خاطراتی از سفر به آنتالیا | ایران گلوبال
خاطراتی از سفر به آنتالیا ،،، سازاخ
عصر دربهای رستوران پر است از صف مسافرانی که برای تعطیلات تابسانی از روسیه به ترکیه آمده اند، و منتظر باز شدن درب امامزاده غذا می باشند، آدمی تصور می کند که این همه جمیعت ختما برای راهپیمایی در اینجا جمع شده اند، لحظه گشایش درب فرا می رسد، عین شکسته شدن سد آب دو متری، روسها در یک آن اتوریته خود را برای انحصار غذاها اعمال می کنند. بشقابها تا جایی که جا دارد از غ
آزربایجان وطن ۷۰۰۰ ساله تورکان آزربایجان ,اورمیه و قبوستان پایتخت ۷۰۰۰ ساله مدنیّت تورکان آزربایجان  y...
آزربایجان وطن ۷۰۰۰ ساله تورکان آزربایجان ,اورمیه و قبوستان پایتخت ۷۰۰۰ ساله مدنیّت تورکان آزربایجان Urmiye Türkoloji teorisinin isbati və Altay terorisinin y...
خاطرات زندگی یک کمونیست تحت تعقیب فراری از دست رژیم ایران در بین پیشمرگان کورد در کردستان
خاطرات زندگی یک کمونیست تحت تعقیب فراری از دست رژیم ایران در بین پیشمرگان کورد در کردستان.توضیح مختصر: کمونیسم بیشتر در جوامع عقب مانده و عشیرتی رشد می کند چون رهبران احزاب دقیقا رل یک خان را بازی می کنند، و بدین جهت جوامعی مثل آمریکا و اروپا و ژاپن هر چه بسوی تکنولوژی مدرن می روند، احزاب کمونیستی هم به همان نسبت، ناپدید می شوند، بدین جهت رشد مارکسیسم و کمونیسم در کردستان ناشی و نماینگر ادامه روا
آقای روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران
شما در سخنرانی روز جمعه ۲۱/۷/۹۶ خود، دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحد آمریکا را بی سواد توصیف کردید چون «خلیج فارس» را «خلیج عربی» نامیده بود. من قصد بحث و جدل در این زمینه را ندارم و دیدگاه ام را در جای دیگر نوشته یا در زندان های مخفی وزارت اطلاعات در اهواز به بازجویانتان گفته ام. اعتراض من به دوگانگی معیارهای شماست.
آقای روحانی، شرم چیز خوبی است ، اگر ت
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار برگزاری روز کوروش در ۷ آبان ماه هرسال شد.
طبق گزارش خبرگزاری ایسنا، بهرام پارسایی نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ایران طی نامه‌ای به بهرام پارسایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از وی خواسته تا هرسال ۷ آبان ماه مراسم روز کوروش را برگزار کند.
وی این درخواست را در راستای شناساندن فرهنگ و تمدن ایران عنوان
قوم تپه به‌عنوان تنها منطقه کویری آزربایجان به دلیل برداشت‌های بی‌رویه و آسیب رسیدن به وضعیت طبیعی منطقه در معرض نابودی است.
به گزارش آرازنیوز قوم تپه با مساحتی حدود ۶ کیلومترمربع در ۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز و فاصله ۹ کیلومتری با چشمه آب گرم صوفیان تفاوت چشمگیری با بافت جغرافیایی منطقه دارد.
تپه‌های ماسه‌ای قوم تپه در طول هزاران سال به وجود آمده‌اند و حضور در این منطقه در ساعت‌های اوج گرما، ح
فرمانده نیروی انتظامی تهران تایید کرد که حمله به یک مسجد در شرق تهران، در ادامه حمله به چند بانک و صرافی در روزهای گذشته بوده است.
در پی انتشار فیلمی از در ورودی مسجد «جوادالائمه» در بلوار استقلال تهران در شبکه‌های اجتماعی، ابتدا باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری وابسته به صداوسیما مهاجمان را «گروه شیطان پرستی ری استارت» معرفی کرد اما حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران گفت که «عده‌ای جوان تحت تاثیر فض
«جهان اسلام، از پی تجربۀ “نوزایی”اش، پا به سده‌های میانۀ خویش گذاشت، حال آن‌که اروپا از گذر تجربۀ رنسانسی موفق وارد عصر مدرنیته شد.»(1)
این سخن سیدجواد طباطبایی، نظریه‌پرداز و تاریخ‌نگار پیشگام اندیشۀ سیاسی در ایران است. او که سال 1324 در تبریز به دنیا آمد، آموزش مدرن و سنتی را پشت‌سر گذاشت و به سال 1348 از دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران لیسانس حقوق گرفت. سپس به پاریس رفت و دورۀ فوق‌لیس
به دنبال انتشار ویدیوی علی خامنه‌ای رهبر ایران در روز کودک که در توصیه‌ای به یک مادر شهید به وی می‌گوید که با کودک خود در خانه تورکی صحبت کنید پرسش‌ها و سؤالاتی مطرح‌شده است که در ذیل نمونه‌ای این پرسش‌ها آمده است:
۱- آیا رهبر نظام با اصل «۱۵» قانون اساسی و اصل «۱۹» قانون اساسی آشناست؟ و آیا از این نکته آگاه‌اند که دولت روحانی در ۵-۶ سال اخیر قول اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی برای «تحصیل کودکان به ز
کارشناس محیط زیست در گفتگوی ویژه ی خبری اعلام کرد که دولتها در ایران با احداث دهها سد، دریاچه اورمیه را خشک کردند.
