احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق روز یکشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۶ گفت که بغداد هیچ تصمیمی برای دخالت نظامی در سوریه یا ارسال نیروهایش برای جنگ با داعش در آن کشور ندارد.
به گزارش اؤیرنجی سسی، سخنگوی وزارت خارجه عراق در تماس با تلویزیون العربیه گفت:«قانون اساسی عراق مانع دخالت نظامی این کشور در امور داخلی کشورهای دیگر شده است».
اظهارات سخنگوی وزارت خارجه عراق در نفی آنچه از قول راجح الموسوی سفیر این کشور در تهران نقل‌شده بود، پس‌ازآن ایراد شد که خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه پاسداران ایران سخنانی را از قول سفیر عراق در تهران منتشر کرده بود، خبرگزاری سپاه خبر داده بود که راحج الموسوی گفته است عراق نیروهای خود را برای جنگ با داعش به سوریه اعزام خواهد کرد.
نه‌تنها سخنگوی وزارت خارجه عراق بلکه شماری دیگر از مقامات عراق ازجمله اسامه النجیفی معاون رئیس‌جمهوری عراق پس از نشر این خبر درباره اظهارات سفیر این کشور در تهران آن را «تحریف‌شده» تلقی کرد.
النجیفی گفت:«اگر سفیر عراق چنین اظهاراتی کرده نظر شخصی خودش است اما عراق از هرگونه مداخله در کشورهای دیگر که بهانه‌ای برای مداخله دیگران در این کشور شود، بی‌نیاز است».
کارشناسان امور عراق می‌گویند به نظر می‌رسد که در سایه حمایت همه‌جانبه رژیم ایران از شبه‌نظامیان حشدالشعبی (بسیج مردمی) هدف تهران از نشر چنین اخباری ایجاد مقدمه‌ای برای درگیر کردن عراقی‌ها در جنگی خارج از مرزهایشان و تبدیل آن‌ها به ابزاری برای توسعه‌طلبی رژیم ایران در سوریه و لبنان و دیگر کشورهای منطقه است.

نظرات اخیر

B

Bugda01

... 1

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.