درخواست نمایندگان کنگره از دولت ترامپ برای تحریم ایران بابت نقض حقوق بشر و اقلیت بهایی

شش نماینده کنگره ایالات متحده از هر دو حزب سیاسی عمده جمهوریخواه و دموکرات، با ارائه قطعنامه هایی مشابه به سنا و مجلس نمایندگان، ضمن محکوم کردن نقض حقوق بشر در ایران، به ویژه حقوق اقلیت بهایی، از دولت پرزیدنت ترامپ خواستند تحریم های بیشتری علیه ایران وضع کند.
مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه از فلوریدا، ران وایدن سناتور دموکرات از اورگان، دیک دوربن سناتور دموکرات
عاصمه جهانگیر: اتهام پراکنی علیه من شاهدی بر وجود جو ارعاب در ایران است

عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق‌ بشر ایران ادعای خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی مبنی بر ارتباط او با عربستان سعودی را رد کرد.
در پی انتشار خبری در ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران که در آن به نقل از یک منبع ناشناس ادعا شده بود عاصمه جهانگیر قصد سفر محرمانه به عربستان سعودی دارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق‌ بشر ایران واکنش نشان
حکم دادگاه تجدید نظر دستگیرشدگان سال ۹۳ در سالن غدیر اورمیه از جمله یاسر اکبری ، محمد تمدنی، عطاکریمی و نیما حسنی صادر شد.
دادگاه تجدید نظر دستگیرشدگان سال ۹۳ در سالن غدیر اورمیه از جمله یاسر اکبری ، محمد تمدنی، عطاکریمی و نیما حسنی صادر شد و طبق رای شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آزربایجان غربی، حکم ۶ ماه حبس تعزیری یاسر اکبری تائید شده است.
حکم دیگر دستگیر شدگان از جمله نیما حسنی، عطا کریمی
سازمان عفو بین الملل در جدیدترین گزارش سالیانە خود اعلام کرد کە بدون احتساب چین، ٥٥% اعدام‌ها در ایران انجام شدە است.
سازمان عفوبین الملل روز ٢٢ فروردین ٩٦ در گزارش سالیانه خود اعلام کرد در سال ٢٠١٦ بدون احتساب چین، ۵۵ درصد کل اعدام‌های جهان در ایران انجام شده‌است.
به گفته سازمان مذکور، مجموعاً ۵۶۷ مورد اعدام در سال ۲۰۱۶ میلادی در ایران ثبت شده‌است.
سازمان عفو بین‌الملل همچنان می‌افزاید: دست‌ک
در سال ۲۰۱۶ مجموعا ۵۶۷اعدام غیر مخفی‌ در ایران ثبت شد,کمتر از ۱۵ دقیقه محاکمه, در هر ۲۶ساعت ۱ اعدام

سازمان عفو بین الملل امروز سه شنبه (۲۲ فروردین/۱۲ آپریل) با انتشار گزارشی تحت عنوان « حقوق بشر و اعدام در سال ۲۰۱۶» می نویسد در سال ۲۰۱۶ مجموعا ۵۶۷ مورد اعدام با حکم دادگاه رژیم فاشیستی ایرانی‌ ثبت شده‌است.بر اساس گزارش عقو بین الملل چین با اعدام بیش از ۱۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۶ آمار بیشترین اعدامی‌ها را دارد اما ایران نسبت به جمعیت کشور از لحاظ تعداد اعدامی مقام اول
,دستگيري وبازداشت چندين تن از فعالين ملي آزربايجان توسط نيروهاي امنيتي رژيم ايران در تبريز ،ویدیو

طي گزارش ارسالی خبرنگار اوغوز تی وی از تبریز ،امروز به مورخه ي ٩٦/١/١٧ چندين تن از فعالين حرکت ملی و آزادی بخش آزربايجان در تبريز ودرجريان بازي «گسترش فولاد تبريز آزربایجان» و«استقلال ايران» در محل در محل ورزشگاه بنيان ديزل توسط نيروهاي امنيتي رژيم شوونيسم ايران دستگير وبازداشت شده اند.
خبرها مبني بر اينكه تعداد كثيری از تماشاگران و فعالين ملی ملت آزربايجان ر ح
ویدیوی هولناک... روایت مادری که 3 کودکش را در حمله شیمایی ادلب از دست داد

