در نتیجه نفوذ عناصر پان فارس در شاخه ایرانی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، شرط لازم برای صدور کارت خبرنگاری بین‌المللی برای روزنامه‌نگاران ایران داشتن نمونه کارهای فارسی عنوان‌شده است.
به گزارش اؤیرنجی سسی، سایت شاخه ایرانی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، در ذیل بند «ب» اطلاعیه صدور کارت بین‌المللی خبرنگاری برای روزنامه‌نگاران ایرانی آمده است؛ «تنها مدارک و نمونه کارهای رسانه‌های فارسی
نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل که برای شرکت در شورای حقوق بشر این سازمان به ژنو سفر کرده است، خواستار اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه کشورهای ناقض حقوق بشر از جمله ایران شد.
خانم هیلی که روز چهارشنبه ۱۶ خرداد در انستیتوی فارغ التحصیلان در ژنو سخنرانی می‌کرد با انتقاد از رویکرد شورای حقوق بشر و ترکیب اعضای آن تاکید کرد که کشورهای ناقض حقوق بشر نباید در این شورا عضویت داشته و از آن ب
از ماه آینده، بازرسی از ادارات استانی و شهرستانی در حوزه عفاف و حجاب، توسط گروه‌های بازرسی ستاد صیانت استان آغاز خواهد شد.
به نوشته روزنامه خراسان، بر اساس ابلاغیه برخی استانداری‌های کشور، به مدیران محلی اعلام شده که حسب تقویم برنامه‌های ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در سال ۹۶، مقرر شده از ماه آینده (تیرماه) بازرسی از ادارات استانی و شهرستانی در حوزه عفاف و حجاب
دولت شیخ حسن روحانی با پشتوانه کسانی که با آراء خود او را حمایت کردند، چوبه های دار را برافراشته و رقص مرگ جوانان ایران را بعنوان دست مریزاد به حامیان خود هدیه داده است. مسئولیت اعدام دستکم ۲۰ تن در نقاط مختلف ایران تنها دولت اسلامی نیست. همه کسانی که با شرکت در انتخابات حکومت اسلامی، رئیس دولت را "انتخاب" کرده اند، مسئول اعدام های کنونی و آتی هستند!!!
پدران و مادران اعدام شده گان و ما ستمدیده گ

فارن پالیسی

15 ماه از بیرون راندن گروه تروریستی داعش از سنجار می گذرد. از چهارم آگوست 2014، یعنی از زمانی که داعش به این اقلیت نژادی - مذهبی ساکن در شمال عراق و در مرز سوریه حمله کرده، ایزدی ها در کابوسی پایان ناپذیر فرو رفته اند. بر اساس آمار سازمان ملل حداقل 5 هزار ایزدی تا کنون کشته شده و 7 هزار نفر از زنان آنها به بردگی گرفته شده اند. با وجود آن که محاصره کوه های سنجار از سوی داعش با آزا
رژیم اسد هزاران زندانی را در کوره‌ سوزانده است

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد رژیم بشار اسد هزاران نفر را در زندان نظامی صیدنایا کشته و اجسادشان را در کوره‌ سوزانده است.
استورات جونز، معاون خاور نزدیک وزارت امور خارجه آمریکا، امروز در یک نشست خبری گفت: رژیم بشار اسد هزاران نفر را در زندان نظامی صیدنایا کشته و اجسادشان را در کوره‌‌ای که در بخشی از این زندان ساخته، سوزانده است.
وی افزود: در زندان مذکور ک
خامنه‌ای: ایران تسلیم سند 2030 یونسکو نخواهد شد
رهبر ایران مخالفت خود را با سند 2030 یونسکو؛ شامل مفادی مانند برابری جنسیتی، ترویج آموزش‌های دوزبانه و چندزبانه در جوامع چندزبانه، کیفیت آموزش و یادگیری مادام العمر ابراز داشت. به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله علی خامنه ای رهبر ایران، او در دیدار جمعی از معلمان و دانشجویان این کشور ضمن انتقاد از اجرای «بی سر و صدای» سندهای بین‌المللی گفت: این سند 2030 یونسکو و از این قبیل، چیزهایی نیست ک
آخرین وضع حادثه معدن قیش یورت آزادشهر از زبان نماینده این شهر
در پی انفجار در معدن قیش یورت آزاد شهر 33 نفر از کارگران محبوس شده بودند که پیکر 22 نفر از آنها بیرون آورده شده است. برای پیدا کردن 11 کارگر محبوس شده دیگر، تلاش ها ادامه دارد. کارگران معدن قیش یورت آزاد شهر با روزی 12 ساعت کار، ماهانه فقط 800 هزار تومان حقوق دریافت می کردند و بیمه آنها نیز هر سال فقط برای سه ماه پرداخت می شده است.

