پروژه «نیوم» روز سه شنبه (۲۴ اکتبر) توسط شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد عربستان سعودی و معاون رئیس شورای وزیران و رئیس هیات مدیره صندوق سرمایه گذاری های عمومی راه اندازی شد.
پروژه «نیوم» در راستای تحقق اهداف بلندپروازانه سند چشم انداز ۲۰۳۰ انجام می شود. در این سند بر تحول پادشاهی عربستان سعودی به یک الگوی جهانی و پیشگام در حوزه های گوناگون تاکید شده است.
ولیعهد عربستان سعودی گفت در
وزیر امور خارجه ایالات‌متحده آمریکا گفت: ایالات‌متحده آمریکا درراه عراق فدرال و دموکرات حاضر به حمایت از مذاکره بین اربیل و بغداد است. از هر دو طرف پیشمرگه و ارتش بغداد می‌خواهیم تا از درگیری خودداری کنند. از عبادی نخست‌وزیر عراق می‌خواهم در چارچوب قانون اساسی عراق به دعوت بارزانی برای مذاکره پاسخ مثبت دهد.»
تیلرسون در شهر ژنو گفت: «باید قبول کنیم که عراق مرز طولانی با ایران دارد و همچنین تاریخ

شیعیان عراق با چالشهای پیچیده ای رو به رو هستند. رژیم ستمگر بعث به دست نیروهای اشغالگر آمریکایی سرنگون شد اما شیعیان پس از آن با واقعیت دیگری رو به رو شدند. آنها از تبیین دیدگاه خود در خصوص کشور و چشم انداز آینده و انسانیت بازماندند. نقطه اشتراک شیعیان در این تجربه ناگهانی حکومت داری همان زیاده روی در به جا آوردن مراسم مذهبی و ترس و هراس از مواجهه با پرسش های دشوار درباره روابط همزیستی است. همز
در چارچوب دیدار عبدالرحمان بن صالح رئیس ستاد مشترک ارتش عربستان سعودی از عراق دو کشور بر سر تاسیس مرکز امنیت مشترک به توافق رسیدند. - خبرگزاری آناتولی

احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق روز یکشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۶ گفت که بغداد هیچ تصمیمی برای دخالت نظامی در سوریه یا ارسال نیروهایش برای جنگ با داعش در آن کشور ندارد.
به گزارش اؤیرنجی سسی، سخنگوی وزارت خارجه عراق در تماس با تلویزیون العربیه گفت:«قانون اساسی عراق مانع دخالت نظامی این کشور در امور داخلی کشورهای دیگر شده است».
اظهارات سخنگوی وزارت خارجه عراق در نفی آنچه از قول راجح الموسوی سفیر این
پارلمان مصر واگذاری دو جزیره استراتژیک به عربستان را تایید کرد

نمایندگان پارلمان مصر روز چهارشنبه طرح واگذاری دو جزیره غیرمسکونی واقع در آب‌های دریای سرخ به عربستان سعودی را که تحت توافقی بین قاهره و ریاض مطرح و با انتقادهای گسترده عمومی روبرو شد، تایید کردند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، علی عبدالعال رئیس مجلس نمایندگان مصر گفت با وجود مخالفت دادگاه در ماه مارس، توافقی که دولت عبدالفتاح السیسی سال گذشته با ریاض امضا کرد، مور
تصویب لایحه واگذاری دو جزیزه مصری به عربستان

کمیسیون امنیت ملی مجلس مصر، لایحه واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان را تصویب کرد.
کمال امیر، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مصر از تصویب لایحه خط مرزی جدیدی با عربستان در این کمیسیون خبر داد که در نتیجه آن جزایر تیران و صنافیر تحت حاکمیت عربستان در خواهد آمد.
وی در این رابطه اظهار داشت: "کمیسیون امنیت ملی امروز لایحه را با اکثریت آرا تایید کرد و برای رای گی
به این دلایل کشورهای عربی روابطشان را با قطر قطع کردند

