مقامات جمهوری اسلامی اعتراف کرده اند مردم ایران در سال های اخیر فقیرتر شده اند.
به گزارش ارازنیوز پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام، با اشاره به افزایش تعداد فقیران در ایران گفته است هر روز به تعداد فقرا در ایران افزوده می‌شود.
فتاح روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن در مصاحبه با رسانه های ایران گفته است با تأکید بر اینکه «فقر در جامعه افزایش پیدا کرده است و هروز نیز به تعداد فقرا در کشور ما افزوده می‌شود» گ
نادر قاضی‌پور نماینده شهر ارومیه در مجلس شورای ایران در پیامکی به مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد دولت حسن روحانی نسبت به افزایش بی‌وقفه قیمت ارز در ایران هشدار داد و تلویحا سقوط دولت را پیش‌بینی کرد.
این نماینده در پیامک خود به وزیر اقتصاد ضمن مقایسه روند رو به رشد ارز در ایران با وضعیت مشابه در شیلی که منجر به سقوط دولت انقلابی سالوادور آلنده در سال 1970 شد تلویحا به دولت روحانی هشدار جدی داده است
به رعم وعده‌های دولت حسن روحانی برای کنترل نرخ ارز در بازار ایران، دلار آمریکا به مرز پنج هزار تومان نزدیک شد تا رکورد جدیدی بر جای بگذارد.
خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، عصر سه‌شنبه ۲۴ بهمن در گزارشی از وضعیت ارز در بازار تهران نوشت، قیمت دلار به ۴۹۵۰ تومان رسیده است که جهشی ۱۰۰ تومانی را به نسبت روز قبل نشان می‌دهد.
این گزارش می‌گوید که «بقیه ارزها هم دست کمی از دلار ندارند. به گونه‌ای که ی
حتی مراسم راهپیمایی سنتی به مناسبت سالروز بیست و دوم بهمن، که در رسانه‌های رسمی تهران «حضور باشکوه و گسترده و تماشایی مردم» توصیف شد، نتوانست این واقعیت را پنهان کند که نظام جمهوری اسلامی به سرعت از اقتدار و کبکبه سال‌های نخستین پیدایش خود دور میشود و بیش از هر زمان دیگری فرسایش بازنگشت ناپذیرش را به نمایش میگذارد.
رویداد‌های نامنتظره دیماه گذشته یکی از مهم‌ترین نشانه‌های این فرسایش اند، همچون گ
درحالی‌که قیمت ارز در ایران حالت صعودی پیدا و ظاهراً از کنترل مسئول امر خارج شده است، آقای سیف رئیس بانک مرکزی ایران لیست خریداران ارز از بانک‌ها را در اختیار اداره مالیات ایران قرار داد تا اقدام به وصول مالیات از خریداران ارز بکنند.
بانک‌های پارسیان و پاسارگاد که تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می‌باشند از متولیان تزریق ارز به بازار هستند و شعبات مرکزی این بانک‌ها به‌واسطه دلالان خو
گزارش ها از تهران حاکیست که قیمت دلار در بازار ارز بار دیگر افزایش یافت و برای دقایقی به ۴۸۵۰ تومان نیز رسید. همچنین قیمت طلای ۱۸ عیار، به ۱۵۰ هزار تومان در هر گرم رسید که رکورد قیمت در سال جاری را شکسته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز دوشنبه ۲۳ بهمن، برای چندمین بار در روزهای اخیر، قیمت دلار به بالاتر از ۴۸۰۰ تومان افزایش یافت.
درهمین حال، خبرگزاری فارس نرخ دلار در روز دوشنبه را ۴۸۲۰ تومان ا
قیمت دلار آمریکا در بازار ارز ایران، بار دیگر، با ثبت رکوردی تازه از مرز ۴۷۸۰ تومان گذشت و به ۴۸۰۰ تومان در برابر یک دلار نزدیک‌تر شد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، قیمت هردلار در روز یکشنبه ۱۵ بهمن، نسبت به روز شنبه ۱۴ بهمن، ۱۲۸ تومان افزایش داشته است.
این درحالیست که همزمان، خبرگزاری تسنیم، آخرین نرخ دلار را در بازار ارز کشور در ظهر یکشنبه ۴۷۹۰ تومان گزارش کرد.
تسنیم روز شنبه به نقل از صرافی‌ها و
افزایش چشمگیر درآمد گردشگری ترکیه؛ روسیه اول، ایران سوم
درآمد صنعت گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به سال قبل از آن حدود بیست درصد افزایش داشته و به ۲۶ میلیارد دلار رسیده است. پنج برابر شدن تعداد گردشگران روس در پی کاهش تنش سیاسی میان ترکیه روسیه از دلایل اصلی افزایش درآمد توریسم در ترکیه عنوان شده است.
رآمد صنعت گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به سال قبل از آن حدود بیست درصد افزایش داشته و به ۲۶ میلیارد دلار رسیده است.
پنج برابر شدن تعد
گزارشی از آسا فیتچ از دوبی و آرزو اقبالی از تهران در وال استریت جورنال
وقتی مقام های ایران «تلگرام» را برای مهار ناآرامی های دی ماه مسدود کردند، کسب و کارهای کوچک بیشترین آسیب را از قطع ارتباطات متحمل شد.
مجتبی، مالک یک فروشگاه ملزومات حیوانات، نمی توانست سفارش هایش را از طریق تلگرام مدیریت کند و مجبور بود برای انجام کار جلوی در خانه های مردم برود. اشتباهات ناشی از این وضع باعث شد به صاحب یک گر
روزنامه جهان صنعت در تیتر یک خود با عنوان «دست دولت در جیب مردم» نوشته است: « بازار سیاه ارز‌ داغ‌ترین روزهای عمر خود را تجربه می‌کند، نرخ‌ها به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند، مردم پشت در صرافی‌ها صف کشیده‌اند، اما ارزی برای عرضه وجود ندارد و صف‌های طویل پشت درهای بسته قفل شده است. صرافی‌ها با کمبود منابع ارزی مواجه شده‌اند و تاب‌‌ افزایش نرخ‌ها را ندارند. حضور مردم پشت درهای بسته اما هر روز بیشتر می
همانگونه که پیش بینی میشد، فنر ارز در ایران بار دیگر رها شد و نرخ دلار آمریکا در بازار آزاد تهران که در آغاز سال ۱۳۹۶ در کانال سه هزار و هفتصد تومان نوسان میکرد، در پایان دهمین ماه همان سال پیشروی در کانال چهار هزار و ششصد تومان را آغاز کرد.
یک بار دیگر ثابت شد که گریز از واقعیت‌ها و عدم قبول افزایش تدریجی نرخ ارز بر پایه متغیر‌های گریز ناپذیر اقتصادی، زمینه جهش‌های شدید ارزی را فراهم میآورد، مش
ادامه سقوط شدید ارزش پول ایران و انتظار افزایش تورم و گرانی‌ها
فقط طی ۵ ماه گذشته پول ایران بیش از ۲۰درصد ارزشش را از دست داده است.
تشتت و درگیری لفظی در نشست بانک مرکزی و احتمال ورشکستگی چند بانک در ایران
به گفته یک منبع موثق، نشست مشترک صبح امروز یکشنبه ۱ بهمن، نماینده دولت و رئیس و کارشناسان پولی بانک مرکزی ایران و نمایندگان چند بانک دولتی و غیردولتی تجاری (انصار بانک غیردولتی تحت کنترل بسیج – قوامین بانک غیردولتی تحت کنترل نیروی انتظامی) به مشاجره و تشتت کشیده شد.

