با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، دوشنبه هفته جاری، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، برای رایزنی با چین برای تضمین منافع ایران از حفظ برجام راهی چین شد.
خبرگزاری رویترز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه از قول سه منبع مطلع گزارش داد که سعید خوشرو، مدیر روابط بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران، نیز همراه آقای ظریف راهی چین شده بود تا از پالایشگاه‌های این کشور برای ادامه واردات نفت ایران به‌رغم تحریم‌های

شرکت پژو-سیتروئن پس از برجام بزرگترین سرمایه‌گذاری را در صنعت خودروی ایران انجام داده‌است. حالا پس از خروج آمریکا از برجام این سوال مطرح است که این گروه خودروسازی آیا در ایران خواهد ماند؟
شرکت پژو-سیتروئن پس از خروج آمریکا از برجام از اولین شرکت‌هایی بود که طی بیانیه ای خواستار آن شد که اتحادیه اروپا موضع مستقلی نسبت به آمریکا بگیرد.
این گروه خودروسازی یک هفته پس از خروج آمریکا از برجام، فروش
رشد اقتصادی ایران که به پیش بینی صندوق بین‌المللی پول انتظار می‌رفت امسال به چهار درصد برسد، با احتمال بازگشت به وضعیت دوران پیش از توافق برجام روبرواست که کمتر از دو درصد بود.
تحلیلگران پیش بینی می‌کنند اعمال تحریم‌های جدید رشد اقتصادی ایران را به حدی که سال‌های قبل از برجام بود، کاهش دهد .
گوراو کاشیاب، تحلیلگر مالی، درباره این موضوع گفت: «پس از لغو تحریم‌ها در سال ۲۰۱۵، ثروتی قریب به یک میلی
معدن‌های زمینی‌ و زیر زمینی‌ و منابع عظیم انرژی آزربایجان که توسط رژیم‌های ایرانی‌ طی‌ ۸۰ سال اخیر تاراج میشود
اوغوز تی‌وی :اگر با دقت بنگریم متوجه میشویم که آزربایجان جنوبی روی چه گنجی نشسته ولی‌ خود ملت تورک از آن خبر ندارد.طی‌ ۸۰ سال اخیر معدن‌های زمینی‌ و زیر زمینی‌ آزربایجان که توسط رژیم‌های ایرانی‌ تاراج میشود حدو حساب ندارد. اگر این ثروت دست دولت ملی‌ آزربایجان بود قطعاً ملت تورک آزربایجان یکی‌ از مرفه‌ترین ملت های دنیا می‌شدند . بدلیل وجود سیاست استعمار کویرگرا در نزد اشغال گران و چپاول گران ایران
روزنامه وال استریت جورنال در گزارشی نوشت: معلمان در یزد دست به اعتصاب زدند. کارگران فولاد و پرسنل بیمارستان در اهواز محل کار خود را ترک کردند. کارکنان راه آهن در حومه تبریز به خیابان ها آمدند؛ و اتحادیه رانندگان اتوبوس در تهران علیه شرکت های خصوصی که راه های شهری را کنترل می کنند اعتراض کردند.
این ها نمونه ای از گسترش صدها ناآرامی در ایران و نشانه ای از نارضایی عمیق از مشکلات اقتصادی کشور است. ک
در حالی که بازارهای جهانی به دلیل تعطیلات آخر هفته فعالیت کاری ندارند، روز یکشنبه در اولین ساعات کاری بازار در ایران قیمت دلار از مرز ۷۰۰۰گذشت.
به گزارش آرازنیوز این در حالی هست که دلار بصورت نقدی در بازار تهران بسیار کمیاب بوده و صرافی ها به دلیل فضای پلیسی و امنیتی حاکم بر بازار و پلمپ مغازه ها قادر به معامله نمی باشند.
از طرف دیگر بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه های سراسری ایران از روز گذ
بالاترین نرخ دلار در تاریخ اقتصاد ایران ثبت شد
در معاملات پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت بالاترین نرخ دلار در تاریخ اقتصاد ایران ثبت شد: هر دلار آمریکا ۶۱۰۰ تومان
تشدید بحران اقتصادی در ایران | بانک مرکزی: خرید و فروش فیزیکی ارز ممنوع است!
تمام صرافی­‌ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید و فروش اسکناس به صورت فیزیکی نبوده و این امر از طریق بانک‌ها انجام خواهد شد.
گاردین: ریال ایران به پایین ترین سطح خود رسید، مردم برای خرید دلار تلاش می کنند

