در حالیکه در روزهای دهه اول ماه محرم، مراسم عزاداری توسط نهادهای مذهبی در ایران برگزار می شود، «لژ نشینی» و زیر کولر بودن برخی مقامات و چهره‌های متصل به آنها با موجی از انتقاد و هشتگی به نام #عزاداری_طبقاتی در فضای مجازی داغ شده است.
در روزهای اخیر چند عکس از مقام ها از جمله علی لاریجانی رئیس مجلس منتشر شد که در جایی بالا نشسته اند و عزاداران را نظاره می کنند.
اوج انتقادات وقتی بود که عکس‌هایی از سید احمد خمینی، نتیجه آیت الله خمینی منتشر شد. او که فرزند حسن خمینی و نوه احمد، فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی است، عکسی از خود را در مراسم عزاداری منتشر کرد که در بالای مجلس و زیر کولر نشسته است.
وقتی کاربران در فضای مجازی به او معترض شدند، او در یک استوری اینستاگرامی پاسخ داد که چون روحانیون لباس‌شان زیاد است و برای جلوگیری از گرمازدگی، بالا می نشینند.
همین موضوع موجب واکنش‌های زیادی شد.
خیلی از کاربران با هشتگ #عزاداری_طبقاتی واکنش نشان دادند:
در #چهل_سالگی_انقلاب وقتی نتیجه بنیانگذار این انقلاب اینگونه صحبت میکنه باید فاتحه آن را خواند#احمد_خمینی #نتیجه_خمینی#عزاداری_طبقاتی
— Ali HSE (@alimola11070) September 14, 2018
تو سریال شهرزاد وقتی شهرزاد و هاشمخان میرن خونه بزرگ آقا برای تحویل گرفتن جنازه فرهاد شهرزاد به بزرگ آقا میگه: آخه شما بزرگین بزرگ آقاین از اون بالا که شما نگاه میکنین ما همه گوسفندیم. #احمد_خمینی ما 40 میلیون زن گرممون نمیشه
— Marjan Laghaee (@MarjanLaghaee) September 14, 2018
دردناك است ديدن تصاوير #احمد_خميني و #لاريجاني كه حتي مراسم #عزاداری امام حسين رو به #عزاداری_طبقاتی تبديل كرده اند.اقازادگان مغرور ،متوهم و خودشيفته كه پدرانشان توانايي كنترل و تربيت شان را ندارند قوي ترين تيشه به ريشه #انقلاب_اسلامي خواهند زد.
— Shahriar Asghari

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.