مدیر موسسه اینترمدیت، نقش ترکیه در حل بحران‌های مربوط به خاورمیانه غیر قابل چشم پوشی دانست.
جاناتان پاول، مدیر موسسه «اینترمدیت» که در نشست شبکه انگلیسی زبان «تی‌آر‌تی ورلد TRT WORLD» در استانبول شرکت کرده است، در گفتگو با خبرنگار آناتولی در خصوص نقش ترکیه در حل و فصل درگیری‌ها در خاورمیانه گفت: "نقش ترکیه در حل بحران‌ها در خاورمیانه غیر قابل چشم پوشی است. ترکیه به دلیل دارا بودن مرزی طولانی با
دیدگاه: اتحادیه اروپا نمی‌تواند ترکیه را ندیده بگیرد

رئیس حزب جوبیک مجارستان در گفتگو با «آناتولی» ترکیه را یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی، نظامی و اجتماعی دانست و تاکید کرد اتحادیه اروپا نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.
گابور وونا، رئیس حزب جوبیک و گروه دوستی پارلمان مجارستان- ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: امروز ترکیه از لحاظ اقتصادی، نظامی و اجتماعی در ردیف قدرتمندترین کش
Atatürk Ne Yaptı Diyenlere İşte Atatürk'ün İcraatları https://youtu.be/ask3hMU2Lpo Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/Tarihtenkare
احتمال شروع عملیات برون مرزی جدید ترکیه بر علیه شاخه سوری پ.ک.ک

رسانه های ترکیه از احتمال آغاز عملیات ضد تروریستی جدید ارتش ترکیه بر علیه تروریسم پ.ک.ک و شاخه سوریه آن ی.پ.گ خبر دادند.
به گزارش گوناز تی وی از تلویزیون سی ان ان ترک، این عملیات "شمشیر فرات" نام دارد و بخشی از برنامه عملیاتی برون مرزی ترکیه برضد تروریسم خواهد بود. در راس این عملیات ساقط کردن شاخه سوریه گروه تروریستی پ.ک.ک یعنی ی.پ.گ قرار دارد که اخیرا به بهانه
ژیار گل، دم بی‌بی‌سی از ترکیه اخراج شد
ژیار گل، خبرنگار کرد بی‌بی‌سی فارسی، هنگام ورود به فرودگاه استانبول ترکیه، بازداشت، بازجویی و سپس از ترکیه اخراج شد. ژیار گل به مدت پنج ساعت بازداشت شد و پس از اخراج از ترکیه به اربیل، در کردستان عراق رفته است. ژیار گل نقش به سزایی در سیاه نمایی اوضاع ترکیه و تلاش مذبوحانه بی بی سی فارسی برای کاهش توریسیم ترکیه ایفا کرده روابط بصیار نزدیکی با تروریستهای پ ک ک و شرکاء داشط.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز سوم می ۲۰۱۷ (۱۳ اردیبهشت) در شهر سوچی میزبان اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه بود. یک روز قبل هم پوتین در همین شهر با مرکل صدراعظم آلمان دیدار کرده بود. این دیدارها تحلیل‌های گوناگون کارشناسان را به همراه داشت. شامیل سلطانوف، یکی از اعضای کلوپ ایزبورسک در یادداشتی که در سایت رسمی این کلوپ منتشرشده است به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص روابط ترکیه؛ و روسیه پرداخته است.
اردوغان: ترکیه در مرزهای خود با عراق و ایران دیوار می سازد

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، روز پنجشنبه گفته است که کشورش قصد دارد در مرزهای خود با ایران و عراق دیوار احداث کند.
به گزارش آسوشیتدپرس، رجب طیب اردوغان گفته است این دیوارها همانند دیواری خواهند بود که هم اینک در مرز با سوریه در حال ساخت است.
رییس جمهوری ترکیه تاکید کرده است: هم اکنون ساخت ۶۵۰ کیلومتر از دیوار در مرز ۹۱۰ کیلومتری با سوریه به اتمام رسیده ا
یلدیریم: تركيه از حيث گردشگری همانند هر كشور غربی ديگری امن است

نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که امنیت کشور در زمینه گردشگری به همان اندازه دیگر کشورهای غربی است و هیچ کشوری نمی تواند بگوید که در آنجا حوادث تروریستی صورت نمی گیرد.
بنعلی یلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه که برای شرکت در کنفرانس سومالی در لندن به سر می‌برد طی سخنانی خطاب به سرمایه‌گذاران خارجی در لندن اعلام کرد: امنیت ترکیه در زمینه گردشگری به همان میزان کشورهای دیگر غربی
اردوغان: تحولات سوریه و عراق در شمار مسایل امنیت ملی کشور ما است

رئیس‌ جمهور ترکیه اظهار داشت که هر تحولی در سوریه و عراق اتفاق می افتاد، برای ما به طور مستقیم مساله‌ای در حوزه امنیت ملی به شمار می رود.
رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست مشترک خبری با ارنست بای کوروما، رئیس‌جمهور سیرالئون در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا، ضمن ارزیابی کمک تسلیحاتی آمریکا به «پ.ی.د» شاخه سوری گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک گفت:
تورکیه در مرز خود با ۲ دولت اشغالگری ارمنی و ایرانی‌ دیوار خواهد کشید