به گزارش آذوح سالهاست که فعالین ملی آذربایجان و فعالین محیط زیست اعلام کرده اند احداث دهها سد بر روی رودخانه های منتهی به دریاچه اورمیه عامل اصلی خشک شدن این دریاچه است، موضوعی که همیشه از سوی مسئولین دولتی انکار گردیده است.
علیرغم این بایکوت از سوی مسئولین حکومتی، هفته ی گذشته یک
زبان هستی بشریت است. هویت ملی و فرهنگی هر کسی با زبان مادری و بومی وی تعیین می گردد. پس نتیجه گرفته می شود محو زبان محو هستی، فرهنگ و هویت یک ملت است، زیرا فرهنگ و هویت هر ملتی با زبان آن تجلی می یابد.
حالا این سئوال پیش می آید که محو و تضعیف زبان یک ملت چطور ممکن است؟ این مسئله تحمیل سیستماتیک زبان قوم استعمار گر بر سایر اقوام تحت ستم ممکن می شود. این تحمیل سیستماتیک از کلاس اول ابتدایی شروع شد
همیشه با وعده آبادانی ،پیشرفت و مدرنیته سر از سرزمین ملتی در می آورد که هستی ملی خود را نادیده گرفته و اسیر از خود بیگانگی فرهنگی گردیده اند. استعمار با خود سیاست های ننگین الیناسیون و آسمیلاسیون و در نتیجه استثمار را نیز به ارمغان آورده و به تاراج هستی مادی و معنوی ملل اسیر در چنگالش می پردازد. اولین دارائی که با سرکوفت و ذلیل انگاشتن ملتی که وطنش مستعمره گردیده به تاراج می برد، زبان و در راست
ویدئوی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست‌به‌دست شدن است که از نمونه‌های بارز آسمیلاسیون ترک‌های آذربایجان جنوبی در ایران است.
در این ویدئوی چند دقیقه‌ای که به منظور حمایت از «تولید داخلی» تهیه شده، با انتخاب دیالوگ‌های هدف‌دار، نحوه آسمیلاسیون شدن یک جوان آذربایجانی نشان داده می‌شود.
شخصیت اول داستان در این ویدئو، یک جوانی است که با کتمان هویت خود فقط خانواده‌اش را آذربایجانی معرفی می‌کند و گوید:
اعتراض یک خبرنگار به آزار جنسی در مراسم خاکسپاری محسن حججی با سکوت حاضران روبرو شد. این موضوع بحث‌های متفاوتی را در شیوه برخورد با آزار جنسی در فضای مجازی مطرح کرد؛ از دعوت به سکوت تا حمایت از اعتراض.
دویچه وله نوشت: افراد مختلف شیوه‌های متفاوتی را برای مواجهه با آزار جنسی انتخاب می‌کنند؛ اما در بسیاری موارد کسانی که به صراحت از آزار جنسی سخن می‌گویند، مورد نکوهش و سرزنش قرار می‌گیرند.
در بسیار
ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد تعداد زیادی از هواداران تیم پرسپولیس شعار «مرگ بر ترک» سر می‌دهند.
این حادثه احتمالاً در آخرین دیدار خانگی تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، یعنی در جریان دیدار با تیم فوتبال پیکان در روز 26 شهریور 1396 رخ داده است.
همان‌طور که در فیلم مشاهده می‌شود، هواداران پان ایرانیست تیم فوتبال پرسپولیس پس از تمجید و دلداری دادن به «شجاع خلیل زاده» مدافع این تی
حق تعیین سرنوشت ملی و حق دفاع مشروع در غرب آزربایجان - شامیل چچنی

حق تعیین سرنوشت سیاسی و ملی با ابزار رفراندوم ملی تحت نظارت سازمان ملل متحد مقوله‌ای هست که از سال ۲۰۰۶ در جزوات تئوریک تشکیلات مقاومت ملی بیان و توسط مسئولین تشکیلاتی تئوریزه می‌شود. بااینکه برخی‌ها با این مسئله مشکل داشتند و بارها تئوری تشکیلات مقاومت ملی را به بهانه‌های مختلف به باد انتقاد می گرفتند، اما بعد از گذشت سال‌ها و با به میدان آمدن تحولات خونین من
یاشاماق بیر آغاج کیمی تک و حر
و بیر اورمان کیمی قارداشجاسینا
بو حسرت بیزیم…
(ناظیم حیکمت)
سال 91 در زندان تبریز با محمد جراحی آشنا شدم، نزدیک یک سال از جبس 5 ساله وی می گذشت یک پیرمرد ساده و دوست داشتنی که خیلی زود باب رفاقت ما باز شد. وقتی به زندان تبریز رسیدیم، شاهرخ زمانی را تازه به زندان رجایی شهر تبعید کرده بودند، که یک بار برای همیشه رفت و برنگشت، طبیعتا یکی از کسانی که بیش از همه ما بر
نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دریاچه اورمیه به پایین‌ترین تراز آبی خود در سال ۹۶ رسیده و نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۷ سانتی‌متر کاهش سطح آب داشته است.