این منبع می‌گوید، در پی تراز مالی منفی شدید دو بانک «مسکن و تجارت» و رسیدن این دو بانک به مرز ورشکستگی و تبعات سنگین این موضوع در

عباس آخوندی ابراز تردید می‌کند که میان متخلفان موسسات اعتباری و تظاهرات اعتراضی در مشهد ارتباطی وجود نداشته باشد. او می‌گوید پرداخت خسارت سپرده‌گذاران توسط بانک مرکزی "رویکردی فسادآلود" است و به پرورش فساد می‌انجامد.تظاهرات و حرکت‌های اعتراضی که اخیرا بیش از صد شهر ایران را درگرفت، هفتم دی ماه با تجمعی در مشهد زیر عنوان "نه به گرانی" آغاز شد که شماری از مال‌باختگان موسسات اعتباری و مالی نیز در

دو دلیل که اقتصاد ایران چشم انداز اقتصادی خوبی ندارد
مشتریان آسیایی ایران، در ماه گذشته میلادی واردات نفت از این کشور را به ۱.۳۶ میلیون بشکه در روز رسانده‌اند که نسبت به نوامبر سال گذشته کاهشی ۲۹ درصدی نشان می‌دهد. این رقم کمترین میزان از سال ۲۰۱۶ تاکنون است.
خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه هفتم دی، از قول منابع آگاه، ردگیری نفت کش‌ها و آمارهای دولتی مشتریان ایران گزارش داد که طی ماه گذشته، همه مشتریان آسیایی ایران، واردات نفت از این کشور را کاهش دادن
تصمیم فرانسه و آمریکا برای فشار بیشتر بر ایران؛ صدای تحریم جدید
اوغوزتی‌وی :«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه از افزایش فشارهای آمریکا و فرانسه بر ایران در زمینه برنامه موشک بالیستیکی آن کشور خبر داده و به گزارش خبرگزاری رویترز، او تاکید کرده است که بخشی از این فشارها می تواند اعمال تحریمهای تازه بر ایران باشد.


