درآمد ترکیه از صنعت گردشگری در سال گذشته 29.6 میلیارد دلار بود

رئیس کمیسیون گردشگری، حمل و نقل و خدمات عمومی مجلس ملی کبیر ترکیه اعلام کرد که درآمد ترکیه از صنعت گردشگری در سال گذشته 29.6 میلیارد دلار بود.
محمد حبیب سولوک، رئیس کمیسیون گردشگری، حمل و نقل و خدمات عمومی مجلس ملی کبیر ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با بیان این که ترکیه از لحاظ پذیرش شمار بیشترین گردشگران در جهان در رده ششم و از لحاظ کسب درآمد از گردشگری د
"تصمیم پارلمان اروپا یک لکه سیاه در تاریخ آزادی مطبوعات است"

رئیس هیات نمایندگی ترکیه در مجمع پارلمانی شورای اروپا در رابطه با ممنوعیت توزیع روزنامه دیلی صباح در پارلمان اروپا اعلام کرد که این تصمیم به عنوان یک لکه سیاه در تاریخ آزادی مطبوعات اروپا به جای خواهد ماند.
طالب کوچک جان، رئیس هیات نمایندگی ترکیه در مجمع پارلمانی شورای اروپا، با انتشار بیانیه ای در رابطه با ممنوعیت توزیع روزنامه دیلی صباح در پارلمان اروپا اعلام
وزارت خارجه آمریکا از سفارتخانه ها و کنسولگریهای این کشور در سراسر جهان خواسته است تا افراد یا گروههایی را که بایستی هنگام درخواست روادید آمریکا مورد سنجش و مراقبت بیشتر قرار گیرند شناسایی کنند.
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه آمریکا طی یک سلسله تلگرافهای دیپلماتیک از سوی رکس تیلرسون، وزیر خارجه کشور، به سفارتخانه ها و کنسولگریهای آمریکا دستور داده است حسابهای شبکه های اجتماعی آن گروه
کسی که جرأت كرد بر دوش رهبر کره شمالی بپرد کیست؟

آزمایش موشکی هفته گذشته کره شمالی همراه با تبلیغات دولتی در این کشور بود. اما تصویری از رهبر این کشور تعجب همگان را برانگیخت.
بنا به ادعای کره شمالی آزمایش موتور موشک موفقیت‌آمیز بود و «تولدی تازه» برای این کشور به حساب می‌آمد و به همین دلیل کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خوشحال بود.
تصاویر منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی نشان می‌دهد رهبر این کشور شاهد
سناتورهای آمریکایی در پی تشدید تحریم‌ رژیم ایران در عرصه‌های موشکی، حقوق بشر و تروریسم

سناتورهای جمهوریخواه و دمکرات روز پنجشنبه سوم فروردین ماه پیش نویس طرحی را برای تشدید تحریم‌های غیر هسته‌ای رژیم ایران - از جمله سپاه پاسداران- در سنای آمریکا مطرح کرده اند.
گروهی از سناتورهای آمریکایی پیش نویس طرحی را تهیه کرده اند که تحریم‌های جمهوری اسلامی را در عرصه‌های موشکی، حقوق بشر و تروریسم به ویژه علیه سپاه پاسداران تشدید می کند.
به گزارش رادیو فردا
پخش ناگهانی فیلم پورنو ازیک شبکه اسلامی در سنگال

بینندگان یک شبکه تلویزیونی مذهبی در سنگال به مدت نیم ساعت شاهد پخش فیلم پورنواز این شبکه مذهبی شدند.
این فیلم توسط شبکه تلویزیونی Touba TV روز دوشنبه به تاریخ 20 مارس نشر شده است. در شرایط عادی، این شبکه برنامه‌های مذهبی چون دعا، خطبه‌های امامان و بحث‌های مذهبی را نشر می‌کند. بینندگان با دیدن این صحنه‌ها شوکه شده اند و نشریات محلی در مورد این اتفاق نوشتند: تبه‌ک
سناتورهای جمهوریخواه و دمکرات پیش نویس طرحی را برای تشدید تحریم‌های غیر هسته‌ای ایران در سنای آمریکا مطرح کرده‌اند.
به گزارش رویترز، پیش‌نویس این طرح روز چهارشنبه با حمایت ۱۴ سناتور دمکرات و جمهوریخواه ارائه شد.
در متن این پیش‌نویس، تحریم‌های الزام‌‎آوری علیه هر فرد و نهاد مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک ایران و طرف‌های تجاری با این برنامه پیش‌بینی شده است.
این طرح در صورت تصویب همچنین سپاه پ
دستور وزارت خارجه آمریکا برای کنترل و سختگیری در صدور ویزا برای برخی ملیت‌ها

