یک مقام عالیرتبه اقلیم کردستان عراق روز شنبه 9 ژوئن 2018 اعلام کرد یک جوان اهل کردستان حین تلاش برای فرار از این اقلیم دستگیر شد و اعتراف کرد كه او یک دختر نوجوان آلمانی را کشته است.
به گزارش فرانس‌پرس طارق احمد، رئیس پلیس دهوک گفت: «این جوان اهل کردستان است و در حین بازجویی اعتراف کرد دختر آلمانی را کشته است.»
مقامات آلمانی روز جمعه اعلام کردند یک مرد جوان عراقی که به قتل یک دختر نوجوان یهودی متهم است، در شمال عراق دستگیر شد. هورست سیهوفر، وزیر کشور آلمان گفت که «علی بشار» توسط نیروهای امنیت کُرد در شمال عراق دستگیر شد.
علی بشار 20 ساله در ماه اکتبر 2015 و همزمان با بحران پناهجویان به آلمان رفت. او متهم است دختری 14 ساله به نام سوزانا فیلدمن در شهر ویسبادن تجاوز کرده و او را کشته است. فرمانده پلیس دهوک می‎گوید که علی بشار داستان متفاوتی از حادثه روایت کرده است.
او به بازجوها گفته که سوزانا دوست او بوده و پس از مشاجره در جنگل، سوزانا او را تهدید کرده با پلیس تماس خواهد گرفت و او نیز این دختر نوجوان را کشته است.
درخواست پناهندگی علی بشار و خانواده‌اش در دسامبر 2016 رد شده و او در ماه ژوئن گذشته با هواپیما از دوسلدورف به استانبول و از آنجا به اربیل رفته بود. او با استفاده از یک مدرک مسافرتی که از سوی کنسولگری عراق صادر شده بود، پیش از آنکه توسط پلیس آلمان دستگیر شود، به همراه والدینش و پنج خواهر و برادر دیگر از آلمان گریخت. شیوه خروج او از آلمان، سوالات متعددی را درباره کارایی سیستم پلیس این کشور مطرح کرده است.
طارق احمد افزود: «وزاری کشور آلمان و اقلیم کردستان درباره این موضوع با یکدیگر در تماس هستند و وزارت کشور اقلیم کردستان به پلیس این اقلیم اطلاع داد خانواده متهم وارد کشور شده است. مقامات آلمانی نیز تصاویری از علی بشار در اختیار طرف کردستانی قرار داد.»
به گفته رئیس پلیس دهوک، علی بشار ساعت 8 صبح روز جمعه 8 ژوئن در شهرستان زاخو در نزدیکی مرزهای عراق و ترکیه دستگیر شد.
پیش از این کمیته مرکزی یهودیان در آلمان گفت که سوزانا و مادرش عضو اقلیت یهودی در ماینس بوده‌اند، اما درخواست کرد که درباره انگیزه‌های این اتفاق پیشداوری نشود.
در بیانیه این کمیته آمده است: «بسیاری از جزئیات این پرونده کماکان مشخص نیست. ما از مقامات دادستانی تحقیقاتی سریع و کامل و مجازات جدی برای جانیان خواستاریم.»

نظرات

 1. H

  harika ۶۷ روز قبل

  احسنت به سایت العربیه که توی تیترش اعلام کرده که طرف کورد بوده و حتی روی حرف ک، یه ضمه حم گزاشته که مخاطب یه موقع گمراه نشود :)
  نه مثل بی بی سی کوردی که دو روز پیش که این خبر رو اونجا دیدم، به رقم کثافت بودن ساکنان آن افزودم.
  بی بی سی کوردی نشسته که چیکار کنیم چیکار نکنیم که طوری این خبر رو منعکس کنیم که به اکراد قدیسه برنخوره، اومده نوشته:
  پناهجوی متهم به قتل دختر نوجوان آلمانی، در کردستان عراق پیدا شد
  http://www.bbc.com/persian/world-44422425
  طوری تیتر زده که انگار مثلا یارو، شهاب سنگی چیزی بوده و از آسمون افطاده، بعد بلند شده دیده تو کردستان عراق هصتش. ضمنا اون هیچ ربطی حم به کورد و کوردستان نداره و تازه باید از کوردستان تشکر کرد که اونو پیدا کرده و حم به اون خدمت کرده که در حالیکه گم شده بود، پیداش کردن و حم به بشریت خدمت کردن که اونو دستگیر کردن! که هیچ، تازه باید داستانها نوشط که ببینید کوردستان را که این طرف اونجا پیدا شده و ببینید نبوغ کورد را توانصت او را دستگیر کند :)
  ولی اگه یه تورک اینکار رو کرده بود، بی بی سی مینوشت: یک تورک تورکیه از نوادگان عثمانی و حامیان اردوغان با نشان بوزقورد پس از تجاوز به یک دختر در مسجد تورکها دستگیر شد، تازه اینارو توی تیتر خبر مینوشت، و توی محتواش حم تاریخ و فرهنگ و سیاست رو به هم پیوند میزد ولی در مورد این جوان غیور و حشری کورد، نوشته که طرف پناهجوی عراقی هستش و والسلام.
  3
  • U

   Uzun ۶۷ روز قبل

   همین کار را در مورد تروریست ارمنی که اخیرا ۱۰ نفر را در کانادا به قتل رساند هم کردند.
   2
  • K

   Kölgə ۶۷ روز قبل

   اين شرافت كه من در بى بى سراغ دارم به يك نحوى اين كورد را هم به آنجاى توركها ميبندد و دهن درى ميكند.
   3
 2. I

  isa-ab ۶۶ روز قبل

  بازم کرد عراقی، مغز این جماعت از رودهاشون شروع میشه جایی پر از خباثت و تنفر از نسل بشره
  1

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.