رسانه‌های تورک اعلام کردند که کشور تورکیه به منظور جلوگیری از ورود تروریست‌ها و نیروهای پ.ک.ک به سرزمینش به دنبال ساخت دیواری در مرزهای کشور موسوم به ایران است. این درحالیست که دیوار بتنی بیش از ۵۰۰ کیلومتری بین مرزتورکیه و سوریه ماه قبل به پایان رسیده است و چند ماه گذشته نیز تورکیه اعلام کرده بود که به منظور حفظ امنیت و مبارزه با قاچاق،جاسوسی و تخریبات مرز خود
ترکیه کشوری جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی است

حدود 500 هزارسرمایه گذار خارجی از 53 کشور در نمایشگاه اتاق بازرگانی و صنعت در بورسا در چارچوب «پروژه سافاری تجاری» شرکت کردند.
حدود 500 هزار سرمایه‌گذار خارجی از پنجاه و سه کشور به نمایشگاه اتاق بازرگانی و صنعت در بورسا در چارچوب «پروژه سافاری تجاری» شرکت کردند.
سرمایه گذاران ضمن ابراز خوش‌حالی به خاطر حضور در ترکیه اظهار داشتند که این کشور برای سرمایه گذاری
اردوغان: ترکیه بازیگر مهم اقتصاد جهانی است

رجب طیب اردوغان طی سخنانی در نشست کاری ترکیه و هند، کشور ما از لحاظ نیروی کار ماهر و جوان، بازار گسترده، بخش مالی منظم، ساختار پیشرفته و بخش خصوصی رقابتی در منطقه و جهان به یکی از کنشگران فعال اقتصادی تبدیل شده است.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست کاری ترکیه و هند در هتل تاج پالاس دهلی نو، با ابراز خشنودی از شرکت خود به همراه نارندرا مودی نخس
اردوغان: آماده حمله به تروریست‌ها در عراق و سوریه هستیم

رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی گفت گروه‌های تروریستی حاضر در شمال سوریه باید بدانند که ارتش ما هر لحظه آماده حمله به آنها است.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی پیش از ترک فرودگاه آتاتورک استانبول به مقصد دهلی نو پایتخت هندوستان، گفت: گروه های تروریستی باید بدانند که ارتش ترکیه هر لحظه آماده حمله به آنها است.
مشروح سخنان رئیس جمهور ترکیه به شرح زیر است:
وزیر خارجه مجارستان: امنیت اتحادیه اروپا با ترکیه آغاز شده است

پیتر سیارتو: مجارستان نتایج همه پرسی اصلاح  قانون اساسی 16 آوریل در ترکیه را محترم می شمارد
وزیر خارجه مجارستان اعلام داشت، امنیت اتحادیه اروپا با ترکیه آغاز شده است.
پیتر سیارتو وزیر خارجه و تجارت مجارستان که در اجلاس غیررسمی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مالت شرکت جست در گفتگو با خبرگزاری مجارستان اظهار داشت، مجارستان نتایج همه پرسی اصلاح قانون اساسی 16 آوری
نخست وزیر ترکیه: اردوغان مجددا عضو حزب عدالت و توسعه می شود

بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه با اعلام اینکه حزب عدالت و توسعه در 2 مه نشستی برگزار خواهد کرد اظهار داشت که رئیس جمهور اردوغان نیز با توجه به اصلاحات در قانون اساسی مجددا عضو حزب خواهد شد.
بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه که پس از اقامه نماز جمعه در مسجد مجک در منطقه بلک آنتالیا با خبرنگاران صحبت می کرد، با یادآوری اینکه شورای عالی انتخابات ترکیه نتایج قطعی همه پر
کالین: "این تصمیم، بازی سیاسی دشمنان ترکیه است"

سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در حساب کاربری رسمی خود در سایت های اجتماعی به تصویب طرح نظارت بر ترکیه در مجمع پارلمانی شورای اروپا واکنش نشان داد
ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به تصویب طرح نظارت بر ترکیه از سوی مجمع پارلمانی شورای اروپا اظهار داشت: "این تصمیم که ارتباطی با حق و خقانیت ندارد را محکوم می کنیم."
کالین در حساب کاربری رسمی
شهروندان و ارکان دولتی ترکیه در آنیت کابیر آرامگاه ابدی آتاترک کبیر حضور یافتند

جشنهای 23 ام آوریل روز حاکمیت ملی و عید کودکان و 97 امین سالگرد گشایش مجلس ملی کبیر ترکیه ادامه دارد.
در چهارچوب جشنها، دانش آموزان با در دست گرفتن پرچمهای ترکیه در مراسمی که در آنیت کابیر آرامگاه آتاترک کبیر ترتیب یافته است، شرکت جستند.
هیئتی به سرپرستی عصمت یلماز وزیر آموزش ملی بمناسبت روز حاکمیت ملی و عید کودکان از آنیت کابیر دیدند کردند.
یلماز در دفتر ویژ