به گزارش تسنیم، سید هادی بهادری با اشاره به وضعیت بحرانی دریاچه اورمیه در مهرماه ۹۶ اظهار کرد: امروز دریاچه اورمیه به پایین‌ترین تراز آبی خود در سال ۹۶ رسیده و ارتفاع کنونی سطح آب دریاچه اورمیه تقریباً معادل ارتفاع سطح آب این د
در طول چند روز گذشته شاهد انتشار مطلبی انتقادی از جانب آقای محمدرضا نیکفر، تحت عنوان «ناسیونالیسم، حق تعیین سرنوشت و فدرالیسم»بودیم. هرچند از ایشان با توجه به سوابق علمی و مطالب پیشترش انتظار میرفت نگاه انتقادی‌اش را به جای آنچه وی صراحت و مستقیم گویی می‌نامد، بر نمونه‌های تاریخ و رهیافتی نظری سوار می‌کرد.
هسته اصلی نوشته آقای نیکفر نقدی است که وی بر مفهوم «حق تعیین سرنوشت» دارد و متعاقب آن سعی
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ایران روز پنج‌شنبه دوازدهم مهر در همایش یادبود قربانیان حوادث ترافیکی گفت که از سال ۷۷ تا پایان سال گذشته، ۴۵۹ هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شده‌اند.
تقی مهری اعلام کرد که در این مدت، یعنی در ۱۹ سال گذشته، بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز در تصادفات رانندگی مجروح شده‌اند.
وی افزود که در ایران روزانه حدود ۴۳ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دس
روزنامه همدلی با چاپ عکس هایی از «آگهی فروش نوزاد» به افزایش این آگهی‌ها اشاره کرده و نوشته است: «پوسترهای فروششان را روی در و دیوار شهر نصب کرده اند؛ آن‌ها که به پول شما نیاز داشتند، پیش از این کلیه‌هایشان را فروخته بودند و پیش تر وسایل خانه را.مشکلات اما هنوز ادامه دارند؛ همان طور که پایان این فروختن‌ها تمامی ندارد؛ در مواردی، قیمت توافقی است؛ زمان تحویل هم مشخص است و البته در آگهی‌های مذکور، م
تورکان آزربایجان با دارا بودن تاریخ و تمدن ۷۰۰۰ ساله، از بدو تاریخ دارای استقلال و آزادی بوده و خود دارای حکومت مستقل مرکز حکومت بوده مانند خاقانات آذربایجان(دوران غزنوی)،جلالیان ... و یا آذربایجان کاملا بانی‌ امپراطوری و دولت داری بوده مانند امپراتوری های تورک آزربایجانی سلجوقیان،ایلخانان، اتابکان آذربایجان، ایلکانیان (آل جلایر)، آل چوپان، آق قويونلو ها، قره قويونلو ها، صفویان،قاجار... و یا
مسئول بسیج رسانه ایران از تغییر یافتن «اولویت‌های زندگی» در کشور به واسطه فضای مجازی انتقاد کرد و گفت مردم ایران٬ «اسیر» تلفن‌های همراه خود شده‌اند و آن‌قدر در کانال‌های تلگرامی «مطالب بی‌فایده» می‌خوانند که موضوع‌های اصلی زندگی را «فراموش» کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، مسعود بصیری روز شنبه هشتم مهر با اعلام این موضوع در همایش «یاوران زینب» گفت «ملت ایران اسیر موبایل‌های خود شده‌اند» و «روزا
به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، پاول دوروف، موسس پیام رسان تلگرام ضمن تفسیر مطالبات مقامات روسیه و ایران، اعلام کرد فعالیت این پیام رسان را در کشورهایی که بر آن فشار وارد کنند، متوقف خواهد ساخت.
به گزارش اسپوتنیک، پاول دوروف در کانال تلگرامی خود خاطرنشان ساخت علت این فشار دفاع تلگرام از اطلاعات شخصی کاربران خود است.
موسس تلگرام تاکید تعقیب قضایی این پیام رسان نه در ای

در مانور آتش نشانی در فولاد شهر، رئیس شورای شهر و مسئول آتش نشانی این شهر روز پنج شنبه جان خود را از دست دادند. مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا ضمن تایید این خبر گفته است این دو نفر در حادثه موتور سیکلت و به دلیل ضربه شدید به سر در دم جان داده اند. وی شدت ضربه به سر و ترافیک در محل را دلیل مرگ این دو عنوان کرده است. فولادشهر در ۲۰ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.