گزارشی از رافائل آهرن در تایمز اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دوشنبه در سخنانی سپاه پاسداران را متهم کرد که در کانون توطئه بمبگذاری در مرکز همیاری یهودیان موسوم به آمیا در بوئنوس آیرس آرژانتین در سال ۱۹۹۴ بوده است.
آیا واقعا سپاه به عنوان بخشی از نیروی نظامی ایران پشت این حمله مرگبار بود؟
نتانیاهو سال ها است که جمهوری اسلامی را برای صدور دستور این بمبگذاری مقصر معرفی می کند ولی پ
مدیر موسسه اینترمدیت، نقش ترکیه در حل بحران‌های مربوط به خاورمیانه غیر قابل چشم پوشی دانست.
جاناتان پاول، مدیر موسسه «اینترمدیت» که در نشست شبکه انگلیسی زبان «تی‌آر‌تی ورلد TRT WORLD» در استانبول شرکت کرده است، در گفتگو با خبرنگار آناتولی در خصوص نقش ترکیه در حل و فصل درگیری‌ها در خاورمیانه گفت: "نقش ترکیه در حل بحران‌ها در خاورمیانه غیر قابل چشم پوشی است. ترکیه به دلیل دارا بودن مرزی طولانی با
سومین فرمان پرزیدنت ترامپ که قرار بود از روز چهارشنبه اجرا شود و طی آن شهروندان ایران و چند کشور دیگر از دریافت ویزای ورود به آمریکا منع می شدند، توسط یک قاضی فدرال به طور موقت تعلیق شد. ساعتی بعد از این حکم،‌ سخنگوی کاخ سفید حکم قاضی هاوایی را «بطور خطرناکی معیوب» خواند.
قاضی فدرال هاوایی روز سه‌شنبه ۲۵ مهر نسخه تازه ممنوعیت مسافرتی پرزیدنت ترامپ که محدودیت هایی برای صدور ویزای شهروندان ایران،
ترامپ: از هیچ طرفی در تنش بر سر کرکوک حمایت نمی‌کنیم
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه 16 اکتبر گفت که ایالات متحده، از هیچ کدام از طرف‌های درگیری میان کُردها و دولت عراق، حمایت نمی‌کند. او در عین حال از بروز تنش میان دو طرف، ابراز ناخرسندی کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد در حضور خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «بروز تنش میان دو طرف را قبول نداریم، ما از هیچ طرفی حمایت نمی‌کنیم».
رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: «در سال‌های طولاانی گذشته، رواب
بغداد: میدان‌های نفت و بزرگترین پایگاه نظامی در کرکوک به کنترل ارتش عراق درآمد
فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراق در کرکوک روز دوشنبه 16 اکتبر 2017 اعلام کرد، همه تاسیسات نفتی شهر کرکوک و بزرگترین پایگاه نظامی موسوم به پایگاه «K1» در این شهر را به کنترل ارتش عراق درآمده است.
تلویزیون راداو وابسته به اقلیم کردستان نیز تایید کرد، نیروهای پیشمرگه کردستان از سمت جنوب کرکوک عقب نشینی کرده و مواضع خود را تسلیم ارتش عراق کردند.
خبرنگار الحدث در کرکوک گزارش داد، نیروهای عراقی من
مشاور وزیر زیرساخت، انرژی و آب اسرائیل در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی ترکیه، آناتولی، اعلام کرد که مذاکرات میان دو کشور برای انتقال گاز اسرائیل به اروپا در مرحله «نهایی» قرار دارد.
درور کوهن در ادامه گفت که هم اکنون طرفین بر روی قیمت گاز، مسیر ساخت خط لوله، مقاصد نهایی و حجم گاز صادراتی مذاکره می‌کنند.
خط لوله «ایست مِد» قرار است گاز میادین واقع در مدیترانه شرقی، از جمله میدان گازی لویاتان اسرائیل
درگیری نیروهای کرد و تركمن در نزدیکی کرکوک عراق
در نزدیکی شهر کرکوک عراق نظامیان تركمن و نیروهای کرد با هم درگیر شده‌اند. این درگیری در طوزخورماتو اتفاق افتاده که حدود ۹۰ کیلومتر با کرکوک فاصله دارد. هر دو گروه تركمن و کردها یکدیگر را به خاطر شروع درگیری ملامت می‌کنند.
دو روزنامه بریتانیایی می‌گویند طبق ارزیابی سازمان اطلاعاتی این کشور، ایران در حملات سایبری به حساب ای‌میل ده‌ها نماینده پارلمان بریتانیا دست داشته است.
چنین ادعایی اول در روزنامه تایمز چاپ لندن منتشر شده اما روزنامه گاردین هم می‌گوید به طور مستقل وجود چنین گزارشی را تائید می‌کند.
این دو روزنامه می‌گویند طبق یک ارزیابی سازمان اطلاعاتی بریتانیا که هنوز منتشر نشده، ایران در حملات سایبری ماه ژوئن ا
در پی برگزاری مراسم عزاداری شیعیان جمهوری آذربایجان شمالی و سوء استفاده جریانات افراطی از فضای به وجود آمده در مراسم‌های مذهبی، رئیس اداره مسلمانان قفقاز تأکید کرد که آذربایجان شمالی، کشوری «لائیک»،«چندفرهنگی» و «چند دینی» است.