نماینده مردم آزادشهر در مجلس آخرین وضع حادثه انفجار در معدن
درخواست نمایندگان کنگره از دولت ترامپ برای تحریم ایران بابت نقض حقوق بشر و اقلیت بهایی

شش نماینده کنگره ایالات متحده از هر دو حزب سیاسی عمده جمهوریخواه و دموکرات، با ارائه قطعنامه هایی مشابه به سنا و مجلس نمایندگان، ضمن محکوم کردن نقض حقوق بشر در ایران، به ویژه حقوق اقلیت بهایی، از دولت پرزیدنت ترامپ خواستند تحریم های بیشتری علیه ایران وضع کند.
مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه از فلوریدا، ران وایدن سناتور دموکرات از اورگان، دیک دوربن سناتور دموکرات
عاصمه جهانگیر: اتهام پراکنی علیه من شاهدی بر وجود جو ارعاب در ایران است

عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق‌ بشر ایران ادعای خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی مبنی بر ارتباط او با عربستان سعودی را رد کرد.
در پی انتشار خبری در ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران که در آن به نقل از یک منبع ناشناس ادعا شده بود عاصمه جهانگیر قصد سفر محرمانه به عربستان سعودی دارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق‌ بشر ایران واکنش نشان
حکم دادگاه تجدید نظر دستگیرشدگان سال ۹۳ در سالن غدیر اورمیه از جمله یاسر اکبری ، محمد تمدنی، عطاکریمی و نیما حسنی صادر شد.
دادگاه تجدید نظر دستگیرشدگان سال ۹۳ در سالن غدیر اورمیه از جمله یاسر اکبری ، محمد تمدنی، عطاکریمی و نیما حسنی صادر شد و طبق رای شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آزربایجان غربی، حکم ۶ ماه حبس تعزیری یاسر اکبری تائید شده است.
حکم دیگر دستگیر شدگان از جمله نیما حسنی، عطا کریمی
سازمان عفو بین الملل در جدیدترین گزارش سالیانە خود اعلام کرد کە بدون احتساب چین، ٥٥% اعدام‌ها در ایران انجام شدە است.
سازمان عفوبین الملل روز ٢٢ فروردین ٩٦ در گزارش سالیانه خود اعلام کرد در سال ٢٠١٦ بدون احتساب چین، ۵۵ درصد کل اعدام‌های جهان در ایران انجام شده‌است.
به گفته سازمان مذکور، مجموعاً ۵۶۷ مورد اعدام در سال ۲۰۱۶ میلادی در ایران ثبت شده‌است.
سازمان عفو بین‌الملل همچنان می‌افزاید: دست‌ک
در سال ۲۰۱۶ مجموعا ۵۶۷اعدام غیر مخفی‌ در ایران ثبت شد,کمتر از ۱۵ دقیقه محاکمه, در هر ۲۶ساعت ۱ اعدام

