درحالی‌که قیمت ارز در ایران حالت صعودی پیدا و ظاهراً از کنترل مسئول امر خارج شده است، آقای سیف رئیس بانک مرکزی ایران لیست خریداران ارز از بانک‌ها را در اختیار اداره مالیات ایران قرار داد تا اقدام به وصول مالیات از خریداران ارز بکنند.
بانک‌های پارسیان و پاسارگاد که تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می‌باشند از متولیان تزریق ارز به بازار هستند و شعبات مرکزی این بانک‌ها به‌واسطه دلالان خود اقدام به تزریق ارز به بازار سیاه می‌کنند.
این بانک‌ها اخیراً نیز با دریافت کارت ملی و تکمیل فرم اشخاص، ارز بانکی را کمی پائین تر از بازار سیاه پرداخت می‌کردند که این موضوع باعث التهاب در بازار ارز شده بود.
بانک مرکزی اسامی و مقدار دلار فروخته‌شده به این اشخاص را در اختیار اداره مالیات قرار داده است.
رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن معرفی خریداران عمده ارز به همراه میزان دلار خریداری‌شده از ابتدای سال جاری تا ۱۷ دی‌ماه، خواستار رسیدگی به مبادلات این اشخاص و اقدام لازم در خصوص وصول مالیات‌های متعلقه شد.

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.