صبح سه‌شنبه 4 آوریل، برای آخرین بار «ام محمد»، سه کودک 2، 5 و 8 ساله خود را بوسید؛ او می‌خواست برای آخرین بار بویشان کند و آن‌ها را در آغوش بکشد.
رسانه‌های محلی سوریه این داستان را این‌گونه روایت کردند: ساعت هفت بود که بمباران هوایی شهرک خان شیخون واقع در حومه جنوبی شهر ادلب آغاز شد؛ شهرکی که در کنترل مخالفان سوری قرار دارد. صدای انفجارها شنیده می‌شد اما مادری
افراطی ترین رفتار با اقلیت ها در قرون بیستم و بیست و یکم در دیکتاتوری ها بوده است بدترین مثال ها، رژیم های توتالیتری هستند که نسل کشی را تا حذف گروه های ناخواسته در جامعه پیش بردند. هولوکاستی که نازی ها مرتکب شدند و شش میلیون یهودی را کشتند که یک سوم جمعیت یهودی دنیا در ان زمان و دوسوم یهودیان اروپا بود. همچنین نازی ها انبوهی از جامعه کولی ها، همجنسگرایان و سایر گروه های اقلیت را زندانی یا نابود
منبعادامه حقوق اقلیت لازمه دمکراسی است بنابراین در دمکراسی لازم است حقوق اقلیت رعایت شود همان گونه که حکومت اکثریت باید برقرار باشد. در واقع، طبق دمکراسی امروزی، حقوق اقلیت باید مورد حفاظت قرار گیرد بدون توجه به اینکه یک اقلیت چقدر غریب یا بیگانه با اکثریت جامعه باشد؛ در غیراینصورت حقوق اکثریت معنای خودش را از دست می دهد. در ایالات متحده، از آزادی های فردی همانند حقوق گروه ها و ایالات منفر از طر
سازمان ملل با محکومیت ایران، ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر را تمدید کرد

شورای حقوق بشر سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت حقوق بشر در ایران، ماموریت عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه حقوق بشر را تمدید کرده و از حکومت ایران خواسته است که با او همکاری کامل داشته باشد.
قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل با ۲۲ رای مثبت، ۱۲ رای منفی و ۱۳ رای ممتنع تصویب شده است.
شورای حقوق بشر سازمان ملل از گزارش اخیر عاصمه جهانگیر استقب
یک فروردین از زاویه دیگر

بر مبنای عرف تاریخی اول فروردین بعنوان عید، جشن گرفته میشود صغیر و کبیر در این روز بوی شادی و تازگی میدهند.
خلق جو شادی در این روز باعث شده است تا از مرثیه خوانی برای این روز غافل باشیم. در واقع عرف تاریخی این روز تقویم حقوق بشری اول فروردین ماه را به سایه برده است یک فروردین در تقویم حقوق بشری و جهانی عنوان”روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی “را یدک میکشد.
در ک
گزارشگر ویژه سازمان ملل با اشاره به اعدام‌ها، احکام جدید زندان و افزایش فشار بر فعالان سیاسی در ایران گفت وضعیت در جمهوری اسلامی به حد هشدار رسیده است.
عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه در نشست شورای حقوق بشر در ژنو گفت: تمامی گزارش‌ها نشانگر آن است که کنترل شهروندان در ایران تشدید شده و فضای دموکراتیک بشدت محدود شده است.
خانم جهانگیر همچنین گفت در سال
وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش حقوق بشر سال ۲۰۱۶ ِ خود، که روز جمعه انتشار یافت از نقض حقوق بشر در ایران انتقاد کرد.
به گزارش وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا، مهم‌ترین مشکلات در حوزه حقوق بشر در ایران، محدودت شدید آزادی‌های مدنی از جمله آزادی بیان، تجمع، مذهب و رسانه‌ها عنوان شده است.
فقدان آیین دادرسی عادلانه،مجازات‌های اعدام برای جرایمی که براساس یک آیین دادرسی عادلانه،مستحق چنین مجازاتی نی
دو گزارش درباره ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو بررسی می‌شود

سی و چهارمین جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه ۹ اسفند ماه در ژنو آغاز بکار کرد. بنا به برنامه منتشر شده از سوی دبیر این جلسه، دو گزارش درباره وضعیت حقوق بشر ایران در این جلسات بررسی خواهد شد.
گزارش نخست موسوم به «گزارش موقت» درباره وضعیت حقوق بشر ایران از سوی آنتونیو گوترس، دبیر کل سازمان ملل متحد، ارائه خواهد شد و گزارش دوم نیز از سوی عاصمه جهانگیر، گ
بیست و پنجمین سالگرد نسل کشی خوجالی (قره باغ - آذربایجان)


دکتر علی قره جه لو

نویسنده فرانسوی "ژان، ایو، یونت" Jan. iv. Yunet "ما شاهد فاجعه خوجالی هستیم، ما جسد صدها نفر غیرنظامی، زنان، کودکان، پیران را با چشمان خود دیدیم. ارمنی ها به علت این که بسوی هلی کوپتر ما هم شلیک کردند، نتوانستیم فیلم برداری را تمام کنیم، ولی آنچه که از آن بالا دیدیم، برای درک شقاوت و بیرحمی آنها کافی بود. این منظره دهشتناکی بود. این جانیان ارمنی، که کودکان 6 - 5 سال
چهار فعال مدنی در ایران به دلیل اتهاماتی از جمله برگزاری مراسم روز جهانی زبان مادری مجموعا به ۴۵ سال زندان و ۸ سال تبعید محکوم شده‎اند.
به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، علیرضا فرشی به ۱۵ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان باغملک در استان خوزستان، اکبر آزاد به ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان دره‌شهر در استان ایلام، بهنام شیخی به ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان مسجد سلیم
دادگاه انقلاب 3 فعال ملی آذربایجان را به تحمل حبس محکوم کرد.
به گزارش آذوح آقایان جعفر رستمی راد، علی احمدی و سیامک سیفی در شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی هر کدام به تحمل 7 ماه زندان محکوم گردیده اند. در این پرونده حکم زندان آقایان علی صرافی و عسگر عباد زاده لغو شده است.
اتهام این فعالین ترک از سوی دادگاه انقلاب تبلیغ علیه نظام عنوان شده است.
این فعالین روز 8 اسفند 1391 در اول

دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان در استان تهران، چهار فعال ترک (آذری) را جمعا به ۴۵ سال حبس و تبعید محکوم کرد. هر چند اتهام تشکیل جمعیت غیر قانونی در خصوص صدور این رای معیار قرار گرفته است با اینحال اسناد دادگاه نشان دهنده این است افراد مورد اشاره هیچ فعالیت خشونت آمیزی نداشته و بیشتر در حوزه های فرهنگی و زبانی فعالیت داشته اند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر
4 نفر از فعالان ملی و مدنی ترک آذربایجانی در تهران امروز سوم اسفند ماه در روز جهانی زبان مادری در مجموع به 45 سال حبس تعزیری و 8 سال تبعید به مناطق دوردست و مختلف توسط دادگاه انقلاب بهارستان تهران محکوم شدند.
طی گزارش رسیده به گوناز تی وی، به مورخه 21 فوریه 2017 مقارن با سوم اسفند ماه 1395 هر کدام از فعالین مندرجه ذیل به اسامی:
1- اکبر آزاد به تحمل 10 سال حبس تعزیری و 2 سال تبعید به شهرستان در
انتقاد عفو بین‌الملل از سرکوب فعالان حقوق بشر و «مجازات‌های بی‌رحمانه» در ایران

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالانه خود از تداوم نقض حقوق بشر در ایران خبر داده و از سرکوب فعالان حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد.
رها بحرینی، پژوهشگر حقوق بشر ایران در سازمان عفو بین‌الملل در گفت‌وگو با صدای آمریکا به مواردی از گزارش این سازمان اشاره کرد و در زندان بودن افرادی مانند عبدالفتاح سلطانی، نرگس محمدی، آتنا دائمی، آرش صادقی و گلر
رژیم ایران در روز جهانی زبان مادری، فعالین ملی آذربایجان را با احکامی بیسابقه روبرو کرد.
به گزارش آذوح 4 فعال سیاسی ترک در حکمی که روز 1 اسفند صادر گردیده در مجموع به 45 سال زندان و 8 سال تبعید به مناطق دوردست و مختلف محکوم گردیدند.
1- اکبر آزاد به تحمل 10 سال حبس تعزیری و 2 سال تبعید به شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام؛
2- علیرضا فرشی به تحمل 15 سال حبس تعزیری و 2 سال تبعید به شهرستان با
یک کودک کار با اعمال زور به ساختمان نیمه کاره ای برده شد و توسط ۱۱ فرد دیگر مورد تجاوز قرار گرفت. متخصصان پزشکی قانونی با انجام معاینه و آزمایش‌های تخصصی علت مرگ این قربانی را تجاوز دسته‌جمعی اعلام کردند.
صدای آمريکا - کمیسر شورای حقوق بشر اروپا روز چهارشنبه رهبران ترکیه را به «تغییر مسیر فوری» و پرهیز از نقض حقوق آزادی رسانه ها و حاکمیت قانون ترغیب کرد. به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس این هشداری درباره وضع دموکراسی در ترکیه به شمار می رود.

به نوشته آسوشیتدپرس این خواسته شورای کمیسر حقوق بشر اروپا هنگامی مطرح شده که ترکیه آماده برگزاری رفراندومی در تاریخ ۱۶ آوریل می شود. در این همه پرسی قرار است ت
سازمان گزارشگران بدون مرز در سالگرد انقلاب اسلامی با انتشار گزارشی ایران را یکی از پنج زندان بزرگ جهان برای فعالان رسانه ای خواند. به گزارش این نهادِ مدافع حقوقِ فعالان رسانه ای هم اکنون ۲۹ روزنامه نگار و شهروند خبرنگار در زندان هستند.
گزارشگران بدون مرز با اشاره به اینکه با نزدیک شدن انتخابات فشار بر روزنامه نگاران و رسانه ها نیز بیشتر شده ، گزارش داده که در دو ماه گذشته دور جدیدی از بازداشتها
عفو بین الملل: دولت اسد ۱۳ هزار زندانی را مخفیانه اعدام کرده است

بنا به گزارش سازمان عفو بین الملل، مقامات دولت سوریه از آغاز اعتراضات گسترده سال ۲۰۱۱ تا کنون دست کم سیزده هزار نفر را در زندانی در شمال دمشق که در سوریه به «کشتارگاه» شهرت پیدا کرده، اعدام کرده اند.
بنا به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، سازمان عفو بین الملل گفته است که در زندان «صیدنایا» در شمال دمشق و در فاصله میان سال های ۲۰۱۱و ۲۰۱۵، مقامات سوریه دستور به اعدام ۲۰ تا ۵

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.