به گزارش گوناز تی وی، الله شکور پاشازاده ، رئیس اداره مسلمانان قفقاز در گفت‌وگویی با خبرگزاری رسمی «آذرتاج» با بیان اینکه جمهوری آذربایجان شمالی در طول تاریخ دولتی «چند د
مجموع درآمد آذربایجان شمالی تنها از محل پروژه توسعه میادین نفتی «آذری، چراغ و گونشلی» واقع در دریای خزر، طی شش سال اخیر 126میلیارد و 683 میلیون دلار اعلام شد.
به گزارش گوناز تی وی، به نقل از خبرگزاری رسمی «آذرتاج» صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان شمالی (SOFAZ) روز گذشته چهارشنبه 12 مهر با انتشار گزارشی مالی میدان نفتی «آذری، چراغ و گونشلی» درآمد آذربایجان شمالی از توسعه این میدان، از ابتدای سال
کمیته امور خانواده و مسائل زنان و کودکان جمهوری آذربایجان شمالی، تصویب قانونی را در دستور کار قرار داده است که اجازه می‌دهد والدینی که فرزندانشان را به مراسم عزاداری و مذهبی می‌برند، از حق سرپرستی آنان محروم شوند.
به گزارش گوناز تی وی، به نقل از خبرگزاری «آپا» لایحه تغییر پیش‌نویس «قانون مراقبت از سلامت و رشد کودکان در مقابل اطلاعات زیانبار» از سوی کمیته امور خانواده و مسائل زنان و کودکان (AQUPD
رسانه های ژاپن از قول مقام های وزارت کار این کشور گزارش دادند «میوا سُدا» گزارشگر ۳۱ ساله به خاطر پرکاری براثر حمله قلبی درگذشته است.
خبرگزاری ان‌اچ‌کی گزارش داد، ژاپن به خاطر فرهنگ «مزد در ازای ساعات کار» شهرت دارد و کارکشیدن بیش از اندازه و در ساعت های متوالی از کارگران بر سلامت آنها تاثیر منفی می گذارد. بنا به بررسی سال گذشته دولت، بر اثر ساعت های طولانی کار از هر ۵ کارگر ژاپنی یک نفر در معرض
سخنگوی جبهه ترکمان‌های عراق در گفتگو با «آناتولی» حمایت این جبهه از مدل خودمختاری برای کرکوک اعلام کرد.
علی مهدی، سخنگوی جبهه ترکمان‌های عراق در گفتگو با خبرگزاری آناتولی در رابطه با نحوه اداره کرکوک اعلام کرد: از مدل خودمختاری برای کرکوک حمایت می‌کنیم.
وی با تاکید بر این که جبهه ترکمان‌های عراق در پی دستیابی به یک راه‌حل در کرکوک است گفت:
«ترکمان‌ها هرگز با کردها دشمن نبوده و علیه هیچ کس اقد
تیراندازی در لاس وگاس دستکم ۵۰ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی بجا گذاشت.
به گزارش پلیس لاس وگاس یک فرد مهاجم با تیراندازی به شرکت کنندگان در کنسرتی در یک محوطه آزاد در نزدیکی مرکز شهر، دستکم ۵۰ تن را کشت و بیش از ۲۰۰ نفر را زخمی کرد. انتظار می رود بر شمار قربانیان حادثه افزوده بشود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر خود، به خانواده های قربانیان این تیراندازی تسلیت گفت و با آنها
انستیتو تکنولوژی نیوجرسی یک مدرس علوم اجتماعی ایرانی تبار تبعه آمریکا به نام جیسون رضا جرجانی را به اتهام نژادپرستی و طرفداری از هیتلر رهبر فاشیست آلمانی، از کار اخراج کرد.
به گزارش آرازنیوز به نقل از رادیو زمانه، این مدرس دانشگاه ایرانی به دلیل داشتن روابط تنگاتنگ با محافل نئونازی در آمریکا و فاشیست‌های ایرانی از سوی انستیتو تکنولوژی نیوجرسی از کار برکنار شد.
زمانی که پاریک هرمانسون، دانشجوی آ
در آمریکا ، شبکه خبری فاکس نیوز ، نتیجه یک نظر سنجی خود را در باره برخورد پرزیدنت ترامپ با ایران منتشر کرده است که نشان می دهد ۴۴ درصد پاسخ دهندگان معتقدند، پرزیدنت ترامپ برخوردی مناسب با ایران دارد.
همین نظر سنجی نشان می دهد ۲۵ درصد فکر می کنند، پرزیدنت ترامپ به اندازه کافی با ایران خشن نیست، در حالی که ۱۴ درصد می گویند، آقای ترامپ، خیلی خشن برخورد می کند. ۱۷ درصد از پاسخ دهندگان، نیز گفته اند
معاون نخست‌وزیر آذربایجان از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی خواست تا روابط خود با ارمنستان را به طور کامل قطع کنند.
علی حسنوف، معاون نخست وزیر و رئیس کمیته دولتی امور مهاجران و پناهجویان آذربایجان در سخنانی از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی خواست تا روابط خود با ارمنستان را که قره‌باغ کوهستانی را اشغال کرده است، قطع کنند.
حسنوف در این سخنرانی با بیان اینکه هر دو ملت آذربایجان و ارمنستان از

