پیروزی کبیر چاناق قلعه در یکصدمین سالکرد آن بر ستارگان همیشه تابان جهان اسلام، ملت کبیر تورک ، مبارک باشد.
یاد و خاطره شهدای این حرب حق علیه باطل،شرک علیه توحید ، کفر علیه تورک و مخصوصا شهدای تورک آزربایجانی آن را که ندای حق را شنیده گرفتار منبرهای مملو از شیطان و حوزه های مسکون به پلشت و روضه های متفرق ساز و خنجر های خاینانه فارسهای شیعه چی و هوچی گری محدثین دشمن تراش نشدند.
آنانی که به حق خونشان را برای حفظ استانبول و سرحدات جهان اسلام ،ملک حضرت حق و حکومت حق گستر تورک دادند.

مکانشان جنت، یادشان گرامی، آرمانشان مستدام و عقیدهشان منتشر و راهشان پر رهرو باد.

ان الله ینصر المومنین و ینهدم قوم الظالمین.
چه مسعود که قوم تورک هیچگاه خایینانه بر گریده حق خنجر نزده و همیشه سیف الاسلام بوده است و تهنیت باد که تورک چون بر جان مسلمان قصد نکرده است و از مسلمان کشی بری بوده و بری خواهد ماند.
ربنا مصون بدار تورکهارا از دام سنی کشی، شیعه کشی، مخرج کلام برادر کشی. آمین.
نه موتلو تورکوم دیاتا.
؛
جنگ معروف و سرنوشت ساز چناق قلعه (چاناق قالا) در سال 1915 بین نیروهای مسلمان عثمانی از یک سو و دول غربی چون انگلیس و فرانسه از سوی دیگر در نزدیکی استانبول روی داد که با پیروزی مسلمانان همراه بود.

بر اساس اسناد وزارت دفاع ترکیه، مشهدی علی فرزند زین العابدین متولد ۱۸۷۷م روستای یوخاری وئشله (ویشلق علیا) خوی از گردان دوم هنگ ۵۷، در ۲۳ ژولای ۱۹۱۵ در جنگ معروف چناق قلعه در خلال جنگ جهانی اول شهید شده است. سرباز دیگری هم با نام محمد فرزند عباس از اهالی پالو (محتملا روستای بالو در اورمیه) از سپاه سوم در ۵ نوامبر ۱۹۱۵ در بیمارستان باندرما شهید شده است.

جنگ معروف و سرنوشت ساز چناق قلعه (چاناق قالا) در سال ۱۹۱۵ بین نیروهای مسلمان عثمانی از یک سو و دول غربی چون انگلیس و فرانسه از سوی دیگر در نزدیکی استانبول روی داد که با پیروزی مسلمانان همراه بود. در نتیجه این جنگ صدها هزار نفر از عساکر مسلمان عثمانی شهید و زخمی شدند.
؛


نظرات

 1. S

  Shaham ۴۶۰ روز قبل

  یکی از قیرمیز دیدن کنه فکر میکنه جنگ ویتنام یا جنگ جهانی رو می فرمایید
  خوش به حالتان
  سرخوشید
  -2
  • I

   isa-ab ۴۵۹ روز قبل

   حالا یکی باید به توی احمق حالی کنه که جنگ چاناق قلعه هم جز یکی از جبهه های جنگ جهانی اول بود، واقعا چی فکر کردی دشمن صلیبی اومده بود دزدیه آلوچه، هر چند هدفتان فقط گوزیدن و بد کردن هواست چون راهتان پر از شکم درد عجمی و دلواپسی های مصنوعی تزریق شده از کانون های نفاق و شرارت پارسی است، چی شد حالا چرا به جنگ مسلمانا در مقابل دشمنان صلیبی با لودگی و احمق دیده شدن نگاه می کنی، هر چند گوزنده از بوی گوزش خوشش آید جناب حبیبه رجیم
   2

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.