رکورد شکنی تک‌تیرانداز کانادایی با کشتن عضو داعش از فاصله ۳.۵ کیلومتری

با اینکه ارتش کانادا به خاطر قدرت و تعداد نیرو از سوی آمریکا و حتی منتقدان کانادایی مورد انتقاد قرار گرفته اما سربازان کانادایی، و بویژه تک تیراندازهای آن، یکی از ماهرترین نیروهای ارتشی در جهان را تشکیل می دهند.
بنا به گزارش واشنگتن پست، تعداد پرسنل فعال نیروهای مسلح کانادا کمتر از هفتاد هزار نفر است و بودجه دفاعی کشور نیز حدود ۲۰ میلیارد دلار است. با این حال، س
دیدگاه: متیس در کابینه ترامپ قدرت می گیرد

مقاله ای از الن میچل در نشریه هیل
سطح دسترسی جیم متیس به پرزیدنت ترامپ او را به سرعت به یکی از قدرتمندترین وزیران دفاع تاریخ معاصر آمریکا بدل می کند. ترامپ هفته پیش به وزیر دفاع خود اختیار کامل داد تا درباره شمار نیروی مضاعف لازم برای افغانستان تصمیم بگیرد.
متیس از اختیارات مشابهی در عراق و سوریه برخوردار است. دونالد ترامپ بر خلاف باراک اوباما عمدتا با متیس و
رزمایش گسترده نظامی در جمهوری آذربایجان آغاز شد

رزمایش گسترده نظامی جمهوری آذربایجان با حضور 23 هزار نیروی نظامی این کشور آغاز شد.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که رزمایش گسترده نظامی این کشور با حضور 23 هزار نیروی نظامی آغاز شده است.
در بیانیه این این وزارتخانه آمده است که این رزمایش با هدف ارزیابی میزان آمادگی ارتش به منظور حضور درجنگ برگزار شده و تا 24 ژوئن ماه جاری میلادی ادامه خواهد یافت.
در ای

سنای آمریکا، روز پنج‌شنبه ، با اکثریت قاطع آرا به طرح تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی موسوم به طرح «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» رای داد. این طرح تحریم‌های الزام آوری را علیه هر فرد و نهاد مرتبط با برنامه موشک‌های بالیستیک ایران و همچنین طرف‌های تجاری با این برنامه اعمال می کند. این تحریم‌ها به دلیل توسعه موشک‌های بالیستیک ایران، حمایت از تروریسم و گروه‌های شبه‌نظامی و نقض حقوق بشر
تحریم جدید ایران بخاطر حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر در سنای آمریکا تصویب شد

روز پنجشنبه اکثریت سنای آمریکا به متمم‌های طرح تحریم های جدید جمهوری اسلامی ایران موسوم به طرح «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» رای داد.
در این رای گیری که نیاز به ۵۱ رای داشت، اکثریت قاطع سناتورها به متمم‌های تحریم جدید ایران رای دادند. ۹۸ سناتور به آن رای مثبت دادند و تنها دو سناتور با آن مخالفت کردند.
با این ترتیب، مصوبه سنا بعد از طرح در مجلس نمایندگ
پارلمان مصر واگذاری دو جزیره استراتژیک به عربستان را تایید کرد

نمایندگان پارلمان مصر روز چهارشنبه طرح واگذاری دو جزیره غیرمسکونی واقع در آب‌های دریای سرخ به عربستان سعودی را که تحت توافقی بین قاهره و ریاض مطرح و با انتقادهای گسترده عمومی روبرو شد، تایید کردند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، علی عبدالعال رئیس مجلس نمایندگان مصر گفت با وجود مخالفت دادگاه در ماه مارس، توافقی که دولت عبدالفتاح السیسی سال گذشته با ریاض امضا کرد، مور
تصویب لایحه واگذاری دو جزیزه مصری به عربستان

کمیسیون امنیت ملی مجلس مصر، لایحه واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان را تصویب کرد.
کمال امیر، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مصر از تصویب لایحه خط مرزی جدیدی با عربستان در این کمیسیون خبر داد که در نتیجه آن جزایر تیران و صنافیر تحت حاکمیت عربستان در خواهد آمد.
وی در این رابطه اظهار داشت: "کمیسیون امنیت ملی امروز لایحه را با اکثریت آرا تایید کرد و برای رای گی
وزیر دفاع آمریکا: روسیه، چین، کره شمالی، ایران و افراط‌گرایی پنج چالش پیش‌روی ماست

وزیر دفاع آمریکا در حاشیه جلسه بررسی بودجه این وزارت خانه در کمیته اطلاعاتی سنا از ایران به عنوان یکی از پنج چالش پیش‌روی ایالات متحده آمریکا نام برد. جیم متیس روز سه شنبه در این کمیته گفت: روسیه، چین، کره شمالی، ایران و افراط‌گرایی پنج چالش پیش‌روی ماست.
آقای متیس که به همراه دستیارانش در این جلسه حضور داشت، از اعضای دو حزب خواست با بودجه دفاعی آمریکا موافقت کن
استقبال گسترده از پوسترهای اردوغان در قطر