یک شرکت امنیتی در آمریکا، روز چهارشنبه در گزارشی از شناسایی یک گروه از هکرهای «احتمالا مرتبط» با حکومت ایران خبر داد که در حملات سایبری به شرکت‌های خارجی دست داشته‌اند. خبرگزاری رویترز به نقل از مدیران شرکت امنیت سایبری «فایرآی» گزارش داده که ارتباط این هکرها با حمله سایبری به شرکت‌های عربستان سعودی و چند شرکت هوایی و نفتی غربی «نشانه افزایش توانایی برای جاسوسی اینترنتی» در ایران است. گزارش ش
دیدگاه: اتحادیه اروپا نمی‌تواند ترکیه را ندیده بگیرد

رئیس حزب جوبیک مجارستان در گفتگو با «آناتولی» ترکیه را یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی، نظامی و اجتماعی دانست و تاکید کرد اتحادیه اروپا نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.
گابور وونا، رئیس حزب جوبیک و گروه دوستی پارلمان مجارستان- ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: امروز ترکیه از لحاظ اقتصادی، نظامی و اجتماعی در ردیف قدرتمندترین کش
جمهوری آذربایجان که هم‌اکنون به تنهایی هفت برابر مجموع دیگر کشورهای ساحلی، نفت از دریای خزر تولید می‌کند، یک قرارداد ۴۰ میلیارد دلاری جدید برای توسعه بلوک آذری-چراغ-گونشلی در دریای خزر امضا کرد.
کنسرسیومی به رهبری شرکت بریتیش پترولیوم سال ۱۹۹۴ اولین قرارداد برای توسعه این بلوک را امضا کرد و تاکنون ۳۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام داده و نتیجه کار، تولید ۴۳۰ میلیون تن نفت و ۱۳۴ میل
در ادامه قسمت اول این نوشته میبایست به مسئله آینده ترکها و کردها در منطقه و روابط بین این دو پرداخت.
طی روزهای آینده کردهای شمال عراق با برگزاری رفراندومی قصد استقلال از عراق رادارند. به دلایل ذیل این مسئله به خودی خود ارتباط مستقیمی با ترکان آذربایجان جنوبی دارد.
۱ – کشوری جدید در مرزهای جنوب غربی آذربایجان جنوبی در حال تاسیس است.
۲- نظم سنتی دولتی منطقه خاورمیانه درحال دگرگونی است.
۳- بررس
رئیس بنیاد جماعت اسلامی در ایالات تلانگانا و اودیسا از تلاش‌های ترکیه برای یافتن راه حل برای پایان بخشیدن به بحران‌های جهان اسلام قدردانی کرده و ترکیه را رهبر جهان اسلام خواند.
حامد محمدخان، رئیس بنیاد جماعت اسلامی در ایالات تلانگانا و اودیسا در هند طی گفتگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به بحران های جهان اسلام و تلاش ترکیه برای یافتن راه حل و پایان بخشیدن به این بحران‌ها، گفت: "ترکیه رهبر جهان ا
شاید توفان خورشیدی آزمایش موشکی جدید کره شمالی را به تعویق بیاندازد

یک توفان خورشیدی ممکن است کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، را از شلیک موشک در سالروز تاسیس آن کشور برحذر دارد.
روزنامه دیلی مِیل نوشت: فوران توده انرژی از خورشید برای دستگاه های الکترونیکی خطرناک است و ممکن است باعث شود اطلاعات موشک پاک شده یا سیستم کمکی از کار بیافتد.
لنس گتلینگ، مشاور هوافضا در «نکسیال ریسرچ» در توکیو می گوید این امر ممکن است برای متوقف کردن «ک
جمهوری آذربایجان کمک های بشردوستانه ای شامل 100 تن مواد غذایی برای مسلمانان آراکانی که از حملات ارتش و بوداییان افراطی در میانمار گریخته و به بنگلادش پناه برده اند، ارسال کرد.
فائق تقی زاده، معاون وزارت وضعیت فوق العاده جمهوری آذربایجان اعلام کرد که کمک های بشر دوستانه ای که به دستور الهام علی اف، رئیس جمهور این کشور تهیه شده بود، برای مسلمانان آراکانی که از حملات ارتش و بوداییان افراطی در میانم

عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان، صحبت از آشتی دوباره با ایران را خنده‌آور خواند و گفت برای آشتی مجدّد تهران باید سیاست‌های خود را تغییر دهد.
به گزارش رویترز وزیر خارجه عربستان که در لندن با خبرنگاران سخن می‌گفت تأکید کرد اگر ایران خواهان روابط خوبی با عربستان است باید سیاست‌های خود را تغییر بدهد و به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد.
این خبرگزاری به نقل محمدجواد ظریف آورده است که که دیدارهای د

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.