یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست از مسیح علی نژاد* روزنامه نگار، بنیانگذار کمپین «آزادی های یواشکی»
حدود دو هفته پیش، از سوی حمیدرضا احمد آبادی، یکی از چهره های شناخته شده بسیج، به شکلی وحشتناک به مرگ تهدید شدم. او در پیام خود گفت من «سلاخی» خواهم شد زیرا به تقدس انقلاب ایران و ارزش های اسلامی توهین کرده ام. او هشدار داد یکی از ماموران او در ایالات متحده زبان من را خواهد برید و سینه ام را پیش از
مدرنیسم و ملت سازی در ایران، با انکار، لجن مالی و لجبازی با ملل غیر فارس آغاز گردید سازاخ
مدرنیسم جهت دار در ایران، زیر چتر مبارزه با بیسوادی، همراه با انکار ملتهای غیر فارس و با شمشیر زبان رسمی فارسی و بریدن دیگر زبانهای غیر فارس شروع شد، و برای اثبات این انکار، کلیه بودجه های آموزشی همه ملل را منحصرا بزبان فارسی و به تاریخ سازی جعلی برای ملت فارس اختصاص دادند، و شرایطی را فراهم و تحمیل کردند که بخاطر نان شب، نویسندگان و شعرا و هنرمندان آزربایجانی هم همانند چاقو تیزکن با خدمت به ادبی
چرا والدین در آزربایجان، فیلتر انتقال فرهنگ و زبان ترکی به نسل جدید واقع گردیده اند؟   سازاخ
فاجعه ائی که پانفارسیسم برای حذف و فیلتر کردن انتقال زبان و فرهنگ زبان ترکی در آزربایجان به نسل جدید در ایران ایجاد و طراحی کرده ناشی از تصاحب کامل قدرت و با به چنگ انداختن به اقتصاد و به انحصار در آوردن آن در ایران و بدست گرفتن مهار آموزش و تربیت کودکان در مدارس و بدست گرفتن کنترل محتوای کتابهای آموزشی برای تزریق پانفارسیسم و پانیرانیسم در مخ کودکان، با گره زدن نان شب ملت ترک به زبان فارسی با ان
تصویری..غوطه‌شرقی در حال مرگ است و رژیم اسد برای دو نصف کردن آن تلاش می‌کند

نیروهای رژیم سوریه با حمایت روسیه، محاصره گروه‌های مخالف در غوطه شرقی را تنگ‌تر کرده است. رژیم این کشور در حال پیشروی در آخرین موضع مخالفان است تا این منطقه را به دو نصف تقسیم کند.
به گزارش العربیه، ساعاتی پس از نپذیرفتن پیشنهاد روسیه برای تخلیه غوطه شرقی، مسکو جنگجویان حاضر این منطقه را در برابر دو گزینه تسلیم شدن یا روبرو شدن با مرگ، قرار داده است.
منابع مخ
به گفته وکیل محمد علی طاهری، بنیانگذار «عرفان حلقه »، این زندانی در دادگاه به اتهام «افساد فی الارض» به پنج سال حبس محکوم شده است. احمد خسروی یکی از وکلای مدافع آقای طاهری روز سه شنبه به رادیو فردا گفت که روز شنبه ۱۲ اسفند، حکم جدید دادگاه به موکلش ابلاغ شده است. این حکم هنوز به وکلای آقای طاهری ابلاغ نشده است.
آقای طاهری تا کنون به همین اتهام دو بار به اعدام محکوم شده بود، اما دیوان عالی کشور
تعدادی از دیپلمات های عمدتا کشورهای غربی هنگام سخنرانی علیرضا آوایی، وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران در سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو سالن را به نشانه اعتراض ترک کردند.
همزمان با حضور آقای آوایی در نشست شورای حقوق بشر، روز چهارشنبه گروهی از معترضان به حضور وی در مقابل دفتر سازمان ملل در ژنو تجمع کردند.
همچنین دفتر نمایندگی حقوق بشر آمریکا واقع در سوئیس به حضور آقای آ
خبرگزاری فرانسه می‌گوید ، شماری از دیپلمات‌ها در اعتراض به سخنرانی روز سه شنبه علیرضا آوایی وزیر دادگستری ایران ، در سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، جلسه سخنرانی او را ترک کردند .