سازمان عفو بین الملل امروز سه شنبه (۲۲ فروردین/۱۲ آپریل) با انتشار گزارشی تحت عنوان « حقوق بشر و اعدام در سال ۲۰۱۶» می نویسد در سال ۲۰۱۶ مجموعا ۵۶۷ مورد اعدام با حکم دادگاه رژیم فاشیستی ایرانی‌ ثبت شده‌است.بر اساس گزارش عقو بین الملل چین با اعدام بیش از ۱۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۶ آمار بیشترین اعدامی‌ها را دارد اما ایران نسبت به جمعیت کشور از لحاظ تعداد اعدامی مقام اول
,دستگيري وبازداشت چندين تن از فعالين ملي آزربايجان توسط نيروهاي امنيتي رژيم ايران در تبريز ،ویدیو

طي گزارش ارسالی خبرنگار اوغوز تی وی از تبریز ،امروز به مورخه ي ٩٦/١/١٧ چندين تن از فعالين حرکت ملی و آزادی بخش آزربايجان در تبريز ودرجريان بازي «گسترش فولاد تبريز آزربایجان» و«استقلال ايران» در محل در محل ورزشگاه بنيان ديزل توسط نيروهاي امنيتي رژيم شوونيسم ايران دستگير وبازداشت شده اند.
خبرها مبني بر اينكه تعداد كثيری از تماشاگران و فعالين ملی ملت آزربايجان ر ح
ویدیوی هولناک... روایت مادری که 3 کودکش را در حمله شیمایی ادلب از دست داد

صبح سه‌شنبه 4 آوریل، برای آخرین بار «ام محمد»، سه کودک 2، 5 و 8 ساله خود را بوسید؛ او می‌خواست برای آخرین بار بویشان کند و آن‌ها را در آغوش بکشد.
رسانه‌های محلی سوریه این داستان را این‌گونه روایت کردند: ساعت هفت بود که بمباران هوایی شهرک خان شیخون واقع در حومه جنوبی شهر ادلب آغاز شد؛ شهرکی که در کنترل مخالفان سوری قرار دارد. صدای انفجارها شنیده می‌شد اما مادری
افراطی ترین رفتار با اقلیت ها در قرون بیستم و بیست و یکم در دیکتاتوری ها بوده است بدترین مثال ها، رژیم های توتالیتری هستند که نسل کشی را تا حذف گروه های ناخواسته در جامعه پیش بردند. هولوکاستی که نازی ها مرتکب شدند و شش میلیون یهودی را کشتند که یک سوم جمعیت یهودی دنیا در ان زمان و دوسوم یهودیان اروپا بود. همچنین نازی ها انبوهی از جامعه کولی ها، همجنسگرایان و سایر گروه های اقلیت را زندانی یا نابود
منبعادامه حقوق اقلیت لازمه دمکراسی است بنابراین در دمکراسی لازم است حقوق اقلیت رعایت شود همان گونه که حکومت اکثریت باید برقرار باشد. در واقع، طبق دمکراسی امروزی، حقوق اقلیت باید مورد حفاظت قرار گیرد بدون توجه به اینکه یک اقلیت چقدر غریب یا بیگانه با اکثریت جامعه باشد؛ در غیراینصورت حقوق اکثریت معنای خودش را از دست می دهد. در ایالات متحده، از آزادی های فردی همانند حقوق گروه ها و ایالات منفر از طر
سازمان ملل با محکومیت ایران، ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر را تمدید کرد

شورای حقوق بشر سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت حقوق بشر در ایران، ماموریت عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه حقوق بشر را تمدید کرده و از حکومت ایران خواسته است که با او همکاری کامل داشته باشد.
قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل با ۲۲ رای مثبت، ۱۲ رای منفی و ۱۳ رای ممتنع تصویب شده است.
شورای حقوق بشر سازمان ملل از گزارش اخیر عاصمه جهانگیر استقب
یک فروردین از زاویه دیگر