بامداد روز دوشنبه 5 ژوئن 2017 چهار کشور عربی امارات، مصر ، بحرین و پادشاهی سعودی تمام روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده و اقدامات لازم برای منع شهروندان خود از سفر به قطر را به اجرا گذاشتند. این چهارکشور همچنین تمام راههای زمینی دریایی، هوایی خود را به روی دوحه بسته‌اند.
تصمیم قطع روابط کشورهای عربی با قطر واکنشی است که در برابر رفتارهای دوحه از قبیل کمک ب
تشکیل حزب سیاسی جدید به نام "متحدان برای عراق"

اسامه النجیفی، معاون رئیس جمهور عراق یک حزب سیاسی جدید به نام "متحدان برای عراق" را تاسیس کرد.
اسامه النجیفی، معاون رئیس جمهور عراق در اربیل در جمع خبرنگاران اعلام کرد که یک حزب سیاسی جدید به نام "متحدان برای عراق" تشکیل داده است.
وی اظهار داشت: حزب ما از گروه‌های سیاسی بزرگ تشکیل شده و برای ایجاد ثبات در کشور تلاش خواهد کرد.
وی افزود: برخی از گروه‌های سیاسی
شاهزاده محمد بن سلمان از ساخت بزرگترین مرکز تفریحی جهان در سعودی خبر داد

محمد بن سلمان، ولی ولیعهد سعودی و رئیس هیات مدیره صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی این کشور از آغاز ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی تفریحی جهان در پادشاهی سعودی خبر داد. این مجموعه بی‌نظیر در منطقه القدیة در جنوب غرب ریاض پایتخت سعودی، در زمینی به مساحت 334 کیلومتر مربع ساخته خواهد شد و شامل بخش سافاری وسیعی خواهد بود.
به گزارش «واس»، خبرگزاری رسمی سعودی، ولی ولیعهد سعودی
حکم جدید دادگاه مصر در مورد واگذاری جزایر «صنافیر» و «تیران» به عربستان

دادگاهی در مصر با صدور حکمی اعلام کرد که دو جزیره «صنافیر» و «تیران» متعلق به این کشور متعلق نیستند و باید در مالکیت عربستان سعودی قرار داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، حکم دادگاه امور اضطراری مصر روز یکشنبه ۱۳ فروردین صادر شد.
این دادگاه در حکم خود نوشته است: روند واگذاری جزایر صنافیر و تیران به عربستان سعودی به قوت خود باقی است و می تواند اجرایی شود.
تجزیه عراق
رئیس جمهور بخش کردستان عراق: انجام همه پرسی حق طبیعی وخداداد ملت کرد است. من فکر نمی کنم که بغداد در قبال حق طبیعی ملت ما بایستد.و در اینصورت نیز موجب ممانعت ما نخواهد گشت.
کمیته چهارگانه عربی ایران را محکوم کرد

کمیته چهارگانه کشورهای عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی مربوط به پیگیری تنش با ایران، طی نشستی مداخله تهران در امور داخلی کشورهای عربی را محکوم کرد.
پنجمین نشست کمیته چهارگانه کشورهای عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی مربوط به پیگیری تنش با ایران، امروز در اردن برگزار شد.
این نشست طی صدور بیانیه‌ای؛ مداخله ایران در امور داخلی کشورهای ع
بازداشت علی الساری، فعال فرهنگی عرب الاحواز، توسط نیروهای امنیتی ایران

در ادامه فشارها به فعالان عرب الاحواز و آزربایجان جنوبی ، نیروهای امنیتی ایران ، باری دیگر، یک فعال الاحوازی بانام " علی الساری" رابازداشت کردند . این خبر در حالیست که طی هفته های گذشته ، اداره اطلاعات اهواز شمارى از فعالان عرب را در مناطق مختلف این شهر بازداشت کرده است .
دراین ارتباط یک مصدر مطلع به گزارشگر شبکه جهانی کلمه اطلاع داد که نیروهای امنیتی حکومت ته
دادستانی در مصر حکم آزادی حسنی مبارک را صادر کرد

