اقتصاددانان اعلام کردند به احتمال 22 درصد دولت ایالات متحده آمریکا در پایان سال مالی جدید تعطیل خواهد شد.
براساس نظرسنجی روزنامه وال‌ استریت ژورنال اوایل آگوست که توسط 62 اقتصاددان سرشناس صورت گرفته احتمال «تعطیلی» دولت ایالات متحده در پایان سال مالی جاری 22 درصد و احتمال ناتوانی دولت از پرداخت بدهی ها 17 درصد پیش بینی شده است.
سازمان های وابسته به دولت فدرال آمریکا در صورتی که دولت این کشور و کنگره تا 30 سپتامبر بر سر تصویب بودجه سال مالی 2018 و یا افزایش سقف بدهی دولت فدرال به توافق نرسند با خطر تعطیلی و عدم توانایی در پرداخت بدهی مواجه خواهند بود.
بحران های مربوط به عدم توافق بر سر تصویب بودجه و یا سقف بدهی بین دولت فدرال و کنگره، دولت آمریکا را تاکنون 12 بار به تعطیلی کشانده است. دولت فدرال آمریکا آخرین بار اکتبر 2013 در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما به مدت 17 روز تعطیل شد.
وزارت خزانه داری آمریکا پیشتر اعلام کرده است که برای جلوگیری از عدم توانایی دولت فدرال از بازپرداخت بدهی های خود، کنگره باید سقف بدهی های دولت را تا آخر سپتامبر افزایش دهد.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.