هجوم ایرانیان برای خرید دلار و تنزل بی سابقه ارزش ریال عنوان مقاله گاردین چاپ لندن است.گاردین با اشاره با اینکه از آغاز انقلاب و روی کارآمدن جمهوری اسلامی، ارزش ریال دربرابر ارزهای خارجی مدام کاهش یافته است به تلاشهای حکومت ایران در مهاربحران پولی پرداخته و می نویسد اکنون خرید دلار نیز در گرماگرم نارضایتی های سیاسی بسیار دشوار شده است.
گاردین از بیژن خواجه پور
گزارش‌های میدانی خبرگزاری‌های داخلی حاکی است که در نخستین روز از اجرای سیاستِارز تک‌نرخی ، خرید و فروش دلار در صرافی‌ها با دخالت نیروی انتظامی متوقف شد و ارز با قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان نیز ارائه نشد.
به گزارش ایسنا در روز سه‌شنبه برای ساعاتی برخی صرافی‌ها دلار را با قیمت چهار هزار و ۹۰۰ تومان فروختند که بعد از حضور نیروی انتظامی، این کار متوقف شد. تصاویر منتشر شده توسط خبرگزاری‌ ایلنا حاکی اس
پرده دوم غارت - جهانگیری: دلار از سه‌شنبه ۴۲۰۰ تومان فروخته می‌شود (البته به نورچشمی ها تا در بازار بفروشند)
اسحاق جهانگیری معاون رییس جمهوری ایران اعلام کرده از روز سه‌شنبه دلار تک‌نرخی و به قیمت ۴۲۰۰ دلار فروخته می‌شود.
اسحاق جهانگیری معاون رییس جمهوری ایران اعلام کرده از روز سه‌شنبه دلار تک‌نرخی و به قیمت ۴۲۰۰ تومان فروخته می‌شود.
آقای جهانگیری این خبر را با پایان جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادی دولت برای مدیریت بازار ارز اعلام کرد. این جلسه دوشنبه شب به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران برگزار شد.
گزارش برخی خبرگزاری‌های داخلی حاکی از است که از صبح دوشنبه، با وجود تقاضای بالا، خرید و فروش دلار در صرافی‌ها به شدت کاهش یافته است.
در حالی که خبرگزاری ایلنا نرخ هر دلار را ۶ هزار تومان اعلام کرده خبرگزاری مهر این نرخ را در حدود ۵۷۰۰ تومان نوشته است.
روز یکشنبه، حسام‌ الدین آشنا، مشاور حسن روحانی در توئیتر، افزایش نرخ ارز را ناشی از بحران‌سازی اقتصادی عده‌ای دانست که راهشان به استانبول، اربیل
در ایران التهاب در بازار ارز روز دوشنبه هم ادامه داشت و هر دلار آمریکا از مرز شش هزار تومان هم گذشت. خبرها و تصاویر دریافتی در تهران گویای تشکیل صف های طویل در مقابل صرافی های بزرگ برای تبدیل ریال به ارزهای معتبر از جمله دلار آمریکا است.
در ایران، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت ایران روز دوشنبه ضمن غیرقابل قبول خواندن وضعیت فعلی پولی کشور گفت این وضعیت برخلاف میل ماست و تاکنون در آن موفق نبوده ایم.

از سوریه شدن میترسیدی؟ حالا ونزوئلا شدن رو ببین خبرگزاری ایلنا دقایقی پیش اعلام کرد که در خیابان فردوسی در بازار غیر رسمی و در میان دلالان به ۶ هزار تومان شده است. قیمت فروش سکه بهار آزادی به ۱۹۶۰تومان و فروش دلار ۲۰ فروردین ۹۷ امروز به دلار ۶۰۰۰ تومان رسید. همچنین سکه تمام ۱۹۱۰ تومان از مردم خریداری می‌شود. امروز نیز طبق روزهای گذشته همچنان نرخ ارز رو به افزایش بوده و فروش دلار امروز به ۶۰۰۰ ت
حسین راغفر (اقتصاددان و استاد دانشگاه): شاهد فروپاشی اقتصاد ایران و ونزوئلایی شدن هستیم
وی در ارزیابی خود از روند بازار ارز مدعی شد: این شرایط نشانه‌ای از فروپاشی اقتصادی ایران و حرکت به سمت ونزوئلایی شدن است که در آینده نیز تشدید می‌شود.
در حالیکه نرخ ارز در ادامه روند صعودی خود در بازار ایران، از مرز ۵۶۰۰ تومان عبور کرد، صرافی های تهران شاهد هجوم خریداران برای خرید دلار و یورو بود.
رسانه‌های داخلی روز یکشنبه ۱۹ فروردین، به نقل از صرافی‌ها و فروشندگان ارز در تهران گزارش دادند که هر دلار آمریکا که روز شنبه حدود ۵۱۰۰ تومان فروخته می‌شد، بعد از ظهر روز یکشنبه از ۵۶۰۰ تومان هم فراتر رفت و طبق برخی گزارش ها به بیش از ۵۷۰۰ رسید.
نرخ
خبرگزاری‌های داخل ایران در حالی از افزایش قیمت دلار آمریکا حتی تا شش هزار تومان تا پیش از ظهر روز دوشنبه خبر می‌دهند که اذعان دارند، قیمت‌های اعلام شده صرفاً روی تابلوی صرافی‌هاست و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.
محمد باقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان برنامه و بودجه، روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما، شرایط بازار ارز را «غیرقابل قبول»، توصیف کرد و در عین حال «انتقادها به عم
گزارش برخی خبرگزاری‌های داخلی حاکی است که از صبح دوشنبه، به رغم تقاضای بالا، خرید و فروش دلار در صرافی‌ها به شدت کاهش یافته است.
به نوشته خبرگزاری ایلنا، بیشتر صرافی‌ها از فروش دلار خودداری می‌کنند. ایسنا هم در گزارشی نوشته که دلار «نایاب» شده است.
بازار آزاد ارز روز دوشنبه با گزارش‌های ضد و نقیض درباره میزان افزایش قیمت دلار روبه‌روست. ایلنا خبر از فروش ۶ هزار تومانی دلار می‌دهد اما خبرگزاری م
هرمس مارکاسی تورکیه-یه ماراق گوستریر
دونیا شهرتلی لوکس گئییم مارکالاریندان‌ بیری اولان Hermes تورکیه‌یه بؤیوک ماراق گؤستریر.