دادستانی در مصر روز دوشنبه حکم آزادی حسنی مبارک رئیس جمهوری سابق این کشور را صادر کرد.
مبارک پس از ۳۰ سال رهبری مصر در سال ۲۰۱۱ سرنگون شد. حکم اخیر راه را برای ترخیص او از بیمارستان نظامی قاهره را پس از شش سال هموار می کند. حسنی مبارک شش سال گذشته را اغلب در بیمارستان نظامی سپری کرد.
به گزارش نیویورک تایمز دستور آزادی آقای مبارک پس از پذیرش دادخواست وکیل وی بر
مشارکت مصر در دو رزمایش نظامی با بحرین و امارات متحده عربی

مجموعه‌ای از کشتی‌های جنگی و جنگنده‌های مصر، به منظور شرکت در 2 رزمایش مشترک نظامی با بحرین و امارات متحده عربی، کشورشان را ترک کردند.
به گزارش وزارت دفاع مصر، مجموعه‌ای از کشتی‌های جنگی و جنگنده‌های این کشور برای شرکت در رزمایش نظامی و تمرین مشترک تحت عنوان «حمد 2» در بحرین و «زیاد 2» در امارات متحده عربی، این کشور را ترک کردند.
بر اساس این گزارش، این رزمایش
سعودی و عراق؛ و حوزه‌‌ عربی

در بخش غربی موصل جنگ در جریان است و خبرنگار کرد خانم «شفا گردی» به همراه همکار فیلمبردارش یونس مصطفی در حال جمع‌آوری خبر بودند. او به موصل غربی رفته بود تا با اندوه و اشتیاق در میدان باشد.
گردی به وظیفه خود عمل می‌کرد. در جریان مشاهدات و تنظیم اخبار جنگی او به روی یک مین کار گذاشته شده توسط داعش، پا گذاشت. او جان خود را از دست داد و روح او به آسمان پرکشید. صحنه
ناتوی عربی در مقابل ورشوی ایرانی

در صد سال گذشته، منطقه [خاورمیانه] شاهد قطب‌بندی‌ها، پیمان و اتحادهای گوناگونی بوده است و آنچه درباره احتمال تشکیل پیمان ناتو چهارجانبه عربی گفته می‌‌شود، واکنشی طبیعی به پیمان سه‌جانبه و فعال ایران است.
پیمان نظانی عربی به پیمان ناتو تشبیه شده است، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی که در پی گسترش شوروی تشکیل شد و در دوران جنگ سرد، نیروی نظامی غربی در مقابل اتحاد جما
مانور مشترک نظامی امارات و آمریکا در خلیج عربی آغاز شد

مانور نظامی مشترک امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه در جنوب آب های خلیج عربی آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حدود ۵ هزار نظامی آمریکایی در این مانور با عنوان «دژ اتحاد» حضور دارند.
این در حالی است که روابط امارات و برخی دیگر از کشورهای حوزه خلیج عربی با ایران اخیرا دچار تنش شده است. علاوه بر برنامه هسته ای ایران، بحران سوریه، یمن و عرا
برگزاری تظاهرات در کشورهای مختلف دنیا به پشتیبانی از اعتراضات ملت عرب احواز
صدها تن از فعالان احوازی مقیم کشورهای مختلف دنیا اقدام به برگزاری تظاهرات و تجمع در پشتیبانی از اعتراضات مردمی در احواز نمودند. این تظاهرات که در مرکز شهرهای مهم دنیا مانند لندن، لاهه، ملبورن، بروکسل... برگزار گردید.
تجمع کنندگان با برافراشتن پرچم ملی احواز و تصاویری از بحران زیست محیطی که گریبانگیر ملت عرب احواز شده ، از دولتهای مختلف دنیا و افکار عمومی جهان خواستند تا نسبت به سیاستهای نژادپرست
تجمعات اعتراضى گسترده هم زمان با سفر روحانی به الاحواز