بر اساس مدارک دیپلماتیک که خبرگزاری رویترز به آنها دسترسی پیدا کرده است، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به سفارتخانه‌های این کشور دستور داده که «معيارهای صدور ویزا برای گروه‌های جمعیتی» را تعيين کرده و درخواست متقاضیان ویزا برای برخی از این گروه‌ها را با دقت بیشتری بررسی کنند.
وی در عین حال در مورد افرادی که در مناطق تحت کنترل گروه موسوم به «خلافت اسلامی» بوده‌ان
آلی باش کوماندان دور امرینی وئرمه سه یدی
ﺁﺫﺭﺑﺎﻳﺠﺎﻧﻴﻦ ﭼﻴﻨﺪﻩ ﺣﺮﺑﻲ ﺁﺗﺘﺎﺷﺌﺴﻲ، ﺁﺫﺭﺑﺎﻳﺠﺎﻧﺪﺍ ﮐﻮﺭﭘﻮﺱ ﮐﻮﻣﺎﻧﺪﻳﺮﻱ ﻭ ﻧﺎﺯﻳﺮﻳﻦ ﻣﺼﻠﺤﺘﭽﻴﻠﺮ ﺷﻮﺭﺍﺳﻴﻨﻴﻦ ﻋﻮﺿﻮﻭ ﺍﻭﻟﻤﻮﺵ، ﺍﺣﺘﻴﺎﻃﺪﺍ ﺍﻭﻻﻥ ﮔﺌﻨﺌﺮﺍﻝ - ﻟﺌﻴﺘﺌﻨﺎﻧﺖ ﻳﺎﺷﺎﺭ ﺁﻳﺪﻣﻴﺮﻭﻭ " ﻗﺎﻓﻘﺎﺯﻳﻨﻔﻮ " ﻳﺎ ﻣﻮﺻﺎﺣﻴﺒﻪ ﻭﺋﺮﻳﺐ . ﻫﻤﻴﻦ ﻣﻮﺻﺎﺣﻴﺒﻪﻧﻲ ﺗﻘﺪﻳﻢ ﺍﺋﺪﻳﺮﻳﮏ .
- ﺣﺎﺿﻴﺮﺩﺍ ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻴﻨﻴﺰﻱ ﻧﺌﺠﻪ ﺩﺍﻭﺍﻡ ﺍﺋﺘﺪﻳﺮﻳﺮﺳﻴﻨﻴﺰ؟
- ﺣﺎﺿﻴﺮﺩﺍ ﺣﺮﺑﻲ ﺁﮐﺎﺩﺋﻤﻴﻴﺎﺩﺍ " ﺣﺮﺏ ﻣﻬﺎﺭﺗﻲ " ﻓﻨﻨﻴﻨﺪﻥ ﺩﺭﺱ ﺩﺋﻴﻴﺮﻡ . ﮐﺌﭽﻤﻴﺸﺪﻩ ﺁﺫﺭﺑﺎﻳﺠﺎﻥ ﺳﺮﮐﺮﺩﻩﻟﺮﻱ ﻫﺎﻧﺴﻲ ﺩﺅﻳﻮﺷﻠﺮﻱ، ﻧﺌﺠﻪ ﺁﭘﺎﺭﻳﺒﻼﺭ، ﺍﻭﻧﻼ

وزرای خارجه ۶۸ کشور جهان، روز چهارشنبه در واشنگتن در نشستی مشترک درباره مبارزه با گروه خلافت اسلامی یا داعش شرکت می‌کنند. این نشست به میزبانی رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا انجام می‌شود. این ۶۸ کشور همگی اعضای «ائتلاف جهانی برای مقابله با داعش» هستند. اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا نیز در این نشست مشارکت دارند. ایران به این اجلاس دعوت نشده است. نابودی کامل گروه داعش یکی از وعده‌های انتخاباتی دونال
ویدیو کوتاه از دولت‌هایی‌ که تورکان آزربایجان تشکیل داده‌اند

http://youtube.com/embed/kVC7OeVTC-o
دولت‌های تشکیل داده توسط تورک‌های آزربایجان -در این فیلم کوتاه به دولت‌های تورکی اناتولی ،اوزبک ،ترکمن ،..اشاره نشده و و تنها نگاهی‌ کوتاه به تاریخ ۷۰۰۰ ساله ترکان آزربایجان است نام اراضی‌ تا قرن ۲۰ با نام دولت‌ها شناخته میشد درپریود‌های کوتاه از تاریخ آزربایجان توسط تورک‌های اتابک
İrəvana zenit-raket kompleksi aparan iki erməni saxlanıldı
İrəvana zenit-raket kompleksi aparan iki erməni saxlanıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ermənistan Milli Təhlükəsizlik Xidməti (MTX) Gürcüstandan "İqla” daşına bilən zenit-raket kompleksinin (DZRK) gətirilməsində şübhəli bilinən iki vətəndaşını saxlayıb.

