
یکی از بخش های این جشنواره رقص های فولکلوریک بود که گروه های مختلف در آن با هم رقابت می کر

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.