خلاصه مقاله ای تحلیلی از زک دورفمن در مجله پولیتیکو
اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا، در دوره ای شش ماهه در سال دو هزار و یازده مدارکی یافت که دارایی های غیرقانونی فردی به نام میشل زانگ را به یک توطئه فراملی تحریم گریزی و پولشویی یک میلیارد دلاری حکومت ایران مرتبط می کرد.
چهره های غریب در کانون این ماجرا چنین افرادی هستند: تجار ایرانی مساله دار در خاورمیانه و آسیای مرکزی، مقام های ارشد بانک دولتی کره جنوبی، یک سرمایه دار ایرانی آمریکایی فعال در خطوط هوایی مرتبط با فعالیت های پنهانی برای دولت آمریکا و سی آی ای، و یک صادر کننده ماهی سالمون و رستوران دار به نام کنت کون زانگ یک آمریکایی کره ای تبار ساکن ایالت آلاسکا و پدر میشل زانگ.
این ماجرا نشان می دهد که حتی در دوره باراک اوباما که برخلاف دولت ترامپ جامعه جهانی در اعمال تحریم ها علیه ایران متحد بود چگونه یک شهروند آمریکایی با کمک بانک داران و مقام های یکی از نزدیک ترین متحدان آمریکا توانست نظام تحریم های بین المللی را دور بزند.
روشن نیست دولت ترامپ در شرایط فعلی چگونه خواهد توانست تحریم ها را بار دیگر بر ایران اعمال کرده و به نتیجه مطلوب برسد.

نظرات اخیر

B

Bugda01

... 1

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.