مردم قطر پوسترهای حاوی تصاویر رجب طیب اردوغان را بر روی شیشه‌های اتومبیل‌های خود نصب کردند.
به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از خبرگزاری آنادولو مردم قطر در واکنش به تحریم کشورشان از سوی برخی از کشورهای عربی، پوسترهای حاوی تصاویر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و شیخ تمیم بن حمد ثانی، امیر قطر را بر روی شیشه‌های اتومبیل‌های خود نصب کردند.
در پوسترهای حاوی تصاویر
مانور نظامی مشترک میان ترکیه و جمهوری آذربایجان
بر اساس بیانیه ای که از طرف وزارت دفاع جمهوری آذربایجان منتشر شده است، طبق توافقنامه امضا شده میان آنکارا و باکو، نیروهای مسلح دو کشور مانور مشترک نظامی در نخجوان شروع کرده اند.

در این بیانیه هدف از این مانور مشترک، انتقال تجربیات، هماهنگی میان ارتش ها و توسعه قابلیت های اجرای عملیات های مشترک میان دو کشور عنوان شده است.
خشم پان فارسیسم از استفاده وزیر امور خارجه امریکا از عبارت خلیج عربی

استفاده از نام "خلیج عربی" توسط وزیرامور خارجه آمریکا موجب خشم پان فارس ها شده است،به طوریکه از رسانه های حکومتی گرفته تا رسانه های مخالفحکومت همگی از این مسئله به عنوان تحریف نام برده اند. کشورهای عربی از نام خلیج عربی و اکثریت کشورها از واژه خلیج برای این منطقه استفاده میکنند اما ایران اصرار دارد باید از واژه خلیج فارس برای این منطقه استفاده شود. پیشتر شعارهای
تهدید آزربایجان توسط روسیه در خصوص قاراباغ

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: بحرانقارا باغ صرفا باید از طریق مذاکره حل شود و جمهوری آذربایجان را در خصوص پس‌گیری مناطق اشغالی تهدید کرد.
استثمار کشورها و ملتها توسط روسها صفحهات تاریخ را سرخ کرده است سیاست ورزانی که سیاستشان هیچ گاه پدر و مادر نداشته است
ینی مساوات به نقل از منابع روسی خبر داد سرگئی لاوروف در آستانه سفر روسای گروه مینسک سازما
ترامپ به ایران: آنها که از تروریسم حمایت می‌کنند گرفتار آن خواهند شد

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه 7 ژوئن با اشاره به حمله خونینی که در تهران روی داد، هشدار داد آن‌هایی که از تروریسم حمایت می‌کنند خود را در معرض خطر آن قرار می‌دهند.
ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌بینیم کشورهایی که از تروریسم حمایت می‌کنند خود قربانی شرارتی می‌شوند که حمایتش کرده‌اند».
ترامپ گفت که برای مردم ایران و قربانیان حمله تهران دعا می‌کن
واکنش پنج عضو کنگره آمریکا به حملات تروریستی تهران

تعدادی از نمایندگان مردم آمریکا در کنگره این کشور با ابراز همدردی با مردم ایران، از مقامات تهران خواستند که حال که خود گرفتار اقداماتت تروریستی شدند، نسبت به حمایتشان از تروریسم در منطقه و جهان تجدید نظر کنند.
در پی حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت آلله روح الله خمینی در تهران، علاوه بر ابراز همدری مقامات دولت آمریکا با مردم ایران، نمایندگان
عربستان سعودی و متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن به مواضع مثبت امیر قطر در قبال ایران و گروه‌های افراطی اعتراض دارند. اما مقامات دوحه اظهارات منتسب به شیخ تمیم را جعلی خوانده‌اند. کشمکش ناشی از چیست؟
ماجرا از ۲۳ ماه مه شروع شد. وقتی که خبرگزاری رسمی قطر از قول شیخ تمیم بن حامد آل ثانی نوشت که ایران اهمیتی منطقه‌ای و اسلامی دارد و تشدید اختلافات با این کشور حکیمانه نیست. اما وزارت خارجه دوحه در ب
واکنش‌ها به قطع رابطه چند کشور عربی با قطر

در پی قطع روبط عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین،‌ مصر و یمن با قطر، آمریکا اعلام کرد حاضر است برای حل اختلافات موجود کمک کند و پاکستان اعلام کرد که برنامه‌ای برای قطع ارتباط دیپلماتیک با قطر ندارد. ‌
به گزارش خبرگزاری ها،‌ رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ خرداد گفت: گمان نمی‌کند قطع رابطه چند کشور عربی با قطر تاثیری در مبارزه با تروریسم
به این دلایل کشورهای عربی روابطشان را با قطر قطع کردند