آقای لودریان که به تازگی به واشنگتن سفر کرد، در دیدار با رکس تیلرسون همتای آمریکائی، اچ آر مک مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید و جرد کوشنر مشاور ا
رسانه‌های ایران گزارش می‌دهند دولت روحانی در حال مقدمه‌چینی برای افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین است .
به گزارش آرازنیوز در روزهای گذشته رسانه‌های ایران اخباری را مبنی برافزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین در روزهای آتی منتشر کرده‌اند .روزنامه اعتماد در شماره روز گذشته خویش از این افزایش قیمت خبر داده بود.
امروز نیز محمدباقر نوبخت در مصاحبه با خبرگزاری وابسته به مجلس این موضوع را رد نکرده و اعلام داشت دولت د
میثم رادپور تحلیل گر مسائل اقتصادی در پاسخ به این سوال فرارو که آیا دولت برای تامین کسری بودجه خود دست به افزایش نرخ ارز زده می گوید: من نمی‌توانم بگویم که دولت قیمت ارز را افزایش داده است یا خیر اما معتقدم این انگیزه را دارد.
فرارو-
او می گوید: دولت در 6 ماه اول امسال حدود ۱۸٫۱ هزار میلیارد تومان کسری داشت. دولت اوراقی را منتشر کرد تا این کسری را جبران کند. ممکن است یکی از انگیزه های دولت تامی
نایب رئیس اتاق بازرگانی ارومیه خبر داد که پس از برگزاری دادگاه رضا ضراب و مدیر عامل «هالک بانک» ترکیه درآمریکا، ترکیه حساب بانکی ایرانیانی که موجودی بالایى دارند را بررسی می‌کند.
علی دیلمقانیان، روز دوشنبه ۱۳ آذر، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفت که چند سال پیش و همزمان با تحریم های غرب علیه ایران، حساب فعالان اقتصادی ایرانی در ترکیه که «موجودى حساب بانکی یا تراکنشى بالا داشتند بررسى مى‌شد».
به
اتاق بازرگانی ایران: سوریه برای محصولات ایرانی محدودیت وضع کرده D:
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفته است سوریه برای صادرات محصولات ایرانی محدودیت‌هایی وضع کرده که باعث شده تجار ایرانی نتوانند اجناس خود را به این کشور صادر کنند.
ایران یکی از مهم‌ترین حامیان دولت بشار اسد بوده و چند صد نیروی ایرانی در درگیری‌های سوریه کشته شده‌اند.
مقام‌های ایران گفته‌اند این کشور در بازسازی سوریه حضور خواهد داشت.
حسین سلاح‌ورزی به خبرگزاری ایلنا گفته است در حالی که ایران با س
یک عضو اتاق بازرگانی ایران از «محدود شدن» بیشتر روابط بانکی چین با ایران و همچنین از مسدود شدن حساب‌های بانکی بازرگانان ایرانی در دُبی و مالزی خبر داد.
علی شریعتی روز سه‌شنبه (۲۳ آبان)، این اظهارات را در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا بیان کرده‌است.
وی این امر را با سفر اخیر رئیس‌جمهور آمریکا به این چین مرتبط دانست اما توضیح بیشتر یا مدرکی در این ارتباط ارائه نداد.
بنا بر گزارش خبرگزاری کار ایران،
در حالی که اقتصاد لبنان در مسیر پیشرفت قرار داشت، بحران سیاسی جدید در این کشور باز هم اقتصاد این کشور را دچار بحران کرده است.
استعفای ناگهانی سعد حریری، نخست وزیر لبنان، که ۱۳ آبان رخ داد، تلاشها برای ورود نقدینگی به اقتصاد لبنان را به مخاطره انداخته است. بحران سیاسی لبنان همچنین پروژه های میلیارد دلاری بازسازی راه ها، شبکه های حمل و نقل و الکتریسیته در این کشور را به خطر انداخته است.
لبنان مدت
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، از اینکه به گفته او «فساد سازمان‌یافته شده است» ابراز تأسف کرد.
به گزارش ایسنا، آقای شافعی روز یکشنبه در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، با اشاره به اینکه آسیب اصلی به فعالان اقتصادی، وجود «فساد زیاد» است گفت: «فساد سازمان‌یافته شده و قبح آن در حال از بین رفتن است که این کار را سخت می‌کند».
رئیس اتاق بازرگانی همچنین با تشبیه اقتصاد ایران به «غریقی که
گزارش تازه اداره آمار آمریکا حاکی است که تجارت دو جانبه ایران و ایالات متحده طی ۹ ماه سال جاری میلادی به ۱۴۰ میلیون دلار رسیده که نزدیک ۶۷ درصد آن شامل صادرات آمریکا به ایران است.
بر اساس این گزارش که روز یکشنبه ۱۴ آبان منتشر شد، صادرات آمریکا به ایران طی این دوره ۹۳.۳ میلیون دلار بوده که نسبت به دور مشابه سال گذشته ۲۳.۲۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.
صادرات ایران به آمریکا نیز ۴۶.۷ میلیون دلار بوده ا

نظرات اخیر

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.