Hermes اینترناسیونال ایداره هئیتی‌نین عضوو خاویر هرمس یاخین گون‌لرده تورکیه ایله باغلی فورصت‌لری دیرلن‌دیره‌جک‌لرینی بیلدیردی.

هرمسین صاحب‌لرین‌دن بیری، خاویر هرمس و اینگیلتره شاه‌زاده‌سی مایکل فرانکلین ایستانبولدا "تاکسیم 360" لاییحه‌سی‌نین ساتیش اوفی‌سینده اولدولار.

ایستانبولا توریست کیمی گلن هرمس و
روسییا باکی-قارسا نئجه رقیب اولور؟ - ایلکین موقاییسه
سون ایللر قفقاز دهلیزینده کیفایت قدر داشیمالاردا گذشتلر ائدیلمه‌سینه باخمایاراق، آذربایجانین شرق-غرب دمیر یولونون جدی رقیبی اورتایا چیخیب.

آخار. آذ خبر وئریر کی، بو سؤزلری نفت آراشدیرمالار مرکزینین رهبری ایلهام شابان قید ائدیب. او بیلدیریب کی، ایستاتیستیکایا اساساً، چین ۲۰۱۷-جی ایلده قازاخیستان-روسییا مارشروتو اوزره آوروپایا ۴۶،۱ مین کونتینر داشیییب:

«چین‌دن قازاخیستان اوزرین‌دن روسییا مارش

خبرگزاری ایسنا: قیمت چغاله‌بادام کنترل شد
اسدالله کارگر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تولید و بازار گوجه سبز اظهار کرد: به صورت کلی محصولات نوبرانه با افزایش قیمت‌های غیرمنطقی و البته مقطعی روبرو می‌شوند که البته برای چغاله بادام می‌توان گفت که بازارش کنترل شده و قیمت آن به کیلویی حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان رسیده است.
پیش‌بینی دلار ۷۰۰۰ تومانی توسط عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ایران
یک نماینده مجلس گفت: اگر دولت اقدام جدی نکند و پالس افزایش قیمت نرخ دلار تا ۷ هزار تومان مخابره شود، احتمال افزایش قیمت وجود دارد.
هادی قوامی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ایران: گام بعدی دلار می تواند ۸ هزار تومان و پس از آن ۱۲ هزار تومان باشد
هادی قوامی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس،در واکنش به مشاور رئیس جمهور مبنی براینکه افزایش نرخ دلار کار خوبی بود،اظهار داشت:

زمانی می گفتند قیمت واقعی دلار ۱۰۰۰ تومان است و اکنون دلار به ۵ هزار تومان رسیده است، با چنین استدلالی ممکن است به دلار ۸ تا ۱۲ هزار تومان برسیم.

گام بعدی دلار می تواند ۸ هزار تومان و پس از آن ۱۲ هزار تومان باشد که با این اوصاف مسیر رو به قهقرا د
قیمت ارزهای اصلی در پایتخت ایران بار دیگر رکورد زد و دلار آمریکا از ۵۵۰۰ تومان گذشت.
شبکه اطلاع‌رسانی قیمت ارز و طلا در ایران عصر امروز، یکشنبه ۱۹ فروردین، قیمت یورو را ۶۵۷۰ و قیمت پوند را ۷۵۰۰ گزارش کرده بود.
قیمت دلار امروز ثابت نبود و حدود ۴۰۰ تومان نوسان داشت. بعضی از صرافی‌های عمده پایتخت روی تابلوهای خود قیمت را تا ۵۸۰۰ بالا برده بودند.
بسیاری از صرافی‌ها فعلا معامله نمی‌کنند
فقط مساف

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.