Report xəbər verir ki, Gürcüstandan Ermənistana qaçaqmalçılıq yolu ilə "İqla" DZRK-nın daşınacağı barədə məlumat Ermənistan MTX-y
Ermənistanın gizlətdiyi müharibə itkiləri üzə çıxdı - Fakt

Ermənistan rəhbərliyinin Qarabağdakı son döyüşlər nəticəsində verdiyi itkiləri gizlətdiyi barədə Azərbaycanın rəsmi açıqlamaları artıq öz təsdiqini tapır.

Musavat.com xəbər verir ki, bununla bağlı erməni mənbələr də etiraflar etməyə başlayıb. Levon Soqomonyan adlı erməni hərbçi özünün sosial şəbəkədəki şəxsi səhifəsində konkret ad da açıqlayıb.

“Əziz dostlar, 12 mart 2017-ci il tarixdə dö
علي­رضا اردبيلي: عوام زدگي در شناخت پديده­‌هاي مركب، ادامه بحت در مورد تركيه

انسان بطور طبيعي از ظواهر امر به قضاوت مي­نشيند، از ديدن زواياي پنهان يك پديده مركب غافل مي­شود، نقاط قوت ديگري و نقاط ضعف خود را نمي­بيند و معمولا دوست دارد اميدوار باشد كه شانس بيشتر از واقعيت امر و ريسك كمتر از واقعيت است. اين خصوصيات بشري، "بطور طبيعي" است. اما هيچ انساني دايره اشراف خود به پديده­هاي پيرامون خود را به اين حد طبيعي محدود نمي­كند. ما حق داريم
نروژ «شادترین» کشور جهان است؛ ایران در «رتبه ۱۰۸» 

اول فروردین، «روز بین‌المللی شادی» نام‌گذاری شده است. دلیل این نام‌گذاری هم تصویب قطعنامه‌ای در سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۲ است که در آن از «جست‌وجو برای شادی و خوشبختی» به عنوان یکی از «اهداف اساسی بشر» نام برده شده است.
هدف از این نام‌گذاری تشویق و ترغیب برای در نظر گرفتن عنصر شادی -به عنون یکی از بخش‌های مهم در توسعه پایدار جوامع بشری- در برنامه‌ ریزی‌های سی
وزارت خارجه آمریکا دو نفر به نامهای احمد حسن یوسف و سید مرتضا رمضان علوی را به خاطر اقدامهای تروریستی در فهرست تحریمها قرار داد. در فرمان تحریم این دو نفر آمده است تروریستهای خارجی که امنیت آمریکائیان، امنیت ملی آمریکا، سیاست خارجی، و یا اقتصاد آمریکا را تهدید کنند در فهرست ترویستی قرار می گیرند، اموالشان در داخل آمریکا مسدود می شود، هرنوع معامله با آنها ممنوع است، و حق ورود به خاک آمریکارا ندارن

آذوح: «مایکل وُربز» رئیس هیات اجرایی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) از نامزدی ۹ نفر از جمله محمد پولاد بولوت اوغلو برای کسب کرسی مدیر کلی این سازمان بین المللی خبر داد.
به گزارش یول‌پرس، ۹ نامزد مدیر کلی یونسکو از کشورهای ویتنام، مصر، قطر، چین، گواتمالا، عراق، لبنان و فرانسه و جمهوری آذربایجان هستند.
بر اساس این گزارش، پست مدیر کلی یونسکو توسط هیات اجرایی برای یک دوره چهار س
ترکیه ″طولانی‌ترین پل معلق جهان″ را می‌سازد

در سال ۲۰۲۳ همزمان با یکصدمین سالگرد تأسیس جمهوری ترکیه قرار است پل "چاناق قلعه" بر فراز تنگه‌ داردانل افتتاح شود؛ پلی که به نوشته رسانه‌های ترکیه برای ساخت آن حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو هزینه اختصاص داده شده است.
نام پل معلقی که قرار است بر فراز تنگه داردانل ساخته شود، یادآور پیروزی عثمانیان علیه بریتانیا و هم‌پیمانانش در نبرد چاناق ‌قلعه (گالیپولی) در س
وزیر خارجه آمریکا در چین: تنش در شبه جزیره کره به «سطح خطرناکی» رسیده است