علیرضا آوایی، متهم به مشارکت در اعدام مخالفان حکومت ایران در دهه ۱۳۶۰ است و در سال ۱۳۹۰، همراه ۲۸ مقام دیگرایران در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفت.
علیرضا آوایی در سخنرانی روز سه شنبه خود از اقدا
گزارشی از اریک کورتِلِسا در تایمز اسراییل
نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، می گوید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد باید برای دعوت از علیرضا آوایی، وزیر دادگستری بدنام ایران که متهم به نقض حقوق بشر است «خجالت بکشد».
هیلی گفت حضور آوایی در شورای حقوق بشر تائیدی بر انتقادات دولت ترامپ از سازمان ملل متحد و تهدید به قطع کمک های آمریکا به آن سازمان است.
سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در بیا
ادبیات شفاهی توانائی غناعت و تکامل زبان ملتی را ندارد * سازاخ
هر زبانی در ارتباط با نوشتن و تدریس آن زبان در مواد درسی مختلف تقویت می گردد، زبانهائی که در حد گویش های محاوره ائی خانوادگی محدود می شوند، بتدریج غنای واژه ائی خود را از دست می دهند و بتدریج ساختارهای جمله سازی ساده تر می گردد و طبعاّ این نوشتار هست که امکان می دهد جمله سازی پیچیده تر شود، چون ما در موقع حرف زدن از ساده ترین ساختار های جمله سازی استفاده می کنیم،
حفظ ادبیات شفاهی ملتی منوط است ب
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس می‌گوید، نوجوان ۱۵ ساله‌ ای در همدان به‌دلیل پایین‌کشیدن پرچم جمهوری اسلامی در جریان اعتراض‌های دی ماه، به پنج سال زندان محکوم شد.
محمد کاظمی، نماینده ملایر در مجلس، ۲۹ بهمن ماه به "اعتماد آنلاین" گفت که حکم این نوجوان در دادگاه بدوی تعیین شده و "با اعتراض وی، پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال ‌شده‌است".
پیش از این شماری از مقام‌های ایران، بازداشت دانش‌آموزان در جریان
حزب الله: آمریکا تلاش می کند با کمک کردها نفت و ثروت سوریه را در اختیار بگیرد.
اساسا در مفهوم و محتوای ملت ایران، انکار موجودیت دیگر ملتهای غیر فارس پنهان گشته، سخنگویان و سخنوران جامعه فارس، بر خلاف تکرار طوطی وار کلمات قصار از نخبگان جهان، دائما از افرادی مثل ولتر نقل و قول می آورند که من با تو مخالفم ولی حاضرم جانم را بدهم تا تو حرفت را بزنی، ولی در عمل خلاف آن را عمل می کنند، آنچه مسلم است، شروع زندگی بشکل پیوند اجتماعی از زمانی میسر گردید که انسانها توانستند غریزه های
سازمان گزارشگران بدون مرز، ۳۹ سال حکومت جمهوری اسلامی را سراسر «سرکوب» رسانه‌ها، روزنامه‌نگاران و شهروند خبرنگاران دانست و تهران را متهم کرد که در این مدت دامنه سرکوب را از مرزهای کشور نیز فراتر برده است.
گزارش این نهاد حامی آزادی مطبوعات روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن، دو روز پس از سالگرد انقلاب بهمن ۵۷ ایران، منتشر شده که با آمارهایی در رابطه با سانسور و توقیف و رسانه‌ها و اعمال فشار بر روزنامه‌نگاران هم
عاصمه جهانگیر: حقوق بشر برای همه
عاصمه جهانگیر از آبان 1395 ماموریت خود را در مقام گزارشگر ویژۀ حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران آغاز کرده است. او با عزمی راسخ و خستگی‌ناپذیر در پشتیبانی از حقوق بشر و تعهد به طرح علنی و پیوستۀ دغدغه‌های حقوق بشری در ایران این ماموریت را پذیرفته است.

عاصمه جهانگیر چندین دهه‌ از مدافعان حقوق بشر و یکی از نیرومندترین فعالان پشتیبان دموکراسی و سیاست‌های پیشرو در پاکستان بوده و در سال‌های اخ
گوناز تی وی: روزنامه ضد ترک «قانون» در یادداشت امروز خود، سیاست نژادپرستانه و ضد حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران در ممنوعیت تدریس زبان ترکی را "توفیق ملی" قلمداد کرد.