بر مبنای عرف تاریخی اول فروردین بعنوان عید، جشن گرفته میشود صغیر و کبیر در این روز بوی شادی و تازگی میدهند.
خلق جو شادی در این روز باعث شده است تا از مرثیه خوانی برای این روز غافل باشیم. در واقع عرف تاریخی این روز تقویم حقوق بشری اول فروردین ماه را به سایه برده است یک فروردین در تقویم حقوق بشری و جهانی عنوان”روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی “را یدک میکشد.
در ک
گزارشگر ویژه سازمان ملل با اشاره به اعدام‌ها، احکام جدید زندان و افزایش فشار بر فعالان سیاسی در ایران گفت وضعیت در جمهوری اسلامی به حد هشدار رسیده است.
عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه در نشست شورای حقوق بشر در ژنو گفت: تمامی گزارش‌ها نشانگر آن است که کنترل شهروندان در ایران تشدید شده و فضای دموکراتیک بشدت محدود شده است.
خانم جهانگیر همچنین گفت در سال
وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش حقوق بشر سال ۲۰۱۶ ِ خود، که روز جمعه انتشار یافت از نقض حقوق بشر در ایران انتقاد کرد.
به گزارش وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا، مهم‌ترین مشکلات در حوزه حقوق بشر در ایران، محدودت شدید آزادی‌های مدنی از جمله آزادی بیان، تجمع، مذهب و رسانه‌ها عنوان شده است.
فقدان آیین دادرسی عادلانه،مجازات‌های اعدام برای جرایمی که براساس یک آیین دادرسی عادلانه،مستحق چنین مجازاتی نی
دو گزارش درباره ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو بررسی می‌شود

سی و چهارمین جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه ۹ اسفند ماه در ژنو آغاز بکار کرد. بنا به برنامه منتشر شده از سوی دبیر این جلسه، دو گزارش درباره وضعیت حقوق بشر ایران در این جلسات بررسی خواهد شد.
گزارش نخست موسوم به «گزارش موقت» درباره وضعیت حقوق بشر ایران از سوی آنتونیو گوترس، دبیر کل سازمان ملل متحد، ارائه خواهد شد و گزارش دوم نیز از سوی عاصمه جهانگیر، گ
بیست و پنجمین سالگرد نسل کشی خوجالی (قره باغ - آذربایجان)


دکتر علی قره جه لو

نویسنده فرانسوی "ژان، ایو، یونت" Jan. iv. Yunet "ما شاهد فاجعه خوجالی هستیم، ما جسد صدها نفر غیرنظامی، زنان، کودکان، پیران را با چشمان خود دیدیم. ارمنی ها به علت این که بسوی هلی کوپتر ما هم شلیک کردند، نتوانستیم فیلم برداری را تمام کنیم، ولی آنچه که از آن بالا دیدیم، برای درک شقاوت و بیرحمی آنها کافی بود. این منظره دهشتناکی بود. این جانیان ارمنی، که کودکان 6 - 5 سال
چهار فعال مدنی در ایران به دلیل اتهاماتی از جمله برگزاری مراسم روز جهانی زبان مادری مجموعا به ۴۵ سال زندان و ۸ سال تبعید محکوم شده‎اند.
به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، علیرضا فرشی به ۱۵ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان باغملک در استان خوزستان، اکبر آزاد به ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان دره‌شهر در استان ایلام، بهنام شیخی به ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان مسجد سلیم
دادگاه انقلاب 3 فعال ملی آذربایجان را به تحمل حبس محکوم کرد.
به گزارش آذوح آقایان جعفر رستمی راد، علی احمدی و سیامک سیفی در شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی هر کدام به تحمل 7 ماه زندان محکوم گردیده اند. در این پرونده حکم زندان آقایان علی صرافی و عسگر عباد زاده لغو شده است.
اتهام این فعالین ترک از سوی دادگاه انقلاب تبلیغ علیه نظام عنوان شده است.
این فعالین روز 8 اسفند 1391 در اول

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.