رکس تیلرسون وزیر خارجه ایالات متحده در سومین و آخرین بخش از سفر خود به آسیا، روز شنبه با مقام‌های ارشد چین درباره موضوعات مختلفی، به ویژه برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی و تنش در دریای جنوبی چین، گفت‌وگو کرد.
وی پس از دیدار با همتای چینی خود در پکن، با بیان این که دو طرف نظرات مشترکی درباره وضعیت در شبه جزیره کره دارند و هر دو بر این باورندکه تنش در آن منطقه ب
اردوغان: تمام دولت‌های ترک در طول تاریخ از آن ما هستند

رجب طیب اردوغان تاکید کرد جمهوری ترکیه نه نخستین دولت ما، بلکه آخرین آن است و تمام دولتهای ترک در طول تاریخ از آن ما هستند.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم گرامیداشت 18 مارس، روز شهدا و صد و دومین پیروزی چناق قلعه اظهار داشت: "جمهوری ترکیه نه نخستین دولت ما، بلکه آخرین آن است. سلسله عثمانی و سلجوقی و دیگر دولت‌ها در تاریخ هزاران ساله این سرز
استقبال گسترده مسافران نوروزی ایران از جشنواره خرید وان ترکیه

شمار زیادی از ایرانیان برای گذراندن تعطیلات نوروز، خود را از راه زمینی و از گذرگاه مرزی رازی به شهر وان ترکیه رسانده اند با شاخه های گل مورد استقبال قرار گرفتند.
شمار زیادی از ایرانیان برای گذراندن تعطیلات 13 روزه نوروزی، خود را از مسیر زمینی و از گذرگاه مرزی کاپیکوی (رازی) به شهر وان ترکیه رسانده اند، با شاخه های گل مورد استقبال مسئولان شهر وان قرار گرفتند.
بازداشت علی الساری، فعال فرهنگی عرب الاحواز، توسط نیروهای امنیتی ایران

در ادامه فشارها به فعالان عرب الاحواز و آزربایجان جنوبی ، نیروهای امنیتی ایران ، باری دیگر، یک فعال الاحوازی بانام " علی الساری" رابازداشت کردند . این خبر در حالیست که طی هفته های گذشته ، اداره اطلاعات اهواز شمارى از فعالان عرب را در مناطق مختلف این شهر بازداشت کرده است .
دراین ارتباط یک مصدر مطلع به گزارشگر شبکه جهانی کلمه اطلاع داد که نیروهای امنیتی حکومت ته
پرونده مهاجم آلمانی ایرانی تبار در مونیخ بسته شد

داوید علی س. مهاجم ۱۸ ساله آلمانی ایرانی‌تبار سال‌ها در مدرسه مورد اذیت و آزار همکلاسی‌هایش بوده است. در گزارش نهایی پرونده آمده است که این مهاجم به تنهایی عمل کرده و در این حادثه همکاری نداشته است.
نتایج قطعی تحقیقات پرونده داوید علی س. عامل کشتار مونیخ نشان می‌دهد که او به دلیل دست به کشتار زده که در مدرسه مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفته است. در گزارش نهایی پر
ارتش اسراییل می‌گوید پس از آنکه هواپیماهای جنگی‌اش شامگاه پنجشنبه چند حمله در خاک سوریه انجام دادند، با پرتاب موشک های زمین به هوا در واکنش به این اقدامِ خود مواجه شده‌اند.
در همین باره ارتش سوریه می‌گوید یکی از هواپیماهای جنگی اسراییل را هدف گرفته و «این هواپیما در مناطق اشغالی سقوط کرده است».
سوریه می‌گوید ۴ هواپیمای جنگی اسراییل از طریق حریم هوایی لبنان وارد آسمان سوریه شده بودند.
اما ارتش
واکنش ترامپ به تعلیق دومین فرمان مهاجرتی: تا دادگاه عالی آمریکا مبارزه می‌کنیم

در اولین واکنش به تعلیق دومین فرمان مهاجرتی، پرزیدنت ترامپ می گوید برای تغییر حکم قاضی فدرال هاوایی حتی تا دیوان عالی شکایت را پیگیری خواهد کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در شهر نشویل در ایالت تنسی به سر می برد، چهارشنبه شب ۲۵ اسفند در جمع هواداران خود از حکم قاضی فدرال ایالت هاوایی انتقاد کرد و گفت حکم او باعث می شود آمریکا ضعیف به نظر برسد.
قاضی فدر

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.