بامداد روز دوشنبه 5 ژوئن 2017 چهار کشور عربی امارات، مصر ، بحرین و پادشاهی سعودی تمام روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده و اقدامات لازم برای منع شهروندان خود از سفر به قطر را به اجرا گذاشتند. این چهارکشور همچنین تمام راههای زمینی دریایی، هوایی خود را به روی دوحه بسته‌اند.
تصمیم قطع روابط کشورهای عربی با قطر واکنشی است که در برابر رفتارهای دوحه از قبیل کمک ب
بحرین روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، دولت بحرین، امروز- دوشنبه- قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر را اعلام کرد. طبق این گزارش، منامه دولت قطر را به تلاش برای متزلزل کردن امنیت و ثبات در کشور بحرین، مداخله در امور آن، ادامه ایجاد تنش و تحریک‌های رسانه‌ای، حمایت از گروه‌های تروریستی مسلح، پشتیبانی مالی از گروه‌های مرتبط با طرف‌های خارجی برا
بینعلی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه از آغاز عملیات نظامی برای آزادسازی شهر رقه سوریه، خبر داد.
به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از رسانه‌های ترکیه، ییلدیریم با اعلام آغاز عملیات رقه در بامداد روز سوم ژوئن که از قبل برنامه‌ریزی‌شده بود، اظهار داشت: مقامات ایالات‌متحده اطلاعات لازم را قبل از آغاز عملیات در اختیار مقامات ترکیه قرار داده‌اند.
وی در ادامه افزود: ما ناخرسندی خود را از حضور ی.پ.گ (شاخه سوری
دومین نامه ترامپ به رئیس جمهور آذربایجان شمالی
به گزارش گوناز تی وی، به نقل از مرکز مطالعات اورآسیا (AVIM) همزمان با برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه نفت و گاز در باکو، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا با ارسال دومین نامه خود به رئیس جمهوری آذربایجان شمالی، خطاب به الهام علی اوف گفته است: « آمریکا به دنبال ایجاد سازوکار ها برای همکاری بیشتر با آذربایجان شمالی است».

دونالد ترامپ در اولین نامه خود، 28 مه روز استقلال آذربایجان شمالی را
مدیر سابق واحد تعقیب بن لادن در سیا مسئول دفتر تجسس ایران شد

به گزارش یک روزنامه آمریکایی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، مقامی با سابقه طولانی در زمینه مبارزه با تروریسم به نام مایکل دی اندریا را به عنوان مدیر جدید اداره تجسس بر ایران منصوب کرده است.
نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد که آقای دی اندریا زمانی مسئول تعقیب اسامه بن لادن رهبر القاعده و همچنین برنامه هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف گرفتن پیکارجویان بود.
ساز
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز سوم می ۲۰۱۷ (۱۳ اردیبهشت) در شهر سوچی میزبان اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه بود. یک روز قبل هم پوتین در همین شهر با مرکل صدراعظم آلمان دیدار کرده بود. این دیدارها تحلیل‌های گوناگون کارشناسان را به همراه داشت. شامیل سلطانوف، یکی از اعضای کلوپ ایزبورسک در یادداشتی که در سایت رسمی این کلوپ منتشرشده است به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص روابط ترکیه؛ و روسیه پرداخته است.
تغییرات جدید در فرم تقاضای ویزای آمریکا؛ شرایط کمی سخت تر می‌شود

ایالات متحده تغییراتی در فرم درخواست و بررسی تقاضای صدور ویزا داده است. تغییراتی که رئیس جمهوری آمریکا آنرا روند سختگیرانه تر خوانده است.
بخشی از این تغییرات به صورت درخواست اطلاعات بیشتر از چیزی است که قبلا خواسته می شد. در فرم های قبلی معمولا اطلاعات متقاضی در پنج سال اخیر پرسیده می شد اما در فرم جدید که از یک هفته پیش جایگزین فرم های قبلی شده، از متقاضیان وی
اردوغان: ترکیه در مرزهای خود با عراق و ایران دیوار می سازد

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، روز پنجشنبه گفته است که کشورش قصد دارد در مرزهای خود با ایران و عراق دیوار احداث کند.
به گزارش آسوشیتدپرس، رجب طیب اردوغان گفته است این دیوارها همانند دیواری خواهند بود که هم اینک در مرز با سوریه در حال ساخت است.
رییس جمهوری ترکیه تاکید کرده است: هم اکنون ساخت ۶۵۰ کیلومتر از دیوار در مرز ۹۱۰ کیلومتری با سوریه به اتمام رسیده ا
افزایش ترور و ربایش ترکمان‌ها در کرکوک/ تشدید سیاست‌های کردی‌سازی

جاسم محمد جعفر در گفتگو با خبرگزاری «الاتجاه پرس» با بیان اینکه عملیات ربایش و ترور ترکمان‌ها اخیراً در استان کرکوک گسترش‌یافته، گفت: استاندار کرکوک که وابسته به حزب اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) است، مسئول حوادث امنیتی و ترور اهالی مظلوم این استان است.
جعفر ضمن اشاره به اینکه نیروهای کُرد چه آسایش و چه پیشمرگ مسئولیت پرونده امنیتی استان کرکوک را به عهده دارند،

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.