نماینده روسیه در سازمان ملل گفت پ.ک.ک/ پ.ی.د ماه گذشته در سوریه 400 عضو داعش را آزاد کرده و 120 نفر از داعشی نیز به نیروهای دموکراتیک سوریه (ن.د.س.) پیوستند. - خبرگزاری آناتولی
پس از اعلام دستگیری همزمان و هماهنگ ۶ فعال حقوق بشری در ایران از جمله شیما بابایی و همسرش داریوش زند، سعید اقبال، محمود معصومی و بهنام موسیوند، سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری این فعالان جوان مدنی شد.
بر اساس گزارش‌ها، روز پنج‌شنبه، ۱۲ بهمن، حداقل پنج فعال مدنی در شهرهای تهران، بهبهان و کرمانشاه بازداشت شده‌اند و وب‌سایت هرانا همچنین خبر داد که لیلا فرجی، فعال مدنی پس از چند ساعت بازداشت
کمیسر حقوق بشر دولت آلمان با محکوم کردن اعدام متهمی در ایران که در ۱۵ سالگی مرتکب قتل شده بود، این اقدام جمهوری اسلامی را نقض غیرقابل قبول قوانین بین‌المللی خواند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، باربل کوفلر روز چهارشنبه ۱۱ بهمن در اعتراض به اعدام علی کاظمی گفت که وکیل متهم حتی از اجرای حکم اعدام موکل خود نیز مطلع نشده بود.
علی کاظمی که هنگام اجرای حکم اعدام ۲۲ سال داشت متهم بود که در جریان یک دعوای
در جدول سازمان ملل، سوریه پائین‌ترین رتبه یعنی ۱۵۹ را از آن خود کرده است در حالیکه کویت رتبه ۱۲۵، پاکستان رتبه ۱۴۱، عربستان رتبه ۱۴۹ و مصر رتبه ۱۵۵ را دارند.
آمریکا به شش درجه ارتقا در جدول سال ۲۰۱۷، از رتبه ۲۴ به رتبه ۱۷ صعود کرد.
شاخص آزادی بشر وضعیت آزادی انسان ها را در جهان نشان میدهد و برای تعیین آن از نمایانگر‌های شخصی، مدنی و اقتصادی کشور‌ها بهره گرفته میشود.
شاخص آزادی بشر یک برداشت و
مجلس ایران به "افزایش نگران کننده آمار کودک آزاری در ایران" واکنش نشان داده و لایحه مبارزه با کودک آزاری را در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در بررسی دارد تا نقض حقوق کودکان و نوجوانان صراحت و شفافیت قانونی پیدا کند و برای متخلفان "مجازات‌های سنگین نقدی و حبس‌های طولانی‌مدت" در نظر بگیرد.

حمایت قانون و اراده اجرای قانون بر مقابله با این آسیب اجتماعی نقشی حیاتی دارد، اما مقابله با کودک‌آزاری فقط و
تروریستها به سوی یک مسجد در شهر کیلیس راکت پرتاب کردند.
سخنگوی پنتاگون به عناصر پ.ک.ک/پ.ی.د حاضر در شمال شرق سوریه هشدار داد که در صورت حرکت به سمت عفرین، حمایت آمریکا را از دست خواهند داد.
- خبرگزاری آناتولی
برخی از اعضای گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک پس از آغاز عملیات شاخه زیتون در عفرین خود را به نیروهای ارتش آزاد سوریه در شهرستان مارع تسلیم کردند - خبرگزاری آناتولی
وزیر امور خارجه هلند در خصوص عملیات شاخه زیتون تصریح کرد که شواهد کافی برای دفاع ترکیه از خود وجود دارد و ی.پ.گ بی گناه نیست. - خبرگزاری آناتولی
یک نهاد حقوق بشری معتبر می گوید حکومت ایران در سال میلادی ۲۰۱۷ کارنامه بی سابقه‌ای از سرکوبگری و نقض حقوق بشر، از جمله در موارد مربوط به آزادی بیان و ابراز عقیده، محاکمات عادلانه، برابری جنسیتی و آزادی مذهب از خود بجا گذاشته است.
گروه بینی المللی دیدبان حقوق بشر، در گزارش امسال خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران که امروز منتشر شد، ضمن این نتیجه گیری، می گوید عوامل سرکوبگر در نیروهای امنیتی، قوه

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.