حکم دادگاه تجدید نظر دستگیرشدگان سال ۹۳ در سالن غدیر اورمیه از جمله یاسر اکبری ، محمد تمدنی، عطاکریمی و نیما حسنی صادر شد.
دادگاه تجدید نظر دستگیرشدگان سال ۹۳ در سالن غدیر اورمیه از جمله یاسر اکبری ، محمد تمدنی، عطاکریمی و نیما حسنی صادر شد و طبق رای شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آزربایجان غربی، حکم ۶ ماه حبس تعزیری یاسر اکبری تائید شده است.
حکم دیگر دستگیر شدگان از جمله نیما حسنی، عطا کریمی و محمد تمدنی سرای در دادگاه تجدید نظر استان شکست و هر یک به تحمل یک ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شدند.
دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد تمدن و یاسر اکبری روز سه شنبه ۲۵ آذرماه ۹۳ در پی احظار شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه برگزار شده بود.
قاضی رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه ایشان را به اتهام «تبلبغ علیه نظام به نفع گروهک های تجزیه طلب» به ترتیب به ۶ و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود. روز ۲۵آذر۹۳ علی چابک رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه در یک جلسه دادگاه به دو پرونده ی جداگانه شامل ۲۲ نفر از فعالان آزربایجانی رسیدگی نمود. این دادگاه برای نیما حسنی، عطا کریمی و محمد تمدن حکم ۶ ماه حبس تعزیری صادر کرده بود.
این فعالان آزربایجانی ۱۸ اردیبهشت سال ۹۳ برای تماشای بازی های بین المللی کاراته به سالن غدیر شهر اورمیه رفته بودند که ماموران امنیتی این دو را پس از گرفتن عکس یادگاری با پرچم آزربایجان بازداشت کردند. این دو شهروند آزربایجانی به بازداشتگاه پله اورمیه متعلق به نیروی انتظامی منتقل شده بودند.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.