هزاران شهروند الاحوازی صبح امروز پنجشنبه 23 فوریه، همزمان باحضور حسن روحانى رئیس‌جمهور ايران، مقابل استانداری تجمع کردند و خواستار توقف پروژه‌هاى انتقال آب كارون وساير رودخانه‌های استان به مناطق ديگر، سدسازی، خشکاندن تالاب‌ها و رسیدگی به قطع آب و برق ناشی از ریزگردها و رسيدگى فورى به فاجعه آلودگى هوا شدند.
تعدادى از فعالان محيط زیست و کارگران نيز در نزديكى فرود
بزرگ ترین نمایشگاه تسلیحاتی خاورمیانه در ابوظبی

ابوظبی، در امارات متحده عربی، میزبان بزرگ ترین نمایشگاه تسلیحاتی خاورمیانه است. امارات تا امروز قراردادهایی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار امضا کرده. همزمان با این نمایشگاه، موسسه تحقیقات صلح ِ جهانی ِ استکهلم، تازه ترین گزارشش را از خرید و فروش تسلیحات در جهان منتشر کرده. این گزارش نشان می دهد که میزان خرید و فروش سلاح در دوره ۵ ساله اخیر، به بالاترین میزان بعد
گزارش حاکی است ایالات متحده در پی اتحاد با اعراب علیه ایران است

دولت ترامپ مشغول مذاکره برای تشکیل گروهی نظیر ناتو، از کشورهای سنی‌مذهب است تا با ایالات متحده و اسرائیل تبادل اطلاعاتی داشته باشند.
گفته شده است دولت ترامپ دست‌بکار تشکیل اتحادی نظامی با کشورهای سنی‌مذهب عرب شده است تا با ایالات متحده و اسرائیل تبادل اطلاعات امنیتی داشته باشند و در مقابل تهدید افزاینده‌ی ایران بایستند.
به گزارش روز جمعه‌ی وال استریت جورنال،
ولیعهد سعودی: رابطه ما با آمریکا رابطه‌ای استراتژیک و تاریخی است

شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد معاون اول رئیس شورای وزیران و وزیر کشور پادشاهی سعودی، روز جمعه 10 فوریه در جریان دیدار با «مایکل پمپیئو» رئیس جدید سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در ریاض، گفت، رابطه پادشاهی سعودی با ایالات متحده آمریکا رابطه‌ای استراتژیک و تاریخی است.
به گزارش خبرگزاری سعودی «واس» در جریان دیدار شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد سعودی که
بحرین.. شکست عملیات فرار شماری از افراد تحت تعقیب در پرونده‌های امنیتی به ایران

وزارت کشور بحرین پنجشنبه 9 فوریه، از خنثی کردن عملیات فراری دادن شماری از افراد تحت پی‌گرد در پرونده‌های امنیتی به ایران از راه دریا خبر داد. برخی از این افراد ماه گذشته از زندان فرار کرده بودند.
وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای که در سایت خود منتشر کرده، اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به این وزارتخانه، سپیده دم پنجشنبه، عملیات فراری دادن شماری از افراد تحت پی

نظرات اخیر

B

Bugda01

... 1

لینکهای جنجالی اخیر

نظرات داغ اخیر

آخرین نظرات کاربران

قیرمیز چیست؟
قیرمیز (قازان سابق) از طرف تعدادی از کاربران اینترنت علاقمند به اشتراک لینک ايجاد گرديده و انگيزه ايجاد آن پاسخ گويى به نياز جامعه براى دسترسى به اطلاعات آزاد و متنوع از منابع گوناگون به همراه ارتقاى فرهنگ گفتگو و تحمل نظرات ديگران است.