طبق اطلاعات جدول زير، از اولين انتخابات پارلماني كه حزب عدالت و توسعه رابا 34 درصد آراي رأي دهندگان به حاكميت رسانيد، تا رفراندوم اخير در 16 ماه آوريل 2017، طي پانزده سال متوالي، سكان هدايت كشور 80 مليوني تركيه را در دست گرفته است. در اين سالها بحرانهايي تركيه و منطقه پيرامون را دريافته است كه اصولا بايستي قدرقدرت ترين اقتدارهاي سياسي را از مسند حكومت به زير ميكشيد. اما چرا چنين نشده است؟
اين
چلیک: تصميم قاطع نظامی امروز آمریکا در سوریه حاوى پیام مهمی است

عمر چلیک، وزیر اتحادیه اروپای ترکیه گفت: تصميم قاطع نظامی امروز، حاوى پیام مهمی است. متهم کردن این تصميم توسط برخى كشورها، پذيرفتنى نیست. زیرا عامل آن، كشتار مردم توسط رژیم اسد است.
وی افزود: امیدواریم واکنش امروز به حمله شيمیایی و کشتار اخیر رژیم اسد قاطع و مستمر باشد. امید است این روند سازماندهى و طرح و مكانيزم های بازدارندگی رژیم اسد از کشتار دنبال شود.
اردوغان: پ.ی.د و ی.پ.گ هرگز همسایه ترکیه نخواهند شد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت پ.ی.د و ی.پ.گ هرگز همسایه ترکیه نخواهند شد این دو دشمنان کشور در این منطقه هستند.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مرکز کنگره و فرهنگ‌سرای بش تپه آنکارا در جمع کدخدایان اظهار داشت: پ.ی.د و ی.پ.گ هرگز همسایه ترکیه نخواهند شد. از این لحاظ اصلا نگران نباشيد. كمر آنها در جرابلس و الراعی را شکستیم. پ.ی.د/ی.پ.گ دشمنان ت
واکنش ترکیه به همه‌پرسی در کرکوک

وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به این که تصمیم یک جانبه شورای استان کرکوک، مبنی بر برگزاری همه‌پرسی الحاق به اداره اقلیم کرد عراق؛ بدون حضور نمایندگان عرب و ترکمن، غیر قانونی است، آن را محکوم کرد.
وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای با اشاره به این که تصمیم یک جانبه شورای استان کرکوک، مبنی بر برگزاری همه‌پرسی الحاق به اداره اقلیم کرد عراق؛ بدون حضور نمایندگان
اردوغان: آن پرچم ها را در کرکوک پایین بکشید

رئیس جمهور تورکیه رجب طیب اردوغان واکنش تندی به غائله برافراشتن پرچم کردستان در کرکوک نشان داد.
به گزارش آرازنیوز به نقل از مطبوعات تورکیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه طی سخنرانی در شهر “زونگولداک” واکنش تندی به غائله پرچم کردستان در کرکوک نشان داد. وی خطاب به رهبران اقلیم کردستان عراق گفت: «آن پرچم‌ها را پایین بکشید. نگذارید روابط خوب بین ما و شما تار شود
برنامه‌ریزی ترکیه برای جذب 50 میلیون گردشگر

معاون وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد هدف و برنامه‌ریزی ما برای جذب 50 میلیون توریست و معرفی کشورمان به جهانیان است.
حسین یایمان معاون وزیر گردشگری و فرهنگ، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه ما ششمین کشور دارای بیشترین توریست در دنیا هستیم اظهار داشت: در سال 2016 بعضی مشکلاتی برای صنعت توریسم ما پیش آمد. در تمام شاهد کاهش گردشگری بوده ایم، اما در
بیش از یک و نیم میلیون گردشگر خارجی در ماه فوریه از ترکیه دیدن کردند

شمار بازدیدکنندگان خارجی از ترکیه در ماه فوریه امسال به یک میلیون و 159 هزار و 833 نفر رسید.
وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه مبتنی بر داده های منابع انتظامی اعلام کرد، شمار بازدیدکنندگان خارجی از ترکیه در ماه فوریه امسال به یک میلیون و 159 هزار و 833 نفر رسید.
بر این اساس، شمار بازدیدکنندگان روسی از ترکیه در ماه فوریه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته 95.58 درصد
فصل جدید گردشگری ترکیه پررونق خواهد بود

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه می گوید که پیش بینی می شود آمار گردشگران ترکیه در سال 2017 نسبت به 2016 بهبود افزایش یابد.
نبی آوجی وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه به خبرگزاری آناتولی گفت: با آغاز فصل جدید گردشگری در سال 2017 پیش بینی می شود آمار صنعت گردشگری ترکیه در سال 2017 نسبت به 2016 بهبود یابد.
وی با اشاره به ارزیابی منتشرشده از طرف شرکت توماس کوک، که یکی از بزر

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.